Author Topic: Bar Utility ,Pool Attendant ,Cleaner ako neko zeli da mi kaze ko je najbolji od ovih?  (Read 10705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Provision Masteru  :D prvi red neće nigde,pritisne ga teret odgore a obmotano je bar 5 puta okolo gde treba.Foru pokupio od jednog tvog kolege.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Sad me teras da zalazim u dubiozu  :D Za kratke relacije,kao tebi do bara mozes i trakom da oblepis par redova i to je to (ako vec nema folije) a vezivanje folije (primera radi za paletu) i strecovanje odozdo na gore je obavezno radi boljeg transkorta,da roba nebi skliznula sa palete...seti se kad istovaras sleper robe,kako je strecovana paleta  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Trola je profi naslagana, bez daljnjeg :D

Meni pice na svu srecu nikad nije ispalo nit je bilo blizu, a i imao sam uvek bar jednu foliju pod krevetom, zlu ne trebalo :D. Ne znam za druge brodove al za Caribbean Argonaut zna da ume da bude zeznuto kad se vozi do Crew bara. Mislim na hodnike gde su staff cabine na 4. decku, plus sam ja mali i mrsav :D. Al sam zato voce umeo da jurim po hodnicima u pocetku, da ne pricam o laganim stvarima iz dry store-a...

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Pravilo je da teret bude naslagan u visini ručke,tj. maksimum tri reda,Ja sam uvek išao bar duplo.MLW na skoro svim brodovima je onak put do Crew Bara.
Trola je naslagana profi,držim se onog il radi ko čovek il nemoj raditi uopšte,ali da budem iskren ona je jedan od razloga zašto ne bih više nikad na tu poziciju.
Sama po sebi predstavlja težak fizički rad.Zadnji ugovor mi je bio kao godišnji odmor, bio sam zadužen za samo jedan bar i nisam imao šefa,ustanem kad god hoću,doguram ovo do Crew Bara,posle kafa i par pljuga i onda slobodan do 1800.Al to je zato jer me je usralo da budem 1st in charge,da sad odem verovatno bi gulio u 2 bara i dajningu uveče za smešnu kintu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Pisao sam vec, i ja sam skoro isto radio jace od pola ugovora i ne zalim se, meni je ugovor odlicno prosao. Obojica u Crew Baru smo bili Srbi, dosli istog dana na brod otisli istog dana ali ne verujem da bi imao istu situaciju, tj. tako povoljnu po sebe igde drugde :D. I slagali smo po 5-6 reda na troli naravno, nije da se neko zalio, da sam na glavi vozio trolu ne bi mi niko nista rekao verujem :D.

Online Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Mene maloprije zvali iz agencije.
Ponudili mi da namjesto bar utility prihvatim facility cleaner ili pool attendant, jer ukrcaj je u roku mjesec dana na neki Royalov brod i intervju je bi bio preko Skypea.

Ja sam odbio ponudu, čekaću na bar utility poziciju.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Definitivno bez premisljanja Bar utility ti je najbolji od te dve pozicije.Jeste da imas loading pica na brod ali bolje to nego da vuces kofere.Jos jedna prednost Bar utility je da ima vise slobodnog vremena,npr. mozes poceti sa radom neki put i posle podne,sve zavisi od managera. Izlazak u luku ti se moze racunati kao za ove iz gift shopa,ali naravno pre toga napunis Bar picem za svaki slucaj.

Iskreno po meni Bar utility je jedna od moze se reci laksih pozicija na brodu u vezi fizickog posla.

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
jeste da je stara tema, ali da dam svoj glas....bar utility....prvo imaju bar malkice vise kesa, drugo promocija je u bar stewarda koji ima svakako vise nego ACAT, a trece, kolko god vama u baru promocija zvuci kao misaona imenica, u akomodejsnu je to jos gore....okej iz utility u ACAT i nekako, mada i tu znam slucajeve po 3-4-5-6 ugovora na najnizoj poziciji, ali iz ACAT u SRS skoro pa naucna fantastika...jer fikusi rade do 108. godine na brodu, jednostavno nema mesta za promociju...

A kao drugo, ne mozes ti da ides za pool boya, to je prica ovih iz agencije jer lepse zvuci kad kazu ''bicete oko bazena namestate lezaljke itd''...ustvari ti ne biras gde ces raditi, nego kad stignes mogu te rasporediti ili za pool boy ili public area inside ili night shift.... i da, nosenje kofera nije najgora stvar u ovom poslu...ono sto skoro niko ne zna je da na ovoj poziciji izmedju izbacivanja i ubacivanja svih kofera ti na turnaround day moras da cistis kupatila u putnickim kabinama i ogranicen si vremenski i uzasno je stresno....tacnije ovo ce biti mnogima razlog odustajanja i zbog ovoga su mnogi odustali, iako ovako kad se kaze ''ciscenje kupatila u putnickim kabinama'' ne zvuci nista specijalno zahtevno

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Pezo pozdrav


A kako ti gledas na Bar utility poziciju? Mozes li vise opisati,mane i dobre strane posla opsirnije. Hvala

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Dosta je toga receno o ovoj poziciji. Za ljude koji ne znaju sta bi i ne znaju ili nisu sigurni u engleski jezik dosta je dobra ulazna pozicija, bar za Princess. Cujem sad je bolje nego sto je bilo, bar finansijski (nisam tu godinu ipo, ali i tad nije bilo lose, nikako, bilo je zadnji ugovor oko ~1500$ mesecno bez ikakvog mafijanja, 2015. godine).

Offline Jere

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Bar Utility
Ljudi je l' isao neko kao bar utility u skorije vreme, a da je na forumu? Konkretno mene najvise zanima vreme koje je potrebno za ukrcaj... Jos malo mesec od intervju vec ludim od cekanja... Kakva je sada situacija finansijski? Je l' i dalje under the radar itd?
Ono sta za sada mogu da kazem je samo oko intervjua. Ukoliko znate engleski, naucite tu stranu/dve i reseno sve za 3/4 min. Ja sam bukvalno usao, 3 min i znao da sam prosao.