Author Topic: Jos mesec i po dana do mog ukrcaja  (Read 1944 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline L.M

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Jos mesec i po dana do mog ukrcaja
« on: 01/August/2009 »
Pozdrav sadasnjim i buducim kolegama oT.

Jos mesec i po dana do mog ukrcaja :run:.

Prosao sam verovatno ono sto su i svi manje-vise, dilemu, nesigurnost, nepoverenje u (sub)agenciju, probleme oko popunjavanja dokumentacije, lekarski, vadjenje vize itd, da ne pominjem nestrpljene pre svega iz neznanja i neupucenosti :nono:.

Pre svega zelim da se zahvalim sefu na ovom forumu, u prednosti istog ne treba komentarisati :uzdravlje:.

Pomoglo mi je u najtezim  momentima da se informisem i eventualno zadovoljim svoju radoznalost. Koliko mi je znacio navedeni forum govori i situacija da sam lekarski, vizu i pratecu dokumentaciju radio bukvalno duplo kada nije bio u funkciji, jer nazalost nisam imao podrsku svoje sub agencije iz Beograda -()-. Ne mozete ni da zamislite tu kolicinu nezadovoljstva imajuci u vidu da sam im platio proviziju a oni mi kazu da su moja pitanja glupa i da oni imaju nove kandidate zbog cega ne mogu da se smaraju sa mnom (ne tim recima ali kada se procita izmedju redova to je to). Kada sam video na forumu upustva za popunjavanje lekarskog i vize, shvatio sam da mi to skratilo sati mozganja i nerviranja da li sam isto ispravno popunio :moli:.

Bilo kako bilo uz mnogo slatkih muka , dosao sam i do trenutka kada samo cekam da mi proslede avionsku kartu za ukrcaj :pop:. Naravno imam jos milijardu pitanja, ali to cu svakako postaviti ovde na forumu i ne sumnjam da cu odgovor dobiti blagovremeno kao i do sada ::yes::.

Polazak mi je 16.09.2009. u Carnival Sensation, tako mi bar pise u garatnom pismu, medjutim jednoj devojci koja ima ukrcaj 09.09.09. pise isti brod, sto mi je ne razumljivo, ali dobro...ako sam dobro razumeo, to samo tako pise radi reda, mi zapravo se ukrcavamo u prvi brod koji pristane u luku navedenog dana...

Zavrsio bih ovo izlaganje onako kako sam i poceo, recima duboke i iskrene zahvalnosti Sefu foruma i svim ljudima dobre volje koje odvajaju svoje dragoceno vreme kako bi nama gusterima podelili informacije od neprocenjivog znacaja ="".

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Jos mesec i po dana do mog ukrcaja
« Reply #1 on: 01/August/2009 »
Samo naprijed LM,

Ne trebas se previse sekirati oko pitanja na koji brod ides, vece razlike nema.

Obicno ti na Employment Letter-u pise bilo sta, samo da dobijes vizu.

Taj prvi brod, mozda ce ti biti samo onaj na kojem ce ti dati osnovni trening, a poslije par dana ce te uputiti na onaj na kome ces provesti ostatak ugovora. Bar je tako bilo samnom u kompaniji Princess Cruises, a i opcepoznato je da je lakse organizirati trening za sve nove pridoslice u kompaniju na jednom mjestu, pa onda kuda koji.

Neki ljudi procitaju ime broda na EL-u, i odmah trce rodbini :run: ispricat po kojim ce se rutama kretati.

Stvarnost je malo drugacija. Things are not as they seem.  ???
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)