Author Topic: Test nije jednostavan, ne zavaravajte se Vi koji prvi put polažete  (Read 10806 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maija.vuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
ja sam jucer polagala.. nisam ga govorila 3 godinen(fakultet, pa se posvetis drugoj literaturi), od srednje skole, plus imam dva sertifikata sa zavrsnom ocjenom 5. oT  zaprepastila sam se.... :pad:  test nije jednostavan, ne zavaravajte se Vi koji prvi put polazete.
trazila sam iskustva na forumu, prije nego sto sam sama pristupila polaganju, u vezi teme da li je neko pao na marlinsu. nigje nisam nasla nista.....
iz tog razloga sam rijesila da sa Vama podijelim svoje iskustvo.
spremala sam se par dana, ucila neke termine koji bi mi mogli biti, da znam njihovo znacenje... pitanja zavise od departmenta.....
ako odaberete ass waiter, pitanja su na taj fazon....
ja sam se zaprepastila, 2 boda su mi falila do 70... nisam mogla da vjerujem.....
znaci ucite, spremajte, ne brzajte... sto bolje spremite imate vecu sansu za poloziti, da ne dajete dzaba novac... 40 km, 20e.
nadam se da ce ovo nekome biti od pomoci.....  +U+

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Zavisn ood znanja engleskog, ali s kim god sam pricao Marlins je bio prelagan... Buduci da je interaktivan, dosta stvari mozes rijesiti cistom logikom, cak i ako ne znas znacenje rijeci, tako da me ovo fkt iznenadilo  :hmm:

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Zavisn ood znanja engleskog, ali s kim god sam pricao Marlins je bio prelagan... Buduci da je interaktivan, dosta stvari mozes rijesiti cistom logikom, cak i ako ne znas znacenje rijeci, tako da me ovo fkt iznenadilo  :hmm:

10 pitanja je zvučni dio , slušaš konverzaciju i odgovoriš na pitanje vezano za konverzaciju..
10 logičkih pitanja tipa "the boat is going trough the bridge"/"the boat is going under the bridge" i to zaokruživanje
10 gramatičkih , preslažeš riječi za ispravnu rečenicu
10 povezuješ predmete i nazive predmeta na engleskom jeziku
10 ne znam kojih još xD Ali uglavnom su šega i oni , gramatika i ove slike jedino su problem jer meni nije uračunalo dosta povezivanja , valjda nisam "nabo" tačno ondje gdje se tražilo..

Sve u svemu ako se ikad koristio neko engleskim u konverzaciji da je iole gramatički ispravna ovo nije toliko teško.. Ali otpalo je dosta ljudi i u mojoj grupi bilo..

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
10 pitanja je zvučni dio , slušaš konverzaciju i odgovoriš na pitanje vezano za konverzaciju..
10 logičkih pitanja tipa "the boat is going trough the bridge"/"the boat is going under the bridge" i to zaokruživanje
10 gramatičkih , preslažeš riječi za ispravnu rečenicu
10 povezuješ predmete i nazive predmeta na engleskom jeziku
10 ne znam kojih još xD Ali uglavnom su šega i oni , gramatika i ove slike jedino su problem jer meni nije uračunalo dosta povezivanja , valjda nisam "nabo" tačno ondje gdje se tražilo..

Sve u svemu ako se ikad koristio neko engleskim u konverzaciji da je iole gramatički ispravna ovo nije toliko teško.. Ali otpalo je dosta ljudi i u mojoj grupi bilo..

A jest ih optalo sto jest,jest...

Pa oko 90-oro nas je bilo,a ostalo na kraju samo 30 i kusur ili cak manje... :pad: :pad: :pad:

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ja sam jucer polagala.. nisam ga govorila 3 godinen(fakultet, pa se posvetis drugoj literaturi), od srednje skole, plus imam dva sertifikata sa zavrsnom ocjenom 5. oT  zaprepastila sam se.... :pad:  test nije jednostavan, ne zavaravajte se Vi koji prvi put polazete.
trazila sam iskustva na forumu, prije nego sto sam sama pristupila polaganju, u vezi teme da li je neko pao na marlinsu. nigje nisam nasla nista.....
iz tog razloga sam rijesila da sa Vama podijelim svoje iskustvo.
spremala sam se par dana, ucila neke termine koji bi mi mogli biti, da znam njihovo znacenje... pitanja zavise od departmenta.....
ako odaberete ass waiter, pitanja su na taj fazon....
ja sam se zaprepastila, 2 boda su mi falila do 70... nisam mogla da vjerujem.....
znaci ucite, spremajte, ne brzajte... sto bolje spremite imate vecu sansu za poloziti, da ne dajete dzaba novac... 40 km, 20e.
nadam se da ce ovo nekome biti od pomoci.....  +U+

Jao molim te ne plasi ljude, taj Marlins je takva sprdnja da to nema nigde .. ali ako je njima to pokazatelj koliko neko zna engleski, prihvatam oberucke :run:

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Jao molim te ne plasi ljude, taj Marlins je takva sprdnja da to nema nigde .. ali ako je njima to pokazatelj koliko neko zna engleski, prihvatam oberucke :run:

Potpisujem ! U emailu su dali demo verziju marlins testa , ja mislim da su sva pitanja s te demo verzije bila i na testu u Sarajevu koji smo polagali.. Tako da jedno 40ak % testa se mogao izvježbati samo na demu :)

