Author Topic: Da li ima neko iskustva sa bitnijim tecajevima, kursevima i "skolama" na brodu?  (Read 6448 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Pozdrav!

Da li ima neko iskustva sa nekim bitnijim tecajevima, kursevima i "skolama" na brodu?
Sta ustvari sve imas sto bi mogao poloziti, zavrsiti i usavrsiti?
Da li su to samo jezici, neki zanati ili sta vec?
Mislim samo na stvari koje su od velike koristi za buducnost, mozda neki posao ovdje ili bolji posao tamo...

Hvala unaprijed na odgovorima, valjda ih bude. :)

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Niko ne voli da se skoluje na brodu? :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pre svega nemaju vremena. Uostalom, uskoro ćeš i sam sve saznati. :giggle:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nemaš tamo nikakvih kurseva niti tečajeva. Možeš jeftino položiti ronilačke kurseve, steći certifikate koji nešto vrijede u toj sferi, ali sve drugo ...
I to možeš samo u slobodno vrijeme, a takvo vrijeme će ti biti predragocjeno da bi ga trošio na slične aktivnosti.
Ja sam uplatio oko $200 za kurs ronjenja, pa nisam mogao ustati na trening. Čak nisam ni tražio lovu nazad.
Moja greška što sam bio zagrijan za tečaj, a naivno vjerovao da mogu biti na nogama 20 sati.  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Nemaš tamo nikakvih kurseva niti tečajeva. Možeš jeftino položiti ronilačke kurseve, steći certifikate koji nešto vrijede u toj sferi, ali sve drugo ...
I to možeš samo u slobodno vrijeme, a takvo vrijeme će ti biti predragocjeno da bi ga trošio na slične aktivnosti.
Ja sam uplatio oko $200 za kurs ronjenja, pa nisam mogao ustati na trening. Čak nisam ni tražio lovu nazad.
Moja greška što sam bio zagrijan za tečaj, a naivno vjerovao da mogu biti na nogama 20 sati.  oT

 :rofl: A tipa prekvalifikacija za neku drugu poziciju?

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Kao sto Eden kaze, prekvalifikacija? Na takve i slicne sam mislio, neki tecaj zahvaljujuci kojem mozes da apliciras na neku drugu, bolji, poziciju na brodu i slicno..
Nama su pricali prica, kako ima kurseva koje mozemo da polazemo besplatno, a ovdje su par hiljada i slicno, al sta se moze.. :)
U svakom slucaju kako Princ kaze, saznat cemo sve uskoro.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
mozes mozda BASIC SAFETY polagati....zavisi od firme i pozicije.
Za deck i engine je druga prica, tu postoji dosta toga, al za Hotel i ne bas.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
kako nema kurseva? na više brošura sam pročitao da se mogu besplatno polagati strani jezici i još drugi kursevi ali nisu precizirali koji... princess čak i nagrađuje polaznike, tipa za svaki tečaj koji polože ulaze u nagradno izvlačenje za 1000usd

"It always seems impossible until it's done"