Author Topic: pitam sad! Da li da rizikujem sa ovim falš papirom ili ne????  (Read 4395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tezy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav, znam da kasnim sa ovim ali sad kad sam vec neltio na ovo da i ja pitam, valjda cete odgovoriti :). Ja sam imao saobracajnu nesrecu, i kriv sam, nisam mogao dobiti uvjerenje o nekaznjavanju jer sam kaznjen zatvorom odnosno uslovnom od godinu i po. . Otisoa sam na sud da mi daju potvrdu o nevodjenju krivicnog postupka, i dobio istu, gdje stoji da se protiv mene na tom i tom sudu ne vodi postupak, ali da se vodio na drugom sudu nekad prije i da sam osudjen i uslovna itd... e sad, taj papir sam poslao agenciji, gdje oni kazu da to sve mora biti cisto.. znaci bez ovog da sam osudjivan, ja sad jedino sto mogu napravit a to sam i napravio, taj dio sam izbacio, skenirao pecat i ja potpisao,  sve to izgleda originalno, margine font znaci kad ga pogledas, oridzidzi... al me hastra ako me na granici podju trest, i vide da sam jos na uslovnoj, a ima je jo 2-3 mjeseca max uslovne. tek kad istekne uslovna i od tog prodje godina dana ja mogu podnijet zahtjev za brisanje toga iz dosijea... pitam sad! Da li da rizikujem sa ovim falš papirom ili ne???? help mee za koji dan trebam u bg na intervju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A ko će bit kriv ako ti netko kaže da rizikuješ? Taj netko ili ti?
Ovo je skroz individualna situacija, i zavisi samo od tebe hoćeš li riskirati ili ne.

Pričekaj 2-3 mjeseca.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tezy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Trošak mi je otići u Bg, na intervju, i proći ga, da bi dosao u ambasadu i tamo me odbili, a kako sam citao po forumu tamo traze policijska uvjerenja koja ja ni sad nisam mogao dobiti, odnosno dobio sam, ali to da sam kaznjen radi teskog krivicnog dijela/voznje u alkoholiziranom stanju. Opet, agencija me zove i zele da idem... je li neko imao slicnu frku, bar sto se tice krivicnih prijava i osudjivanja... jeste li dobili vize i je li bilo sve ok na granicama, aerodromima. Jasno mi je, ako odem i prodzem a upecaju me i recimo odbiju za vizu, pogotovo da skuze sta sam napravio, da sam jedini kriv. A ne bih zelio zatvora, pogotovo kad je ostalo jos par mjeseci do isteka uslovne.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
hm...moje misljenje, sacekaj ti lolo jos tih mesec-dva. puna je njima kapa da guraju sve ove sa fejk preporukama i rezimejima, sve mislim da ce se usreciti kad im jos das i fejk drzavni dokument. Da ne pominjem da si ti jos na uslovnoj a ganjas posao van drzave.... to obaska...srecom pa su nase agencije ovako brze, sticices ti jos tri uslovne odradit pre odlaska po vizu...

Ne kontam zasto je tema u sekciji za vizu? Kontam da nisi mislio nista tu muvati,al ako jesi, to zaboravi...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ipak ti jesi kontao za vizu mutiti. .. imas muda do kolena, al to je samo vise materijala da ti odseku.
Gde ces bre amere da lazes za tako nesto? Pa ti znaju gde djavo pisa...
mozes da pokusas, pa kako ti.prodje. al ako te provale...najeb'o si.
Ako dobijes.vizu, dalje se ne sekiraj na aerodromima (naravno pod uslovom da ti je istekla ta uslovna i da ti je sve cisto za napustanje zemlje)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Tezy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Nije mi jasno zasto me agencija onda zove j*** te, mislim, oni bi trebali da znaju da li to mogu sve proci ili ne jer sam njima prvima dostavio uvjerenje sa suda ... kojeg me vraga zovu da dodzem na intervju... sto se mojih preporuka tice i iskustva nista nije lazirano i sve preporuke su napisane i potpisane od strane ogranizacija sa kojima sam radio kao i iz firme u kojoj jos radim. Sa druge strane, kaze sve mora biti cisto! Mislim okey, ali voznja i pijanstvo nije rijetkost... svakom se desi pogotovo kad si mlad i lud. Zasto jednostavno ne mogu ponijet original tim presvetim intervjuašima pa nek ljudi vide i odluce nakon intervjua smeta li im to ili ne! Na kraju krajeva nemaju aute na brodu ali imaju alkohol :). Nisam nikog premlatio, izboo nozem i slicno jepte. Popio, vozio, slupao se, popusio tuzbu i presudu.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
ta odluka ovisi iskljucivo o tebi, mada cisto sumnjam da bi i dobio vizu jer ce te uncle Sam sigurno detaljno provjeriti a onda si ga nadrajsao ako si u ambasadi predao krivotvoren dokument; i jos kad saznaju da imas jos 2-3 mjeseca uvjetne pa njihovoj sreci nema kraja stari moj. odradi svoj "dug" i kasnije probaj pozabaviti se kruzerima.
dakle odgovor je definitvno i apsolutno NE, a ti odluci sta ces i kako ces.

Offline Tezy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Nisam mislio ambasadi predat fake document, vec na glavnom intervjuu... radi toga sto su mi iz agencije rekli TO MORA BITI CISTO! Al' za koje babe zdravlje i tamo njima predavat fake, i proci intervju, ako necu dobiti radne vize! U tom je štos... mogu cekat, jesam konj jarane ali ne toliki da sad nakon godine i po surfanja po mirnim vodama i bjezanja iz kafana jel krenu iskrice, padnem na ovom... popusim i ovaj posao i svaki buduci, rekoh, lud da, ali toliko ne! Nista, javim se agenciji, nema me i gotovo! Sto bi nas narod rekao, i bilo mi je bolje da sam i ranije skuzio onu staru:"Bolje bit miran, neg' bisan!" XD Hvala na odgovorima! Sve najbolje.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
U ambasadi ti niko ne trazi potvrdu o nekaznjavanju. Ja poneo a sluzbenica ambasade mi rekla "To vam ne treba za C1/D vizu"
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 06/December/2014 »
iako nemam iskustvo na beodu, mislim da ova situacija za razvijanje glave, ja gdje god sam ispunjavao online aplikaciju za posao na brodu, i kada popunjavas upitnik ima pitanje da li ste ikada bili kaznjavani, pa nesto u zagradi pominju osim saobracaj i kazne... uglavnom sa srecom baki

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 06/December/2014 »
brodu* razbijanje* #je*eni touch.