Author Topic: Drugi jezik na Glavnom Interview-u.. U mom slu?aju Njema?ki  (Read 1798 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Dragi Svi,
Nemogu Vam opisati koliko mi je do sada uopce pomogao ovaj forum. Pronašao sam doslovno 99 poto odgovora na sva pitanja koja su me zanimala no nažalost nema baš postova što se tiče razgovora na Njemačkom.
Radi se o RCCL-u i poziciji Bar Waiter.
Iskustva imam, engleski je dobar, imam certifikat za izradu koktela ali me malo muči taj njemački kao drugi jezik. Borim se sa njime do iznemoglosti iako sam ga "učio" cijelo školovanje..
Zanimaju me iskustva sa sličnih razgovora, koliko je bilo teško, jel dugo trajalo davljenje na njemačkom :) , koja su pitanja bila...
Hvala svima unaprijed!

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Ako ti u CV-u stoji da znaš njemački, onda bi trebao znati voditi neku jednostavnu konverzaciju. U kouzonu na treningu su nam rekli da nije dovoljno napamet naučiti par rečenica jer te mogu pitati bilo šta, ali na osnovnoj razini. Pretpostavljam pitanja tipa reci nešto o sebi, gdje i kako si učio jezik...
A sad, neki su na intervjuu imali sreće pa ih nisu ništa pitali, neki su samo rekli da nisu dugo učili jezik pa su zaboravili i tako. Nikad ne možeš znati tko će te i šta pitati.
Svakako neka ti vježbanje engleskog bude prioritet, ali i što bolje poznavanje pića i koktela. Ipak je to puno bitnije od znanja drugog jezika. Tek nakon što dovoljno usavršiš te stvari, onda ako ti ostane volje i vremena provježbaj njemački s nekim tko ga dobro zna  :D