Author Topic: Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266  (Read 4165 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
@idebrod, sta ti je znacilo to tacno da su ti izbili preko vouchera?

Ja sam takodjer kontao tako oko 200 $, jer ne znam bas da ti treba za nesto posebno.. Osim ako kupujes uniformu, cipele ili sta vec? Jer uzeci u obzir da ti ionako trebaju 2mj. da zaradis to sto si potrosio, eh..

Koliko onda mene sve kosta, radio sam ljekarski u Sarajevu 165e, put do tamo, 2x u Zagreb - 2x 100e.. Zatim ce mi trebati laptop, novi mob., a jos odjeca i slicno.. Nece moci ispod 2000e :D
oce ti placa sa cijelog ugovora biti dovoljna? xD ako ne mislis placati overweight na aerodromu onda skrati listu na 20ak kila xD :rofl:

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #1 on: 22/September/2013 »
oce ti placa sa cijelog ugovora biti dovoljna? xD ako ne mislis placati overweight na aerodromu onda skrati listu na 20ak kila xD :rofl:

Hehe nadam se da hoce. :D

Zar vecina ne nosi laptop? MIslim ponijeti neke osnovne stvari, a ovo sto trosim da bih uopste otisao - moram, inace ne bih mogao otici. :D
Vecina toliko potrosi kad je EP i Carnival u pitanju, +- u zavisnosti gdje zivis i gdje odes na ljekarski. xD

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #2 on: 22/September/2013 »
Ja ne nosim laptop jer je mator, nema svrhe, mozda kupim tamo, ali verovatno necu...I stvari koje nosim su bas neka osnova , posto cu u glavnom biti u uniformi, jedne farmerke , jedne bermude, par majica 2 duksa i naravno vesha i carapa :D
Planiram da oslobodim mesto za povratak, posto ce trebati zbog novih stvari kupljenih tamo
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #3 on: 22/September/2013 »
@idebrod, sta ti je znacilo to tacno da su ti izbili preko vouchera?

Ja sam takodjer kontao tako oko 200 $, jer ne znam bas da ti treba za nesto posebno.. Osim ako kupujes uniformu, cipele ili sta vec? Jer uzeci u obzir da ti ionako trebaju 2mj. da zaradis to sto si potrosio, eh..

Koliko onda mene sve kosta, radio sam ljekarski u Sarajevu 165e, put do tamo, 2x u Zagreb - 2x 100e.. Zatim ce mi trebati laptop, novi mob., a jos odjeca i slicno.. Nece moci ispod 2000e :D

Pa buduci da sam sam kupovao ticket do londona, zadnji put kad sam bio tamo mi je bilo objasnjeno da moram platit voucher za hotel.
Na voucheru pise 60$, a na uplatnici 2100 kn hahahhaha :D
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #4 on: 22/September/2013 »
Planiram da oslobodim mesto za povratak, posto ce trebati zbog novih stvari kupljenih tamo

Ja sam običavao prodati filipincima u pola cijene sve što sam mogao, a što nisam, to sam poklonio.
Samo da se napravi mjesta za 20kg novih stvari.   :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #5 on: 23/September/2013 »
Hehe nadam se da hoce. :D

Zar vecina ne nosi laptop? MIslim ponijeti neke osnovne stvari, a ovo sto trosim da bih uopste otisao - moram, inace ne bih mogao otici. :D
Vecina toliko potrosi kad je EP i Carnival u pitanju, +- u zavisnosti gdje zivis i gdje odes na ljekarski. xD
pa ako imas namjeru kupiti ga u SAD-u onda mislim da nema smisla da teglis stari lap pa kasnije ga uvaljivat nekome ili prodati ga u pawn shopovima :D sve zavisi od tebe, ja sam samo pitao ako ce biti dovoljno novca jer kad si krenuo nabrajat gledam pa "ovaj ce ostati malo duze na brodu ako misli SVE to kupiti" hahaha

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #6 on: 23/September/2013 »
pa ako imas namjeru kupiti ga u SAD-u onda mislim da nema smisla da teglis stari lap pa kasnije ga uvaljivat nekome ili prodati ga u pawn shopovima :D sve zavisi od tebe, ja sam samo pitao ako ce biti dovoljno novca jer kad si krenuo nabrajat gledam pa "ovaj ce ostati malo duze na brodu ako misli SVE to kupiti" hahaha

Jesmo li se mi dobro skontali? :D
Ja sam mislio na to da ovdje moram kupiti lap i neki mob., imam laptop ali tezak u star, pa hocu neki manji noviji, a nisam tamo nista kontao kupovati, ako si to mislio. :)
Samo sam nabrojao to dvoje + odjeca koju svako nosi, valjda je to MUST? :)
A inace kakve su cijene tamo mobitela, laptopa i tako elektronike? U poredjenju sa nasim prostorima.. Mislim ostati 8mj. :D

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #7 on: 23/September/2013 »
Evo koliko sa skrsio para do sada,a jos nisam otisao...

Marlins test-20 EU

Medical-150 EU

Prevod potvrde o nekaznjavanju na engleski + apostile pecat- prevod 12 EU & pecat 10 EU= 22 EU

Lista imunizacija-5 EU

Novi pasos-25 EU

Plus jos troskovi puta: Jednom u Sarajevo, 3 puta u Zagreb pa u Banja luku jos koji put(jer sam tamo rodjen,pa vadio neka dokumenta)...

Ceka me jos troskova: Avio karta,provizija agenciji,pa jos po vizu u Sarajevo...

Znaci ima da bljunem cca 1500 EU ladno...   ::bin-laden::

Ali yebaj ga sta je tu je,tako nam je suljpa pao...   :uzdravlje:

Offline mrcz

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #8 on: 23/September/2013 »
Jesmo li se mi dobro skontali? :D
Ja sam mislio na to da ovdje moram kupiti lap i neki mob., imam laptop ali tezak u star, pa hocu neki manji noviji, a nisam tamo nista kontao kupovati, ako si to mislio. :)
Samo sam nabrojao to dvoje + odjeca koju svako nosi, valjda je to MUST? :)
A inace kakve su cijene tamo mobitela, laptopa i tako elektronike? U poredjenju sa nasim prostorima.. Mislim ostati 8mj. :D

Jeftinije ti je tamo da kupis i laptop i mobilni, tj. svu elektroniku...
Life spent resisting temptations is a wasted life.spent resisting temptations is a wasted life.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #9 on: 23/September/2013 »
Ljudi sta vam je ? pa ja sam za prevod potvrde o nekaznjavanju dao 600 RSD sto je 5.3 eura !
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #10 on: 23/September/2013 »
Ja sam platio tacno 10e.. I mene ce najvise na kraju najvise da "boli" 2-3x u Zagreb, 1x u Doboj, 2x u Sarajevo itd...
Nije mi zao platiti tu proviziju agenciji, jer ipak su oni odradili svoj posao, posebno ako uspiju ukrcati mene i suprugu na isti brod, jer da ih nije bilo, ne bih ni otisao..

@mrcz, jesi li siguran? Jer ovdje ima polovnih laptopa po 150-200e, a da su jako solidni, a tamo valjda moram kupiti nov? Isto i za mob.? Neki kazu da je isplatnije kupiti ovdje, a neki opet tamo, pa cu to malo bolje ispitati prije ukrcaja. :)

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #11 on: 23/September/2013 »
Sve zavisi kakav laptop hoces i sta trazis. Ja licno "solidan" laptop nisam nigdje vidio za toliko para, a i siguran sam da ga nigdje ne bi mogao naci. Ali vjerovatno se svima to solidan razlikuje, zavisi od potreba pojedinca.
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #12 on: 23/September/2013 »
Pa dobro, solidan za svakodnevne potrebe, igre, veliki broj programa i slicno, nije isto kao i solidan laptop samo za firefox, facebook, prebacivanje slika i to je to. :) A to je u biti sve za sto mi je laptop potreban. 1-2 foruma, skype, facebook, mail i to je to :P

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #13 on: 23/September/2013 »
Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Bar Waiter, Employment Power, Carnival ---> €1.266
« Reply #14 on: 23/September/2013 »
Jesmo li se mi dobro skontali? :D
Ja sam mislio na to da ovdje moram kupiti lap i neki mob., imam laptop ali tezak u star, pa hocu neki manji noviji, a nisam tamo nista kontao kupovati, ako si to mislio. :)
Samo sam nabrojao to dvoje + odjeca koju svako nosi, valjda je to MUST? :)
A inace kakve su cijene tamo mobitela, laptopa i tako elektronike? U poredjenju sa nasim prostorima.. Mislim ostati 8mj. :D
skontali smo se mi, mada zaje*o si se u startu. odi na best buy , tigerdirect i ostale siteve sa elektronikom pa usporedi njihove cijene i "naše" pa ce ti sve biti jasno.
šefe  ="" xD