Author Topic: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove  (Read 7901 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Poooz svima, interesuje me kada se tacno odrzavaju intervjui za recne brodove, ako ne ides preko posrednika, tj agencija? a kada si untervjui ako ides preko agencija? plizz ljudi, treba mi odgovor hitno, cula sam da je u januaru, ali od prilike kada, da li tokom celog januara ili uglavnom bude pocetak meseca???? hvala unapred, jako mi znaci odgovor jer mozda necu biti u srbiji pocetkom januara, ali vec sredinom sam kuci, pada bih se uklopilasa njima, moram znati :)))))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #1 on: 17/September/2013 »
Malo sam ti preletio po postovima.
Tebi je često nešto hitno potrebno?

A da ti nama prvo nešto lijepo ispričaš o tvojem poslu na brodu? Bez žurbe ..  :bathtime:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #2 on: 18/September/2013 »
ahaha, pa moram znati sto pre kako bih se brze organizovala, sta je tu cudno? pa sta da kazem, nikada preko kouzona, znaci NIKADAlazovi su opasni i jedinstevni... htela sam da 'obelezim' forum informacijama, ali nikako da stignem.. za*****ali me opasno, nisu mi rekli glavni posao koji cu raditi tamo, moja pozicija je bila accommodation attendant na princess cruises, i relativno je nova na prostorima ex yu, sto su ovi sabani jako dobro iskoristili, jer nisam imala koga da pitam za savet, kakva je pozicija i sta se sve radi. e tako su oni lepo plasirali pricu kako cu biti hostesa, skuziti pica i peskire na open decku, da ce biti ciscenja i slicnog posla, ali mi nikada ni u jednom trenutku nisu rekli da je moje jedino zaduzenje ciscenje javnih kenjara. eto ti, dovoljno? sta vise reci na ovu temu? mada ovo nije odgovor na ovu temu, molim sve ljude dobre volje da se odazovu i ne idu preko kouzona jer milan i dalje zavlaci ;jude samo tako(moju drugaricu je takodje za*****ao)... isto tako molim da mi se odgovori na pitanje, ipak je ovo tema za recne brodove :))) hvala najlepse i pozdrav

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #3 on: 18/September/2013 »
Pa sad ... oni koji čitaju forum su mogli još početkom 2010-e pročitati:



.. isto tako, prilično sam slikovito opisivao stanje wc-a poslije posjeta natprosječno debelih amerikanaca, da ne tražim sada te postove ...

Ako je bilo tako teško, i ako se osjećaš prevareno, trebala si u prvoj sljedećoj luci otići kući i tužiti za prevaru i obmanu onoga tko te je poslao.  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #4 on: 18/September/2013 »
to kakvi su wci pre i posle amera, to i ja znam, jer sam ih cistila... to sto si ti rekao za nocne i dnevne, tacno je, imas day acat i night acat. ja sam bila dnevni acat, e sada dnevni acati se dele na indoor i outdoor, outdoor rade na open decku i na lezaljkama, bazenima, public area je sve, ne samo open deck, outdoor acat radi na public area unutar broda, na brisanju glancanju stepenica, stakala itd... jbg sest i po meseci sam radila tamo kao acat, znam sveeeee!! jedina razlika izmedju female acat i male acat je ta sto devojke ne rade luggage kad je turnaround day!!! eto toliko o famoznim acatima!!! a nisam odustala jer sam dosla zbog kinte, zelela sam da testiram sebe i na kraju uspela!!! i nikada vise preko kouzina, jer su i***ti, pogotovo onaj milan, i nema sanse da ga tuzim, jako su potkovani oni i znaju sta rade, onog trenutka kada sam potpisala ugovor, oni su me se 'resili'... nema veze, idem dalje, samo sada imam iskustvo, ne samo za svoj department, vec i za ostale... jos uvek nisam dobila odgovor na svoje pitanje... moram da otvorim novu temu :D

i da, zabroavila sam, devojke ne mogu biti u nocnoj smeni, kao ni na open decku, tj pool boy, ja sam molila svog supervizora da me prebaci da radim sa pool boyevima na open decku na lezaljkama, nije me pustio :)))))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #5 on: 18/September/2013 »
ok, vratimo se tvojem pitanju.

Poooz svima, interesuje me kada se tacno odrzavaju intervjui za recne brodove, ako ne ides preko posrednika, tj agencija? a kada si untervjui ako ides preko agencija?

Intervjui za rečne brodove se održavaju:

a) ako ne ideš preko posrednika: u vrijeme kada ti to kaže osoba zadužena za HR kompanije, poslije i ako je zadovoljna sa onim što piše u tvojem cv-u.
Ovakvo zapošljavanje nije rasprostranjeno i uobičajeno, nego se provodi samo kada nemaju kandidata na "stand by", ili su baš očarani cv-em kandidata.

b) ako ideš preko posrednika: u vrijeme kada ti to zakaže posrednik, nekoliko puta je to bio kalendarski kraj godine, ili najkasnije Januar. Obično samo jednom godišnje, pred početak sezone.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #6 on: 18/September/2013 »
aham, i sta mi savetujes, sta je najpametnije da uradim? eto nisam upucena u recne brodove toliko i trebao bi mi savet oko apliciranja... bila bih ti jako zahvalna, ovog puta ne zelim da napravim gresku kao sa prekookeanskim :))) aplicirala bih za recepciju, imam fakultet za to, iskustvo u hotelu i turistickoj agenciji, iskustvo na kruzeru...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #7 on: 18/September/2013 »
Znaš i sama da oko samog odlaska na kruzer, riječni ili prekookeanski, nema baš nekih pravila.
Čekaš i jedan i drugi, najčešće mjesecima.
Kako čitam, riječni se teže dobiva. Najvjerovatnije zbog puno manjeg obima potrebnih radnika.

Ako si pri kraju tog prvog ugovora kao ACAT, najbolje da ga i završiš, da si ne bi zatvorila puteve prema nekoj promociji unutar te kompanije.
Isto tako, ako prekineš ugovor, gubiš reference, jer će ti vjerovatno postaviti pitanje u idućoj kompaniji "zašto si napustila prijašnju?"
Ako imaš performance appraisal na kojem piše da si dala otkaz, bolje je to i ne pokazivati. A k tome, neće te ni nagraditi pozitivnim kritikama ako daješ otkaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #8 on: 18/September/2013 »
zavrsila sam vec jedan ugovor, dobila jako dobar appraisal (4.1) ali ne planiram da se vracam na brod, jer bih u suprotnom ko zna koliko cekala na promociju, ili menjanje departmenta... zapocecu mukotrpno trazenje novog posla, pa sta mi bude.. hvalaaaa :) gde ti sada radis?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #9 on: 18/September/2013 »
Ne radim ja nigde ... ja sam :airquotes: CEO
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline krotedimiska

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #10 on: 23/September/2013 »
Dali neko ima informaciju kada bi mogao da bude intervju u BG?

Hvala :waiting:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #11 on: 20/December/2013 »
Intervju u BG je vec bio za Viking.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kada se uglavnom odrzavaju intervjui za recne brodove
« Reply #12 on: 20/December/2013 »
Intervju u BG je vec bio za Viking.

Odgovorio si na post iz septembra
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)