Author Topic: Problem astme za rad na brodu?  (Read 9582 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #15 on: 12/January/2014 »
Evo poslao sam upit koji izvjestaj tocno traze da posaljem.

Sad cak i nisam siguran dali su mi se javili povodom astme ili zbog toga sto sam na nekoliko adresa poslao zivotopis. A neznam ni kako da ih pitam zasto mi se javljaju...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #16 on: 12/January/2014 »
Jole, javio ti se direktno medical coordinator i tražio "any medical report indicating the status of your medical condition".

To je zbog astme.

Niti se medical coordinatori bave opštim pojedinačnim slučajevima, niti traže any, već vrlo određen pregled u ovlašćenoj ustanovi na definisanom obrascu, a najbitnije - "medical condition" nije opšte zdravstveno stanje, već bolest, povreda, poremećaj itd.

Dovoljno tumačenja od ovog čistača palube. :wave:

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #17 on: 12/January/2014 »
Ako je tako onda bi bilo jednostavnije da su rekli konkretno "da idem na pregled u vezi astme u tu i u ordinaciju" (jer kazes - vrlo određen pregled u ovlašćenoj ustanovi na definisanom obrascu ) ".

Ovako ja moram onda sam trazit tko je ovlascen i trazit na drugim mjestima odgovore koje su oni sami mogli napisati .

Uglavnom hvala na sugestijama.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #18 on: 12/January/2014 »
Mislio sam reći da bi u slučaju da te kontaktiraju samo zato što su dobili tvoj CV i ne znaju ništa za astmu, TADA poslali obrazac za medical i spisak ovlašćenih doktora/ustanova.

Da moj prethodni post bude jasniji:
Kada bi odgovarali na tvoj CV bez znanja o astmi, medical coordinator se ne bi zanimao tobom niti ti slao mejlove, bio bi upućen gde da ideš na (opšti) pregled i dobio bi obrazac za to, a tvoje zdravstveno stanje se ne bi nazivalo "medical condition".

Joj, sad tumačim i samog sebe. :giggle: Ali, sad smo se razumeli, nadam se. ;D

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #19 on: 12/January/2014 »
Valjda sam sad razumio...

Dakle idem kod mog doktora na pregled u vezi astme , prevest nalaz na engleski i poslat njima... :pad:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #20 on: 12/January/2014 »
Valjda sam sad razumio...

Dakle idem kod mog doktora na pregled u vezi astme , prevest nalaz na engleski i poslat njima... :pad:

Sve si to ti zakuhao jole. Da nisi spomenuo astmu, ovog "problema" ne bi niti bilo.
Trebaš stvarno biti poseban da na potencijalnoj životnoj prekretnici sam sebi tražiš mane i uredno ih naglasiš onome tko te pušta ili ne pušta u cijelu ovu avanturu.

Više puta sam napisao da sam ja na svakom pregledu šutio i eventualno potvrdno klimao glavom, a par puta mi je doktor pobrojao zašto me ne bi trebao pustiti, pa me je ipak pustio.
I sve to zahvaljujući tome da sam poštovao uzrečicu/izreku koju sam još u osnovnoj školi naučio: "ŠUTNJA JE ZLATO".

Čitam ovaj topic svaki dan, i patim se dok ga čitam, jer svega toga nije trebalo biti. Čast Princu na strpljenju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jole

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #21 on: 13/January/2014 »
Sefe kao sto sam bio rekao nisam znao da da to trebam presutit.

A ovo sto sam pitao proizlazi iz toga da nisam znao pa sam upitao ovdje. Nije sramota pitati ...valjda.

Nije trebalo biti ali ipak je pa  zato i trazim pomoc...

Naravno hvala princu.

Offline Jovana023

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Youth Staff
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #22 on: 16/August/2017 »
Ala bi ta dobila samar da je meni to napravila... strasno. Lupa gluposti kao Maksim po diviziji. Ja imam astmu (isto kao i ti, nemam problema sa njom sada, al mi stoji u istoriji bolesti). Ovo je registrovano u mom kartonu na brodu i ja i dalje radim bez problema i jos sam vatrogasac.

a gde je to procitala?? Ventolin se cak i moze dobiti u medical centru ili naruciti preko njih ako nema na stoku. Mozes nositi pumpicu sa sobom ili imati u kabini, kancelariji ili vec negde (zavisi od radnog mesta). Tesko da ces biti jedini. U svakom slucaju, niko te ne tera da bas oglasavas astmu, al niko te ne bi trebao diskriminirati zbog toga posto ne utice na tvoju sposobnost da obavljas posao. Meni je primera radi receno da ako imam problema sa astmom, ne bih mogao biti fire-fighter, al ako je to samo iz proslosti, onda ne smeta. Verujem da nije isto na svakoj kompaniji, al definitivno ima...


Ma sta bre zavrseno... samo ti nastavi. Ako je sretnes negde, lupi joj koju roditeljsku za mene ...


Meni je na primer danas u DR Ristić doktorica navela pod restikšn da moram da plovim na nekom kruzeru koji plovi blizu obale...  :facepalm: :facepalm: :facepalm: veze s vezom...i evo čitam ovde satima i ne razumem otkud im sad to. Pa sve vrtim film jesam li je ja to dobro razumela.  :hmm:
 Otvoreno sam im rekla za sve (dve pumpicee imam,jedna od njih kortiko, ventolin i alvesko). Doduše dva puta godišnje imam potrebu za tim, a ventolin po potrebi. Otvorena sam bila i u vezi diskus hernije (koju sam jednom imala pre 6 godina), za to mi nije ništa rekla, al kontam bolje da ne prećutim ništa zbog budućih mogućih problema. Trebaju još da mi se jave, al od kako mi je rečeno sve ovo, malo nade gajim.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #23 on: 23/August/2017 »
 :nono: joj nisi trebala bit otvorena. ja redovno na svaki ugovor nosim ventolin, u medikalu nista ne pise, niko nista ne pita. nadam se da ce ce bit ok odgovor  :( pitaj ih da izbrisu tu glupost sa plovidbom blizu obale

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #24 on: 23/August/2017 »
:nono: joj nisi trebala bit otvorena.

10 godina otkako postoji ovaj forum ja to ponavljam, ali eto, valjda ljudi prekasno pročitaju ...
krenu tražiti rješenje tek kad se uvale u problem ali onda je kasno, bar za tu agenciju, i tog doktora ..i tu kompaniju ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jovana023

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Youth Staff
Re: Problem astme za rad na brodu?
« Reply #25 on: 24/August/2017 »
Odbijena 100%... pitala već.  Pa upravo to. Donekle sam se uzdala da bi mi agencija napomenula šta i kako... no gotovo sad. Trebala sam čitati ranije i to je to. Neće niko drugi da ti kaze kako se izboriti za svoje parče 'leba.