Author Topic: ?ekanje putovnice, dali se moze ubrzat tih 15 dana ?  (Read 4345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zvonimir99

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Pozz,

e ovako, imao sam interwju u utorak 24.9. odma isti dan su mi javili iz agencije da sam dobio poso i sljedeci dan sam otisao na policiju da dam da se radi putovnica,rekli su mi da moram sad cekat cca. 15 dana dok bude gotova,sljedeci dan me zove Andrej i EP, i kaze mi da hitno posaljem kopiju putovnice..sad me zanima jel zna netko dali se moze ubrzat tih 15 dana ? :???:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ?ekanje putovnice, dali se moze ubrzat tih 15 dana ?
« Reply #1 on: 29/September/2013 »
U žurnom postupku, kada se radi o hitnim slučajevima (liječenje, bolest, smrt člana obitelji, neodgodiv službeni put i slično), putovnicu izdaje policijska uprava koju odredi ministar unutarnjih poslova (za sada je to samo Policijska uprava zagrebačka).
http://www.mup.hr/44.aspx

Platiš 90kn više, i dobiješ ju po "žurnom postupku".

Međutim, ti si postupak već započeo, prije nego si se informirao .. i sada je to vjerujem kompliciranije  :rasta:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zvonimir99

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: ?ekanje putovnice, dali se moze ubrzat tih 15 dana ?
« Reply #2 on: 29/September/2013 »
znam za to u Zagrebu da je dobijem brzo al kad nisam mislio da ce mi odma trebat  oT

otici cu sutra na policiju i vidjet dal se moze sta napravit oT

 hvalaaaa :uzdravlje:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: ?ekanje putovnice, dali se moze ubrzat tih 15 dana ?
« Reply #3 on: 29/September/2013 »
Kod nas u BiH platis 100 EUR  i dobijes pasos za 48h.   +U+

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: ?ekanje putovnice, dali se moze ubrzat tih 15 dana ?
« Reply #4 on: 29/September/2013 »
Kod nas u BiH platis 100 EUR  i dobijes pasos za 48h.   +U+

kod nas i manje i dobijes pasos za 8 sati, 630 kuna, u 8 predan zahtjev, oko 4 popodne gotova

U žurnom postupku, kada se radi o hitnim slučajevima (liječenje, bolest, smrt člana obitelji, neodgodiv službeni put i slično), putovnicu izdaje policijska uprava koju odredi ministar unutarnjih poslova (za sada je to samo Policijska uprava zagrebačka).
http://www.mup.hr/44.aspx

Platiš 90kn više, i dobiješ ju po "žurnom postupku".

Međutim, ti si postupak već započeo, prije nego si se informirao .. i sada je to vjerujem kompliciranije  :rasta:

Platis 240 kuna vise, citat ono sta pise malim slovima  :deda:

Da. Za izdavanje biometrijskih putovnica u redovnom postupku građani plaćaju 320 kuna. Za biometrijske putovnice koje se izdaju u žurnom postupku plaćaju 410 kuna.
Na to se još dodaju i iznosi upravnih pristojbi koji se u postupcima izdavanja putnih isprava naplaćuju prema odredbama Zakona o upravnim pristojbama (za izdavanje putovnica u redovnom postupku upravne pristojbe iznose 70 kuna - u državnim biljezima, a za izdavanje putovnica u žurnom postupku 220 kuna - 20 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200 kuna uplaćuje se posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi).
 

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: ?ekanje putovnice, dali se moze ubrzat tih 15 dana ?
« Reply #5 on: 29/September/2013 »
kod nas i manje i dobijes pasos za 8 sati, 630 kuna, u 8 predan zahtjev, oko 4 popodne gotova

Platis 240 kuna vise, citat ono sta pise malim slovima  :deda:

Da. Za izdavanje biometrijskih putovnica u redovnom postupku građani plaćaju 320 kuna. Za biometrijske putovnice koje se izdaju u žurnom postupku plaćaju 410 kuna.
Na to se još dodaju i iznosi upravnih pristojbi koji se u postupcima izdavanja putnih isprava naplaćuju prema odredbama Zakona o upravnim pristojbama (za izdavanje putovnica u redovnom postupku upravne pristojbe iznose 70 kuna - u državnim biljezima, a za izdavanje putovnica u žurnom postupku 220 kuna - 20 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200 kuna uplaćuje se posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi).


To je bas brzo kod vas u odnosu na nas ovde...

Kod nas se sve obradjuje u Sarajevu...