Author Topic: Ništa ekstra, ništa katastrofa  (Read 12181 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Ništa ekstra, ništa katastrofa
« on: 26/September/2013 »
Ej ekipa. Ukratko, fora je iskustvo. Isprazne price, dosta ispraznih ljudi, poneki drag covjek, onako realnost. Nista ekstra, nista katastrofa .
Nemam potrebu nista shvacat ozbiljno niti se brinut zbog icega. Ovo nije moj zivot da se nerviram. Radim od 8-10 sati. Pauze od po pet sati izmedju , nikad iza ponoci.
Crew bar ok. Cure su mi maximalno pomogle u prilagodbi. Sefovi svaki dan pitaju kako ide, svi mi znaju ime, zovu me - ,,ti,, :-)
Cure iz ex yu su u velikom broju i drze se skupa.
Dva dana sam bila u paklu i imala napadaje klaustrofobije. Nisam dva dana ni spavala ni jela. Onda me je kolegica izmasirala sat vremena da se opuste misici jer sam bilq prenapeta. I odonda sam ko bebica :-)
Budala ima svugdi tako i ode. Nista nova. Zivot ko zivot. Dala bi 30 000yena za dvi dobre knjige :-)
Sve je ok. Cujemo se. Ne dajte se. Tu smo zbog para i drugo nista nije vridno zivaca.  Gosti su stari, dragi i bogati. Nema bakse, ima pokloncica. Nisu zahtjevni uopce. Sad vec normalno radim.
Prva dva dana mi je bilo isto pricaju li japanski ili klingonski i nisam raspoznavala lica ko mi je sto narucio.  Sad ih vec znam a i dosta se ljudi ponavlja. Glumis finocu i stalno se smijes.
Rekoh pocet cu sama sebi govorit ,,Vi,, .
Cujemo see!!  Ako imate pitanja slobodno pitajte!
audaces fortuna iuvat

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #1 on: 26/September/2013 »
Neka su prvi dani iza tebe. Drzi se i ne daj se!  :wave:
If you want something - go and get it.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #2 on: 26/September/2013 »
Drzi se i pokusaj da uzivas!

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #3 on: 26/September/2013 »
japanski ili klingonski...   :rofl:
Čuvaj se i sretno! ;)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #4 on: 26/September/2013 »
Srce jesi najvisa gora ? :)
Drz se, sta je to za tebe ? :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #5 on: 26/September/2013 »
Ali ovo za Japance i poklone ziva istina... Tips ne budes docekala, nazalost...  :waiting:
If you want something - go and get it.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #6 on: 26/September/2013 »
 :zen: samo zivce cuvaj :zen:
inace ko rano poludi zivot mu prode u veselju  :pilot:
sve best zelim  :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #7 on: 27/September/2013 »
Ali ovo za Japance i poklone ziva istina... Tips ne budes docekala, nazalost...  :waiting:

U japanskoj kulturi ne postoji tips ... jbga bitan je znak pažnje  :nokti:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline brattt

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • success is a journey not a destination
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #8 on: 27/September/2013 »
Sefovi svaki dan pitaju kako ide, svi mi znaju ime, zovu me - ,,ti,,

 :rofl:

drzi se!  :uzdravlje:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #9 on: 28/September/2013 »
 :clapping:
:rofl:

drzi se!  :uzdravlje:

Hvala ljudi :-) Da znate da su gosti zbilja milina. Ne bi ih minjala ni za tips. Jako sam smirena sada. Idem u teretanu, trcim na dock 7, nekad do crew bara koji je supa. Ipak, jako mi smeta sto preko noci ugase ventilaciju sigurno na sat dva. Mene to probudi jer nemam zraka. Jutros sam se opet morala dizat zalivat hladnom vodom jer se budim u panici kao da se gusim. To je zasad jedino sto me muci. Guramo dalje. E da, kupila sam net od Filipinca jer ovi japanci nigdi skoro nemaju wifi. Porti su im precudni. Nista nije u portu. Prekrasna priroda i u njoj nabacane odvratne zgradurine... Kolege Japanci su rezervirani i ne pricaju engleski....
audaces fortuna iuvat

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #10 on: 30/September/2013 »
Ide brod, nisam najvisa. Zacudo ovi Japanci rastu dosta , pogotovo nove generacije. Mislim da je od radioaktivnosti... :-) Svaki dan smo u drugom portu. Sto vrime ide dalje sve mi je bolje. Sto se tice nacionalnosti ima najvise Filipinaca. Ja sam si ok sa curama i sa muzicarima. Bit ce skoro neka akustik svirka u baru pa se nalazimo i pjevamo. Kazu da bude ok ali na kraju prevladaju Filipinci. Ima par europljana u entertainmentu i to je to. Nije neki izbor. A da ne kazem da nema normalnih tipova. Svi su skoro gay a Japanci rezervirani. Bar tako cure kazu a ja ne ispitujem previse. Neki dan sam trazila prostoriju za prat robu i izgubila se i zaustqvila nekog Japanca koji mi je sve pokazao i isao samnom po prostorijama da bi posli saznala da je to kapetan. Neki dan sam nekog supervizora u crew area opalila nogom. Slucajno. Pa sam mu se ispricavala ko Japanac i klanjala pola sata.  Jutros sam izaslau  dining room bez kravatice i skoro srusila kobara do sebe. Sve u svemu cure koje su bile na drugim brodovima kazu da je ode prva liga kako je tamo i vec su tu nekoliko ugovora. Name tag se nosi samo u guest area a kad idemo trcat van ne moramo imat name tag iako na tom decku setaju gosti.  I dosta je opustena atmosfera, kad  nije napeta haha. Hrana ok. Pitam svaki dan oce sutra bit sto vege pa uvik naprave svasta. Nisam gladna. Voca jedem na tone iako nisam sigurna je li to voce vidilo vitamina. Nocas mi je cima pogasila sva svjetla i ja sam se probudila onako dezorijentirana  u mraku i skoro se ispruzila po podu kolko sam duga i siroka, opet imala napadaj gusenja ali sve su manji i manji. Niko o tom ne pise a sigurno ima dosta ljudi kojima se bilo tesko priviknut na kabinu. Ili je to samo meni jer nemam previse posla pa mozak stigne mislit :-) Ima jedan bar koji radi od 5ipo i  tamo cu mozda bit iduci kruz. Sad sam od 7ipo i ne mogu navecer ic spavat rano pa sam uvik zamantana ujutro. Rano zavrsim s poslom, oko 9ipo a drugi rade do ponoci pa sam izgubljena i dosadno mi je. Kupit cu si laptop u Koreji i zicat Filipince filmove. Moram rec da su ok za posudit nesto pogotovo ako im zauzvrat das koju sitnicu. Ima dosta bracnih parova. Hotel menadjer je Hrvat i housekeeping menadjerica ili sta vec. Neka visa pozicija.  Ko bi reka da ima tolko nasih.. Sve u svemu prilicno drukcije od sveg sto sam citala na forumu. Pitomije. Ja se stalno smijem i svih pozdravljam jer tek sad vise ne znam ko ima bijelu uniformu jer je pitur a ko jer je faca... U biti  iznenadjujem sebe  svaki dan koliko sam smirena. Doma kad vidim ljude da usporeno rade dobijem sizove a ode sve usporeno pa tako i ja. Prvi put u zivotu ne trcim stalno negdi ne brzam... Samo easy. Kako kazu kolege iz Srbije : opusteno :-)
audaces fortuna iuvat

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #11 on: 30/September/2013 »
Teus, uzivam citajuci tvoje postove, ajde da neko barem ne leti na sve strane i da je opustena atmosfera!!
Pisi nam jos, stavi koju sliku ako stignes!

 :uzdravlje:

Offline mmmaya

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #12 on: 30/September/2013 »
e nadam se da cu i ja biti tako smirena kad odem inace.. :tuctuc: axaxaxxaxaxaa...
love life and enjoy at every moment

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #13 on: 26/November/2013 »
Alo ekipa! Jeste zivi? Za 17 dana idem kuci. Trazila sam da mi produze ugovor nisu mogli pa sam uspila skratit vacation za mjesec dana. Sve je isto osim sto vise ne trcim na deck -u nego u teretani jer je cesto nemirno more. Placa je ispala veca nego sam mislila da ce bit. Nema prekovremenog, jezik napreduje polako. U principu se osjecam dobro. Jako cesto imamo rough sea al sreca ja nisam sea sick a od tableta se svima spava. Zna bit veselo :-) Eto ukratko jer mi ovaj mobitel steka opasno :-)
audaces fortuna iuvat

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Ništa ekstra, ništa katastrofa
« Reply #14 on: 26/November/2013 »
 :party: uzivaj!