Author Topic: Prvi ugovor za C1D,Ima li sanse za B-vizu(Turisticku) usput???Misljenje iskusnih  (Read 2722 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Pozdrav raja..

Reci te mi ekipa koja je vec vadila C1D, a i drugi,treci put usput B-visu turisticku USD da li je pravilo da samo posle odradjenog jednog, dva ugovora onda mozes traziti B-visu..Ja idem u Sarajevo a mogu i u BG..

Ja bih trazio usput i B sad prvi put ako nece ugroziti dobijanje C1D i da li je uopste moguce dobiti prvi put B-visu teorestski pa makar na mesec-dva, ako bih htio biti kao turista taj period...

Unapreed hvala veteranima na vrlo korisnim misljenjima

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
C1/D se dobija lako - jedino što je od papira/potvrda potrebno je LoE.

Međutim, za turističku treba priložiti dokaze da si vezan za svoju državu, da ćeš se vratiti, da ne planiraš da ostaneš u USA kao ilegalac. Ako nemaš neke nekretnine, zemljište u vlasništvu, imovinu, veće redovne prihode... onda si u znatno težoj poziciji, jer posao nemaš, novca (verovatno) nemaš, ne studiraš...

Kada se drugi, treći put aplicira za C1/D, samim tim da si već na brodu bio, radio, vraćao se na nove ugovore je dokaz da si ozbiljan i da ne planiraš da "pobegneš".

Naravno, za sve to ne postoji striktno pravilo, sve je stvar procene konzula... nije da nema šanse da se dobije turistička, ali možda se eventualnim odbijanjem za turističku povećavaju šanse da budeš odbijen i za C1/D. -()- Ne znam da li neko odavde ima iskustva sa apliciranjem za obe vrste vize na prvom ugovoru.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
U moje vrijeme se moglo ostati u US (na kopnu) do 30 dana sa C1/D vizom, tako da nisam imao potrebu tražiti turističku.
Moguće da je tako i sada.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
po pravilu Ne! turisticka viza se dobija nakon druge ili trece c1d vize, takvi su uslovi, ne placa se odvojeno, samo se pita moze li da se dobije...
ne poznajem nikoga niti je iko dobio vizu b2 na taj nacin prvi ugovor, osim greskom... c1d je tanzitna viza, pomorska, viza na koju radis na brodu, u prevodu znaci da se ne zadrzavas na americkom tlu nego samo prolazis, najcesce je dozvoljeno 3 dana da ostanes na toj vizi... i kada imas b2, a ne mozes da je dobijes pre 2 ili trece c1d kao sto sam ranije naveo, moras da izadjes prvo na c1d iz drzave pa da udjes na b2, sto je malo komplikovano, i s'tim u vezi ne mozes tek tako da ostanes neko vrijeme... ja sam dobio sada b2, ovo mi je treca c1d, sto ne znaci da mogu odmah da je iskoristim... u svakom slucaju, nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Hvala na misljenjima...