Offline maija.vuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Potpisujem ! U emailu su dali demo verziju marlins testa , ja mislim da su sva pitanja s te demo verzije bila i na testu u Sarajevu koji smo polagali.. Tako da jedno 40ak % testa se mogao izvježbati samo na demu :)


ja sam nasla pet primjeraka testa i na you tube-u,pa sam citala primjerke koji su nam poslati...
zamisli,ali ni jedno jedino pitanje mi se nije potrefilo....
msm,rodis se kao baksuz...:-D

Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile

ja sam nasla pet primjeraka testa i na you tube-u,pa sam citala primjerke koji su nam poslati...
zamisli,ali ni jedno jedino pitanje mi se nije potrefilo....
msm,rodis se kao baksuz...:-D

Pričaj mi o baksuzluku haha :P Prekosutra mi ljekarski , ako prođe pozitivno bit ću šokiran.. Pa onda čekati za vizu zahebancije pa i to ako odobre posvetit ću se vjeri  :rofl: :rofl:

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
ja sam jucer polagala.. nisam ga govorila 3 godinen(fakultet, pa se posvetis drugoj literaturi), od srednje skole, plus imam dva sertifikata sa zavrsnom ocjenom 5. oT  zaprepastila sam se.... :pad:  test nije jednostavan, ne zavaravajte se Vi koji prvi put polazete.
trazila sam iskustva na forumu, prije nego sto sam sama pristupila polaganju, u vezi teme da li je neko pao na marlinsu. nigje nisam nasla nista.....
iz tog razloga sam rijesila da sa Vama podijelim svoje iskustvo.
spremala sam se par dana, ucila neke termine koji bi mi mogli biti, da znam njihovo znacenje... pitanja zavise od departmenta.....
ako odaberete ass waiter, pitanja su na taj fazon....
ja sam se zaprepastila, 2 boda su mi falila do 70... nisam mogla da vjerujem.....
znaci ucite, spremajte, ne brzajte... sto bolje spremite imate vecu sansu za poloziti, da ne dajete dzaba novac... 40 km, 20e.
nadam se da ce ovo nekome biti od pomoci.....  +U+
?!? sa 2 jezicna certifikata sa ocjenom 5 (sta god ta ocjena znacila) uspjelo ti je past marlins test?!, imas free test na njihovim stranicama doduse nije kompletan ali da se vidjeti sta te ocekuje na istome, pitanja su opcenita i nisu vezana striktno za neke brodske odjele, to je cisto provjera osnovnog znanja engleskog jezika, moj brat ga je nedavno polozio sa 99% a 3. je razred srednje tako da ti tvoji certifikati sa "ocjenama" dolaze u pitanje , posto i ja imam 1 za specijalizirani ruski u hotelijerstvu , on nema ocjene vec samo stupanj modula koji sam polozio  :hmm:

Offline maija.vuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
?!? sa 2 jezicna certifikata sa ocjenom 5 (sta god ta ocjena znacila) uspjelo ti je past marlins test?!, imas free test na njihovim stranicama doduse nije kompletan ali da se vidjeti sta te ocekuje na istome, pitanja su opcenita i nisu vezana striktno za neke brodske odjele, to je cisto provjera osnovnog znanja engleskog jezika, moj brat ga je nedavno polozio sa 99% a 3. je razred srednje tako da ti tvoji certifikati sa "ocjenama" dolaze u pitanje , posto i ja imam 1 za specijalizirani ruski u hotelijerstvu , on nema ocjene vec samo stupanj modula koji sam polozio  :hmm:

e pa ne znam za tvoj ruski,kod tebe je to u vezi hotelijerstva,ugostiteljstva?? znas li kako izgleda gradivo iz udzbenika za kurs?? sve je uopsteno,u vezi nekih zivotnih situacija,pitanja,odgovori,fraze,a najvise gramatike.

 a sad da li neko ima93,87 ili manje %,ne mora ni to biti mjerilo koliko neko uistinu poznaje engleski. 
svejedno,opet sam pozvana....O:-)


Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
ja neznam kako ovaj test moze da bude tezak ja sam naucio engleski takoreci sa TV i opet sam imao prolaz 91%.

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
ko što reče milojko, naučio sam svoj engleski sa tv-a, kompjutera, mobilnog telefona...meni se čini da se neko malo zbunio i zbrzao na testu, pa otud toliko loš rezultat...
ili bez obzira na priču, ne za se dobro engleski... Majo, odakle si? "Republic of Serpska" hahahhaa  oT

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Ja sam misljenja da, ko ne moze da napravi bar 70%, neka saceka sa brodom jos dok bar ne navezba za takvu sprdnju od testa kakav je Marlins, i da,  bar 45% pitanja zavrsavas cistom logikom. Ja bez da sam vezbao,cak sam bio malo i razardjao,imao sam 87% sa pola snage ,sto kaze jedan drugar  :yeah:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Evo moj ortak je radio prosle nedelje Marlins test i dobio 91% ..
Kaze da je pre toga s engleskim imao dodira samo kad je igrao igrice na kompjuteru.



Zaboravio sam da kazem da sam ortaka upoznao u zooloskom vrtu


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Evo moj ortak je radio prosle nedelje Marlins test i dobio 91%
Zaboravio sam da kazem da sam ortaka upoznao u zooloskom vrtu



hm...ovo bi se moglo svatit kao uvreda za svakog ispod 91% ,,, nije lepo od tebe
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced