Author Topic: Dovo?enje Friends & Family na krstarenje (podaci za Carnival)  (Read 5048 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da podelim svoje iskustvo u vezi dovođenja Friends & Family na brod na kome radite. U pitanju je Carnival.

1) Ono što upišete u prijavi se prihvata kao validno - niko ne proverava da li vam je stvarno neko član porodice ili ne, možete bilo koga staviti da vam je tata, mama, brat, sestra, verenik/verenica itd (eventualno treba obratiti pažnju na prezimena i tip srodstva, ali snaćićete se već). Kao član uže porodice (odnosi se i na verenike) ostvaruju znatne popuste - krstarenje se naplaćuje samo 7 dolara dnevno! Podrazumeva se da ne treba preterivati i svakih par meseci dovoditi drugu mamu ili novu verenicu. :giggle:

2) Ovo se odnosi na closed-loop krstarenje sa matičnom lukom u USA: od viza je potrebna samo turistička za USA, a za ostale države, ostrva, teritorije koje se obilaze tokom krstarenja (i na koje se iskrcava i slobodno šeta) viza 100% provereno ne treba, bez obzira kakav je vizni režim. Ovo ni ja nisam bio potpuno uveren, sumnjičavo sam slušao šta su mi govorili dok je sve bilo u fazi planiranja... ali je sad provereno istina. ;D

I to je to... kad se pokrene procedura, svi papiri i neophodni koraci će vam biti javljani/dostavljani, ništa nije komplikovano.
Vaša porodica ili :airquotes: porodica će potpuno uživati na krstarenju egzotičnim destinacijama sa smeštajem i hranom za smešnih 7 dolara dnevno. Plus, preko vaše Sail&Sign kartice možete da im recimo kupujete u gift shopu ili plaćate ekskurzije sa crew popustom. :yeah:

Još da napomenem da se ovo pravo stiče nakon 6 meseci rada za Carnival.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
A za koliko clanova porodice ili prijatelja to vazi? Da li postoji neko ogranicenje u vezi broja ljudi koje dovodis?
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Vrlo korisna informacija, hvala Prinče!
Iako kad dodaš trošak vize i putovanje do USA, to baš i ne ispadne tako jeftino..  :nono:

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
ispadne jeftinije u svakom slučaju...super su to napravili
Oprostite...Žurim!!!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
A za koliko clanova porodice ili prijatelja to vazi? Da li postoji neko ogranicenje u vezi broja ljudi koje dovodis?

Zavisi samo od raspoloživosti slobodnih kabina. To znači da je bolje što pre pokrenuti proceduru, ako je moguće i mesecima unapred.

Dopuna za US vizu:

Članovi :airquotes: porodice koji su došli kod mene su bez problema dobili američke vize i to na 10 godina! :pad:

Naravno, prilikom apliciranja za vizu nije bilo laganja o srodstvu, tu je sve čisto, nema zezanja. Ja sam im poslao pozivno pismo (ko sam, šta i gde radim, koga pozivam, od kada do kada i koje destinacije brod posećuje) i priložio sam kopije crew ID-a, I-95 i LoE. Sve je prošlo glatko. :yeah:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Idu kod tebe u kabinu ili dobiju putnicku kabinu?
 

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Idu kod tebe u kabinu ili dobiju putnicku kabinu?

Za ovih 7 dolara se dobija staff kabina, i to posebna ako nemate mesta kod sebe ili ne želite da delite kabinu.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Clanovi porodice su u stalnom radnom odnosu ili ne ?
P.S: Izvini ako je pitanje previse licno.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nije frka, evo odgovora:
U mom slučaju, jedna osoba je penzioner, druga je zaposlena.

Offline nena1312

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
bilo nekad, od 01.01. ove godine stvari su se promjenile,sada imaš pravo na 6 tjedana godišnje i po toj cijeni od 7$ ako ste u tvojoj crew cabin. A ako biš ostajao duže moraš uzeti putničku kabinu. Nisu rekli da li se dobije kakav crew discount na osnovnu cijenu,ali iskreno svaka čast onim ženama  (i ostaloj familiji) koje ostaju po 2-3 mjeseca na brodu,ja sam uza sve pogodnosti ispi***la nakon 4 tjedna :smack:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Kad brod isplovi, ode se do Guest Services Manager-a (pre toga se naravno izgradi dobar odnos) i, pošto uvek ima slobodnih kabina, dobije se raspoloživa guest kabina. ;D

Na kraju se odnese neko piće/poklon kao znak zahvalnosti, što mi sa Balkana znamo kako se radi. :giggle:

Tako da iako nije zvanično i dalje se može krstariti za 7 $ dnevno u putničkoj kabini. Plus taj neki prigodni poklon. :yeah: