Author Topic: Ista kabina za bracni par?  (Read 3567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Ista kabina za bracni par?
« on: 01/October/2013 »
Znam da moze i znam da treba praviti request da nam to odobre, ali me zanima proces svega toga. Da li neko ima iskustva s tim i zna tacno sta treba uraditi?
Mi imamo internacional marriage agreement, na isti cemo brod (kako trenutno stvari stoje), pa ako moze neko samo da mi malo pojasni. Takodjer sta mislite nakon koliko dugo da trazim request? Jel pretjerano ako odmah drugi dan idemo i saljemo request? :)

Takodjer ako bi nas slucajno rastavili u Miamiu, ne bih da pravim frku kao sto je bilo primjera, pa koji je najbrzi proces spajanja bracnog para?

Nisam mogao da nadjem slicnu temu.

Pozz

Offline togapyy

  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #1 on: 01/October/2013 »
Ne idite na isti broj, ionako se stalno zajedno kao sto citam, a mladi ste  :rofl:
pod tim mladi kazem da bi ovo bilo zanimljivo iskustvo za oboje ponaosob, a najveci razlog ucvrstili bi vasu vezu iako vjerujem posto ste vjencani da je dovoljno jaka...
Ja imam 20 godina i vezu od tri godine sa kojom sam apsolutno zadovoljan ali da imam ovu priliku ne bi isao zajedno bas iz oboga sto sam rekao. Imate cijeli zivot pred sobom, dosadice vam za 10 godina, a i prije, bolje da odma sad razmisljate o tome :)
ali to je samo moje misljenje kad je vec otvorena tema :rolleyes:
u svakom slucaju sretno u zivotu i mirno more  :plovim:
"But if you never try you'll never know" - Coldplay

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #2 on: 02/October/2013 »
Odgovor na sva pitanja koja imaš je jednostavan: Crew (MSA) Office. ;D
- Dobar dan.
- Dobar dan, izvolite.
- Hteo bih da pitam u vezi...

Drugog dana svakako tamo mora da se ode zbog slikanja i preuzimanja crew ID kartice, pa je to odlična prilika za postavljanje pitanja. Ne može da bude prerano, njima je to samo jedan u nizu stotina radnih dana i ti si samo jedan u nizu hiljada crew member-a i baš ih briga da li ćeš i koliko dana da se ustežeš da nešto pitaš. :giggle:

:uzdravlje:

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #3 on: 02/October/2013 »
@Prince, mislim da nema potrebe da ti se po 100ti put zahvaljujem, ali ipak HVALA! :D


Ne idite na isti broj, ionako se stalno zajedno kao sto citam, a mladi ste  :
pod tim mladi kazem da bi ovo bilo zanimljivo iskustvo za oboje ponaosob, a najveci razlog ucvrstili bi vasu vezu iako vjerujem posto ste vjencani da je dovoljno jaka...
Ja imam 20 godina i vezu od tri godine sa kojom sam apsolutno zadovoljan ali da imam ovu priliku ne bi isao zajedno bas iz oboga sto sam rekao. Imate cijeli zivot pred sobom, dosadice vam za 10 godina, a i prije, bolje da odma sad razmisljate o tome
ali to je samo moje misljenje kad je vec otvorena tema :rolleyes:
u svakom slucaju sretno u zivotu i mirno more 

Pa prijatelju, ozenio sam ovu djevojku da budem s njom, a ne da se sad razdvajam. Pored toga sto se volimo i zelimo da budemo zajedno, brod bio jedna odlicna opcija, gdje mozemo biti zajedno, raditi i zaraditi, dok to ovdje gdje smo trenutno nismo mogli tako lako.
Postujem tvoje misljenje ali mislim da si ti jedan od 1000. :)
pozz

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #4 on: 02/October/2013 »
Pa za ima nesto bolje nego putovati oko svijeta, zaradjivati, uzivati i to sve zajedno sa voljenom osobom  :clapping: :clapping: Evo ja sam na cekanju vec 9 mjeseci, al' ko ceka taj i doceka, jos 20 dana i krevet je popunjen :party:

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #5 on: 02/October/2013 »
Bravo Young, sve si rekao! :D

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #6 on: 04/October/2013 »
Ma odmah prvi dan trazis to ako stignes tj ako office radi,ja to tako radim i na prvom ugovoru nisam imao problema.Svakako neces dobiti odmah kabinu vec cete nekoliko kruzeva biti sa nekim u sobi tj razdvojeni. U mom slucaju ja sam cekao 1 kruz od 7 dana a  ali znam i par koji je cekao 7 meseci jer nisu imali slobodnih couple kabina tako da je sve moguce.Ako imas papir da ste vencani obavezno ga ponesi jer ti skracuje cekanje tj vi ste prioritet i treba ti da ga tamo pokazes.Nadam se da sam pomogao.....

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #7 on: 04/October/2013 »
Naravno da jesi, hvala puno. Ponijet cu papir svakako, valjda se nece dugo cekati, napisat cu ovdje svakako kad sve zavrsi, kako je proslo.

Hvala jos jednom!

Offline mariolazg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #8 on: 04/October/2013 »
Ako vas slučajno razdvoje u Miamiu tražite u hotelu da zovete glavni ured u Miamiu i obrazložite im situaciju,ako to ne prođe odmah u MSa office po zahtjev za transfer pa kod Food meagera sa ispunjenim zahtjevom,ako on neželi izači ususret kod human resorcua to ako vas razdvoje.Ako imate isti brod onda fino u MSA office po 2 papira 1 da dobijete zajedničku kabinu,a drugi papir zahtjev da vas linkuju u sistemu i onda sa oba papira kod food menagera da ih potvrdi pa nazad u MSA office.A ako vam je food menager Mario iz Hrvatske ili Rahim iz Turske onda možete dobiti potpis za kabinu i na smoking area provjereno.bitno vam je da se linkujete u sistemu da izbjegnete daljne komplikacije ako čete se vračat na brod.To ti govorim iz iskustva,zaručnica i ja smo linkovani u sistemu tako da nema večih problema.Mi smo se imali plan ako nas slučajno rastave u Miamiu za prošli ugovor da se nečemo ukrcat skroz dok ne dobijemo isti brod,ali smo dobili odmah isti tako da nije bilo problema.A svaki ugovor čete morati pisati zahtjeve za zajedničku kabinu.Sretno

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Ista kabina za bracni par?
« Reply #9 on: 04/October/2013 »
Hvala ti puno, ovo mi je jako korisno. Nisam ni znao da moram i do food menagera. Valjda se nece desiti nista negativno. :)