Author Topic: Uvjerenje o nekažnjavanju <=> uvjerenje da se ne vodi krivi?ni postupak?  (Read 8956 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Uvjerenje o nekaznjavanju se vadi na opcinskom sudu u mjestu prebivalista. Za vadjenje je dovoljna kopija osobne karte, formular koji se ispuni (dobije se na sudu) i plate se sudske takse (oko 6e). Ovo govorim za BiH, za druge drzave nisam upucen u proceduru. Uvjerenje se podigne iduci dan, a prevodi se kod ovlastenog sudskog vjestaka za engleski jezik.

Offline Dado the Boy

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Uvjerenje o nekaznjavanju se vadi na opcinskom sudu u mjestu prebivalista. Za vadjenje je dovoljna kopija osobne karte, formular koji se ispuni (dobije se na sudu) i plate se sudske takse (oko 6e). Ovo govorim za BiH, za druge drzave nisam upucen u proceduru. Uvjerenje se podigne iduci dan, a prevodi se kod ovlastenog sudskog vjestaka za engleski jezik.

Znaci,ako sam dobro razumeo uverenje moze da izvadi neko drugi uz kopiju moje LK? :)
Ja svojim morem plovim,putujem,sve manje tugujem,sve vise ludujem jer znam da neko kuci ceka me...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne vidim kako netko drugi može izvaditi tvoju potvrdu o nekažnjavanju. U kakvoj je to banana državi uopće moguće?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dado the Boy

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ne vidim kako netko drugi može izvaditi tvoju potvrdu o nekažnjavanju. U kakvoj je to banana državi uopće moguće?

Moze neko od blize rodbine(otac,majka,brat...),u mom slucaju nisam imao nikoga tako bliskog da mi izvadi,te sam to uradio licno.Bude gotova za par sati i kostala me je 5€ :)
Ja svojim morem plovim,putujem,sve manje tugujem,sve vise ludujem jer znam da neko kuci ceka me...