Author Topic: Pullmantur Vacancies; Crew Admin. Officer, Hotel Admin. Assistant  (Read 8603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Crew Administration Officer

3 important things are highly valuable for Pullmantur Cruises in this search:

- Interested candidates would ideally have some experience in dealing with crew member's on board procedures.
- He/She should also be interested in the HR Department, and possibly develop to became HR Manager in the mid term.
- Fluent in Spanish

The salary range will be $2.625 with a 26 weeks contract length. Candidate buys ticket.


Hotel Administrative Assistant

- Fluent in Spanish
The salary range will be: probation $1.531, and after $1.701 with a 26 weeks contract length. Candidate buys ticket.

Further info: zoran@kouzon.com.mk
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Meni je ovo kuuuuul, iz trenutne perspektive :D Ako mi se dopadne rad na brodu i ako usavrsim spanski (nesto sam nesigurna), jednog lepog dana cu se prijaviti.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Meni je ovo kuuuuul, iz trenutne perspektive :D Ako mi se dopadne rad na brodu i ako usavrsim spanski (nesto sam nesigurna), jednog lepog dana cu se prijaviti.

Sve ovisi o tome kako ti idu jezici.
Znam dečka koji je naučio Španjolski, Portugalski i Japanski, dok je radio kao recepcioner u noćnoj smjeni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
 Ne sumnjam ja u Bobicu :-)
audaces fortuna iuvat

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Divna si  b00/ Pisem ti na fb

Nisam koristila spanski godinu dana, pa sam malo nesigurna, ali se nadam da cu ga fino uvezbati tokom ugovora, samo da nadjem drustvo sa tog govornog podrucja

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Sve ovisi o tome kako ti idu jezici.
Znam dečka koji je naučio Španjolski, Portugalski i Japanski, dok je radio kao recepcioner u noćnoj smjeni.
puno se toga da naučiti u nocnoj smjeni xD mada ako ima volje bome ima i načina kako nešto novo naučiti. po iskustvu znam da jezik TREBA pricati da se ne zaboravi  :banana: