Author Topic: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians  (Read 10371 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Interesantno je da se ovaj jako dobro plaćen posao često nalazi u ponudi, a rijetko se pronalazi dobar, iskusan kandidat koja zna nešto o poslu.
U tu svrhu otvaram FacaBook Grupu: Cruise Line Broadcast Technicians
Nadam se da će FB pomoći u promociji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pilicius

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians
« Reply #1 on: 08/October/2013 »
pa dosao sam do razgovora sa amy ili kako se vec zove ali sam prije toga odustao jer sam saznao da je plata na royalu 1400e (1900$) sto je meni obzirom na porodicu koju ostavljam malo po nasem misljenju. ali to je druga prica. pitanja koja mi je postavljala gdjica(gdja) iz kouzon skoplja su malo reci presmijesna u smislu da to ikad ikome treba u zivotu. da kazem 70% pitanja sam znao a kad sam ostalih 30% poslije razgovora potrazio shvatio sam da nikad nikome ne trebaju. kao ono kad studirate i morate znati svo gradivo a ne treba vam od toga ni 20% bilo gdje kad radite.
a vala ako ko ima iskustva i sa tehnikom i produkcijom u televiziji to sam ja i mojih 13 godina iskustva.
da ne pominjem moj dobri engleski al ajde sad
i na kraju kad sam pricao sa ljudima koji rade na brodovima shvatio sam da je to nekih 30% onoga sto radim sad u tv
nevjerovatno
a vjerovatno ne bih prosao zadnji intervju jer nikad nisam ucio kao streber a ne znam da se prodajem pricom da lafinjam
tako da, da ima nas koji bi da smo tamo i koje nas to interesuje ali... shvatas
eto tako
uz zdravlje

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians
« Reply #2 on: 09/October/2013 »
Pa i nije bas cudno sto traze kandidate puno, kad ih vecina vjerovatno prelazi na Carnival. Prije je i bio interesantan posao, posto su imali single kabine i status oficira, a kad su im to oduzeli, onda ispada poprilicno jadno. Nema ni na Carnivalu single kabina, ali je palca veca za 600 dolara mjesecno, sto i nije malo, jer ako si vec tamo i trosis svoje vrijeme i zivot, zato ne bi dobio vise para za to. Sve se radi isto koliko sam skuzio, uz to da na Carnivalu glumite i back lounge tech-a (comedy club i super star live, svijetla i zvuk) Posao svejedno nije neka nauka, ako se netko barem malo kuzi u tehniku, prokuzi taj posao za mjesec dana, a kroz ugovor ili dva ako je malo zainteresiran ga i usavrsi.

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians
« Reply #3 on: 10/October/2013 »
Uglavnom ste u pravu. Ali, mora se imati u vidu da je kompanija Carnival jedan veliki krsh! Njihovi brodovi i tehnika su ofucani i manje su privilegije za ljude koji rade tamo.

Takodje, nije tacno da je Broadcast-u u Royal-u oduzet status oficira, i dalje imamo pristup Staff & Officer's menzi, plus pristup velikom delu broda (restorani, teretana, ird).

 :D

Interna sala ovde na Royal Caribbean-u je: "radi kako valja, ili ces zavrsiti u Carnival-u"  :embarrased:

NE znam, verovatno sva ima svoje prednosti i mane. U RCI taj stage posao je odvojen od broadcast-a, mi radimo samo kulturiska stvari, a znamo da je svaki stage jedno veliko fizikalisanje.

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians
« Reply #4 on: 10/October/2013 »
I u Carnivalu kao Ent tech video nemas nikakve veze sa teatrom, znaci nema fizikalije. Jedino sto se fizicki radi je kad trebas zamijeniti TV negdje, sad ili je to u kabini za goste / posadu ili negdje drugdje u public area. O tehnici, a i brodovima neznam dal se tako moze govoriti, jer mislim da neznamo sto se dogada u drugim kompanijama ako nisi tamo. Isto tako, kao tehnicar, na Carnivalu imas staff privilegije, znaci isto tako pristup skoro cijelom brodu. Nije da ovdje zagovaram nekoga, ali po tvom postu ispada da na Carnival idu nesposobni ljudi (budimo realni, takvih ima svugdje..), ali to nije tako.

Da je i dalje ostala single kabina na Royalu, ja ne bi razmisljao o novcima, nego odabrao bas to, jer je zivot puno ugodniji tako, ali ako vec imam slicne uvjete, uvijek budem odabrao di su vece pare...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians
« Reply #5 on: 10/October/2013 »
Ne vidim zašto se jedna od najstarijih kompanija u ovom poslu odlučila sasjeći privilegije ljudima koji ju imaju 30 i više godina ..
Žalosno ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: FaceBook Group: Cruise Line Broadcast Technicians
« Reply #6 on: 06/December/2013 »
Ne vidim zašto se jedna od najstarijih kompanija u ovom poslu odlučila sasjeći privilegije ljudima koji ju imaju 30 i više godina ..
Žalosno ..

Da se i ja ubacim malo u priču.... Na royalu broadcast nikad nije ni imao oficirsku poziciju, imali smo a i dalje imamo privililegije 2 strajpa, ali nije isto, hvala Bogu kao da smo oficiri... Da pojasnim, da smo oficiri nosili bi one glupe kosulje i blejzere sa strajpovima gde god da se krecemo u gostinjskim prostorijama....
Dalje, Royal je pre jedno 10-15 godina vec napravio ovakvu glupost sa kabinama, pa su vratili sve na staro sve do maja ove godine....
Osoba koja je donela ovu odluku sad poslednji put, ne radi vise za RCCL, posto su od aprila izgubili preko 130 tehnicara sa odredjenim bar jednim ugovorom .... velik za***** ali sta je tu je....
Sto se tice tehnike ni Royal nije nesto moderan, poprilicno kaska za ovim vekom... Osim brodova koji su izasli pre par godina....
Sto se tiče zaposljavanja, sada primaju koga stignu, ljude koji u zivotu nisu ni fotoaparat držali u rukama, opet tuzno ali sta je tu je....