Author Topic: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala  (Read 5760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shey La

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« on: 09/September/2013 »
Pozz raja

Ja necu da se uplecem u to koja je bolja koja gora... sve su to gluhi telefoni ali u biti neke price imaju svoje mjesto.
Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala. Odradila sam prvi ugovor i evo vec se vracam da odradim i drugi, radim u baru i mogu reci da sam poprilicno zadovoljna.
Najbitnija stvar je kolektiv i uvjek je tako bilo, al ako ti guras 3000$ mjesecno neces se nakraju mjeseca ni bunit sto sef tersa zbog gluposti, jer je njemu hotel direktor napunio vrecu punog sranja o "carnival values..fun for all bla bla safety first" i tako u krug. Na Carnivalu u baru se radi na procenat, sad nam uzimaju 3% da nam placaju avionske karte, pa cu poceli ono jevrejski da zaposljavaju pajsanose i pocinje ludilo s crncima jer znamo kako oni rade! Cast izuzetcima. Uglavnom, Carnival nije los, al za bar, dok restoran ne bih radila ni u ludilu za pisljivih 1000$ .
Ja kao Bar waitress izadjem svaki port i imam solidna primanja i ne bih promjenila poziciju.
Malo nas je u baru, sve se mozemo dogovoriti i nemotamo biti otereceni malim sitnicama ganjamo svoje pare, sto vise zaradis ti licno si sretniji a kompaniji si taman.
Pored Carnivala pricala sam s rajom s Royala i slicne su nam price, ali vidi se odmah da su im brodovi daleko bolji od Carnivala.
U biti koliko osmijeha dajes toliko ti se vraca, sto vise zuba vise para i olaksica  :run:

Svima sretno i mirno more zelim  :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #1 on: 09/September/2013 »
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline brattt

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • success is a journey not a destination
    • View Profile
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #2 on: 09/September/2013 »
 :clapping:

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #3 on: 17/September/2013 »
Ihh, pa to je super, ja se kezim non stop, nisam sigurna da uopšte znam pričati s ljudima ako nemam osmeh na faci... Pa tako i jeste bolje...
Osmeh - kriva linija koja ispravlja mnoge stvari...  :D

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #4 on: 18/September/2013 »
Ako sam dobro skontao, po tvojoj prici, assistant waiter na Carnivalu ima 1050$, a waiter 1000$? :D
Zaista se nadam da nije tako, jer mi je ok sto cu raditi prvih par mjeseci kao assist. waiter, ali sam kontao napredovati, pa sad, da li ima koristi? :)

Offline mariolazg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #5 on: 04/October/2013 »
Ako sam dobro skontao, po tvojoj prici, assistant waiter na Carnivalu ima 1050$, a waiter 1000$? :D
Zaista se nadam da nije tako, jer mi je ok sto cu raditi prvih par mjeseci kao assist. waiter, ali sam kontao napredovati, pa sad, da li ima koristi? :)

Asst. waiter je do prije par mjeseci imao 1060$ mjesecno odnosno svaka 2 tjedna po 530$,a sada po novome na svaka 2tjedna ima 460-480$ neznam točno koliko su skinuli sa svojim kompezacijskim programom koji su predstavili.a ja sam kao asst.team waiter izlazio s tim novim načinom plačanja 600-720$ na 2 tjedna dok je prije znalo biti po starom programu 750-850$,a na prvom ugovoru sam znao dobiti i 520$ na 2 tjedna i biti sretan kao malo dijete,jer znam neke koji su dobili i po 300$ za 2 tjedna jer sve je ovisilo o stanici i o gostima(Destiny)Za restoran znam da je skinut postotak plačanja od 15 centi po gostu dnevno koji sada po novom programu iznosi 0.80$ dnevno po gostu,dok je prije bio 0.95$ dnevno po gostu.a bar waiteri nemaju više 15% od prodaje nego 12% koliko sam čuo od njih,a to je sve zato jer je ove godine stupio na snagu međunarodni ugovor/sporazum kojim svim pomorcima kompanije trebaju plačati troškove karte,dodatne prtljage(ti je plattiš pa na povratku na brod oni ti vrate lovu kad pokažeš račun),troškove vize pa je Carnival na taj način odlučio riješiti stvar.Vjeruj mi nekada je puno bolje raditi kao asst.waiter nego asst.team waiter.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #6 on: 04/October/2013 »
Monthly baseof $48.75 plus a minimum monthly amount of $951.25 derived from the guest gratuity program administered by Carnival Cruise Lines calculated over them term of the contract period (meaning that the actual monthly amount may be lower or higher during the contract period but will,on average,be no less than the specified minimum monthly amount during such contract period).

Okruglo 1000$ za Asst. Waitere  ::bin-laden::

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #7 on: 05/October/2013 »
Za restoran znam da je skinut postotak plačanja od 15 centi po gostu dnevno koji sada po novom programu iznosi 0.80$ dnevno po gostu,dok je prije bio 0.95$ dnevno po gostu.

Ovo sam pročitao 100 puta i nikako da skontam , oni kao daju bonus 80 centi po gostu ili je to plata?


@Shey La : fino je i pozitivu pročitati once in a while!  :uzdravlje:

Offline lupu5

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Zelim da podjelim svoje iskustvo s Carnivala
« Reply #8 on: 06/October/2013 »
Sve zavisi od radnog mjesta. Recimo na sensationu ass.waiteri imaju solidan tip al opet zavisno od stanice..prijatelj mi je pokazivao racune od vecere prvi sitting po 10-20 dolara extra tip.. dok bar waiter u dining roomu skupi jedva 20-30$ za par sati.. i sto se tice provizije ona je 12% ali na racunima i dalje pise 15% i rekli su nam da ako gost pita ne smijemo im kao reci da je 12% haha Ali sad prelazim na fun ship sa 2.0 programom odnosno Cheers program na kojem je provizija 6% Neki kazu da je slaba zarada a neki kazu da je dobra.sve u svemu vidjet cemo.