Author Topic: Kouzon (Banja Luka) ~ Preliminarni intervju i dvodnevna obuka za bar i restoran  (Read 8544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Prošli tjedan bio je preliminarni intervju i dvodnevni trening agencije Kouzon u Banja Luci pa samo da ukratko opišem dojmove za one koje zanima  :)

Prvo se održala prezentacija gdje se pričalo o kompanijama s kojima agencija surađuje (Royal, Princess, MSC, Star Cruises...), kakvi su uvjeti za zapošljavanje za pojedinu kompaniju, kakve su prosječne plaće za svaku poziciju i sl. Gotovo sve informacije nalaze se tu na forumu. Prezentaciju su vodili Atanas i Boris, meni je bila jako zanimljiva iako sam 95% informacija vec pročitala na forumu, jer su ubacivali dosta njihovih mornarskih priča  :pop:

Preliminarni.
Uobičajen i opušten razgovor, ja sam sa Atanasom pričala, pitao me naravno CV (napomenuo mi je da ga baš moram znati NAPAMET, dakle svaku riječ koja piše u životopisu moramo reći na razgovoru), pitao me koktele, konjake, razliku između brandyja i konjaka, tequile, koja je skupa, a koja jeftina, vodke, whiskeyje i sl. Ne mogu se sjetiti baš svih pitanja, uglavnom o pićima malo detaljnije (inače, aplicirala sam za bar waitress). Ovaj put sam sve naštrebala i sve sam znala!  :yeah:

Drugi dan je bio trening. Za restoran i bar je trening trajao dva dana, a za ostale jedan dan.
 
Prvi dan su nam govorili kako se predstaviti najbolje, kako napisati iliti lažirati životopis, odgovarali smo na sva moguća pitanja tipa strenghts and weaknesses i sl.
Dobili smo i finu skriptu sa svim mogućim pitanjima, kako se što bolje pripremiti i kako što bolje odgovarati na pitanja.
Opet, gotovo sva ta pitanja možete naći tu na forumu, uvijek se vrte više manje ista pitanja, ali meni je super bilo to što su nam oni pomagali odgovarati, jer ipak iz iskustva znaju šta ovi najviše vole čuti. Također, govore neke greške prethodnih kandidata pa da ne bi mi iste ponovili. Ja sam na sva ta pitanja već odavno odgovorila i vježbala ih, ali sam odgovore ipak malo poboljšala na treningu.
Bilo je dosta ljudi tamo koji nisu došli baš pripremljeni i kojima je engleski loš, pa je njima trening sigurno puno više pomogao.

Dan drugi. Trening za restoran i bar. Dobili smo isprintane materijale sa detaljnima opisima pića, koktela..., a za restoran detaljno navedena sva moguća jela sa slikama.
E to mi je bilo malo dosadno s obzirom da sam gotovo sve već prethodno naštrebala.

E sad. Trening za dva dana koštao je 100 eura. Bilo je naravno podijeljenih mišljenja što se toga tiče, neki ljudi su govorili da je to skupo i da nisu saznali ništa više nego na forumu.
Okej, istina, može se pripremiti za intervju samo čitajući forum, ali meni iskreno nije bilo žao dati tih sto eura. Naučila sam još više, sad znam da sam spremna za intervju, a i napokon sam odradila face to face intervju, bez skajpa i pi***rija. Uostalom, mislim da ne bi nikog pustili na glavni intervju bez treninga :D
 
Imamo i skype intervju ubrzo, da provjeri koliko je tko naučio i koliko je tko spreman za glavni intervju.
Bilo je ljudi koji u toku treninga nisu znali šta je martini ili margarita, pa je takve odmah zabilježio na listi. Nemam pojma šta to znači, možda će ih više rešetat na skype intervjuu, bo.

Glavni intervju za Princess je početkom 10. mjeseca.
Prije intervjua, potrebno je doći u Beograd par dana prije odraditi neku Princess obuku koja je besplatna, a navodno na intervjuu provjeravaju praktični dio (nošenje tacne i tanjura).
Za Royal je u Makedoniji tamo negdje krajem 10. mjeseca ili početkom 11.
Dakle, jedan regruter dolazi za Royal Caribbean Cruises, što uključuje i Celebritiy, Royal, Pullmantur, Azamaru i još neke francuze.
Ako dobijete posao za Royal, ide se u Makedoniju na obuku par dana, što je isto besplatno (mislim da je i smještaj plaćen).

To je uglavnom to, ako vas još nešto zanima, pitajte! U svakom slučaju, preporučam i Kouzon i trening!  :D

Offline MilanLO

  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Da li bi mogao da okacis tu skriptu sto ste dobili ?

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
mislis,mogLA?  :D

rado,ali imam ju samo isprintanu, tako da njente.

uglavnom, za bar department je važno znati barem 20 koktela (što više to bolje), varijacije nekih koktela,vodka,tequila,gin,rum (vrste,brandovi,iz koje je zemlje), pive, likeri (naročito francuski), konjak,brandy, nekoliko crnih i bijelih vina,up-sale (zato je potrebno znati koji su skuplji brendovi, a koji jeftiniji). tako da  :google!:

bar utility se praktički isto mora na taj način spremati, samo što je naglasak na bar opremi i čašama. i manje koktela trebaju znati.ali opet,što više to bolje.

i bar waitress ne mora znati mjere koktela,to samo bartenderi. ali treba znati koja čaša za koji koktel, koji garnish. svaki dan pogledat par videa na jutubu i to je to  ;)

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Čestitam na prolasku!  :) Moje je iskustvo bilo otprilike isto. Sve je bilo na nivou i profesionalno odrađeno.

Za Royal je u Makedoniji tamo negdje krajem 10. mjeseca ili početkom 11.

Još da je dočekati i proći taj finalni...  :-))))'

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
hvala  :D

kažu da je intervju za royal puno teži od princessa. ja ne znam jos na koji idem, moram cekat putovnicu da se napravi,sredit preporuke pa cu onda vidit na koji cu se stic prijavit.
ali kako god, spremit cu se maksimalno,pa mi je svejedno ko i šta ce me pitat!  :D

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Nisam nazalost stigao na tu prezentaciji zbog obaveza na faksu :/
Jesu li govorili mozda sta o photo dept, koliko se brzo ide i sl?
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
a jesu nešto govorili, nije baš da se brzo ide kao kod konobara.
na prvom danu treninga su photo, shop i još neki osim konobara ostali duže, ja nisam tada bila pa ti ne mogu reći ništa korisno  -()-