Author Topic: Brane86 - Assistant Provision Master  (Read 4606 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Brane86 - Assistant Provision Master
« on: 20/September/2013 »
Evo prije nego sto odem na prvi ugovor htjeo sam da opisem kako sam dosao do posla  :run:

Sve je pocelo u Aprilu ove godine mada sam se jos prosle godine zainteresovao za posao na brodu.
Kako je situacija ovde kod nas iz dana u dan sve losija odlucio sam napokon u Aprilu da kontaktiram agenciju.
Odabrao sam Safe Cruise,jedan od razloga je i taj sto u Beogradu imam rodbine pa mi je to olaksalo dosta i znatno umanjilo troskove odlaska posto nisam placao smjestaj
dok sam boravio u Beogradu za vreme treninga i intervjua.
Nazvao sam agenciju i objasnio im moju situaciju.
Dugo vremena radim po razno raznim skladistima ovde u Banja Luci, pitao sam ih da li ima nesto slicno tome i na brodu i oni su mi predlozili da probam da idem za Assistant Provision Master.
Prva stvar koju smo uradili je bila provera Engleskog i to smo uradili preko Skajpa,trebalo mi je 7 dana da se nekako izvucem sa posla da obavim razgovor.
Razgovor je bio totalno opusten i samo neke osnovne stvari vezane za posao cisto da provere Engleski.
Nakon razgovora sam dobi spisak dokumenata koje treba da skupim i dostavim agenciji.
Kada sam skupio svu dokumentaciju skenirao sam je i poslao preko maila da ne bi morao ici Beograd.
Nakon toga mi je javljeno da ce se preliminarni intervju odrzati 1.Juna.

Preliminarni nije bio nesto posebno tezak mada sam pricao sa Janosem dobrih 20 minuta i izresetao me je sa jedno 15 pitanja.
Odmah sledeci dan mi je javljeno da sam prosao preliminarni i da ce uskoro biti trening o kome cu  biti naknadno obavjesten.

Trening je odrzan od 30.Juna do 03.Jula u Hotelu Nacional. Bilo nas je oko 90.Najvise Kuhara i Konobara mi ostali smo bili u manjini.
Trening nista posebno barem ne za mene. Ja sam imao obuku jedino o sigurnosti na brodu i nekim osnovnim stvarima
o Princess kompani i o tome sta se smije a sta nesmije raditi na brodu, mada sam vecinu tih stvari procitao ovde na forumu.
Ostali su imali znatno vise obuke pogotovo Kuvari,Konobari i Fotografi. Zadnji dan smo imali test o svemu sto se radilo na treningu.

Finalni intervju je odrzan 11.Jula u hotelu Zlatnik u Beogradu. Intervju je poceo ujutro u 8 sati ali svi smo dobili razlicite satnice dolaska, ja sam imao zakazano u 12 sati.
Na kraju termini nisu nista zacili posto sam ja na red dosao u 4 sata. Neki koji su cekali od 9 ujutro su dolazili na red oko 1 - 2.
Razgovor je bio veoma kratak svega dva - tri pitanja. Javili su mi odmah sledeci dan da sam dobio posao.

26.Jula su mi javili da pocnem sa ljekarskim. Otisao sam u Beograd i na Medicini rada uradio ljekarski.
Ljekarski sam odneo u agenciju da ga skeniraju da platim proviziju i da podignem papire za vizu.
Vizu sam odradi u Sarajevu bez ikakvih problema sve je trajala nekih 15 minuta.
Nakon 3 dana pasos sa vizom je stigao DHL-om u Banja Luku. Pasos sam skenirao i poslao u agenciju.
Sve sam zavrsio 10.Augusta i nakon toga je usledilo cekanje da mi jave datum ukrcavanja. :D

Hvala svim forumasima na pomoci a jedno veliko hvala Sefu koji odrzava ovaj forum u zivotu :D
Ovo sigurno nece biti poslednji post pokusacu se javiti sa broda a sigurno cu se javiti kada se vratim sa broda sa potpunim izvjestajem.
Trebao bih se ukrcati 29.09 u Los Andjelesu na Star Princess, jos cekam da mi posalju plan leta  :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #1 on: 20/September/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #2 on: 20/September/2013 »
Čestitam i mirno more želim , 9 dana ce ti samo tako proci :D  :plovim:

Offline daki994

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #3 on: 20/September/2013 »
Svaka cast druze, sve najbolje. A sta podrazumeva ta pozicija, kakvu vrstu posla?

Offline stobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #4 on: 20/September/2013 »
Sretno ti bilo druze.   :uzdravlje:
Sad pokusaj  :zen: , ako ti uspe  :):pilot: . I ja letim istog datuma (u Rim -prvi ugovor) pa pretpostavljam kako se osecas. Pozdrav.
You are the creator of Your own destiny. It's You vs. You.

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #5 on: 21/September/2013 »
Hvala ekipa  :D
Sto se tice posla u pitanju je rad u brodskom skladistu uglavnom sa hranom i picem,i ovde u Banja Luci sam radio u skladistu pa sam nesto slicno trazio i za brod :D

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #6 on: 26/September/2013 »
Ode Brane preksutra. Wohoo! Ne zaboravi ovdje natipkati koju pametnu. Sretno!  :plovim:
If you want something - go and get it.

Offline KuukaJunior

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Brane86 - Assistant Provision Master
« Reply #7 on: 27/September/2013 »
Cestitam drug. Mirno more i mozda se sretnemo negdje  :clapping:
Ask me :))