Author Topic: Moze li se odbiti datum ukrcaja?  (Read 3814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« on: 09/September/2013 »
Mene zanima moze li se odbiti datum ukracaj ako nam ne odgovara?
Recimo konkretno, ako apliciram iduce godine kod agencije i prodjem, mogu li reci meni ne odgovara prije oktobra ukrcaj?
Posto vidim da ih ima bas puno u septembru, ali ne znam kad uglavnom pocinju ti kruzovi, tj nove ture ili sta vec. U koje doba godine se najvise ide i ima li nekad da se ne ide uopste?
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #1 on: 09/September/2013 »
Nama su rekli da mozemo maksimalno 6 mjeseci, ali moras to odmah napomenuti kod intervjua. Iako će te i sami odmah pitati sigurno, jer je to jako bitna stavka.
Sto se tice odlazaka, ja mislim da nema nekih pravila kad se najvise ide...ides kada te trebaju!  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #2 on: 09/September/2013 »
Odbiti ili odgoditi?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #3 on: 09/September/2013 »
Samom odgodom ukrcaja ti automatski kompaniji radis probleme, na sta ne gledaju blagonaklono... Recimo ja sam odmah na predinterviewu rekao da bih volio otic nakon ljeta. Znaci ako unapred najavis mislim da nije problem, ali ako dobis datum pa onda trazis odgodu... To je vec druga stvar...
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #4 on: 09/September/2013 »
Odbiti ili odgoditi?

Odgoditi. Reci odma na pocetku agenciji da ne mozes prije oktobra.

Samom odgodom ukrcaja ti automatski kompaniji radis probleme, na sta ne gledaju blagonaklono... Recimo ja sam odmah na predinterviewu rekao da bih volio otic nakon ljeta. Znaci ako unapred najavis mislim da nije problem, ali ako dobis datum pa onda trazis odgodu... To je vec druga stvar...

Pa to bi i ja njima rekao, ne mogu do oktobra, poslije mogu. Mislim da je to okej prema svima, oni znaju onda od kad mogu racunati na tebe.
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #5 on: 09/September/2013 »
Šta ja znam ... ako agencija ima izbor ljudi koji su potpuno nezaposleni, a ima, logično bi bilo da će odabrati takvoga, umjesto da pregovara sa nekim.
Jedino ako si rasturio na interview-u .. pa se glas o tvojoj kompetentnosti proširio .. možda ..
Tendencija onih koji imaju bilo kakve druge prioritete osim odlaska na brod, je da bi takvi neki drugi prioriteti mogli opet iskočiti ispred broda. I to bi dovelo kompaniju u nezgodnu situaciju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #6 on: 09/September/2013 »
Mene su na intervjuu pitali kad bi isla. Curi koja je rekla ,, odma ,, su dali mjesec dana da rijesi papire a ja sam rekla da sam slobodna od sredine 9. I dali mi ukrcaj 20.9. Agenciji sam naivno rekla da ne mogu zeznut poslodavca i otic usred sezone a i da moram zaradit novac i nisu me gnjavili zbog tog. U principu sam bila jako iskrena pocevsi od razgovora s agentima do lijecnickog , sto naravno ne preporucuju tu na forumu, kako vidim.... Ali smatrala sam da bi me u ovom pocetnom stadiju muljanje moglo samo ostetit jer nemam sto skrivat...
audaces fortuna iuvat

Offline ivana1987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #7 on: 10/September/2013 »
evo konkretno ja sam odgodila odlazak kad mi je već bio stigao LoE..i sada su mi poslali novi, nije bilo nikakvih problema.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #8 on: 10/September/2013 »
Mislim da moze, jer evo moja zarucnica je polozila glavni prije 40tak dana, i ne moze se ukrcati prije 11. decembra, zbog godina, ali smo svejedno odradili sve, pa ce nas poslati tek posle tog datuma, tj. kad bude imala 21 godinu. Ali mislim da to mora biti u okviru 6 mjeseci. Jer ako mislis odgoditi na duze od 6 mjeseci (od kada si polozila glavni razgovor) nisam siguran da ce moci.

Offline ivana1987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Moze li se odbiti datum ukrcaja?
« Reply #9 on: 11/September/2013 »
Ja am odgodila na duže od 6 mjeseci...
prošla sam glavni razgovor u 11. mjesecu prosle godine, i odgodila do sada..nije bilo uopće nikakvih problema.