Author Topic: gdje ste ili kod koga radili prevod u Sarajevu?  (Read 3342 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Pozdrav mornari,

zanima me za članove koji su iz Sarajeva, gdje ste ili kod koga radili prevod diplome (iz srednje škole/faksa)?
Rečeno mi je iz agencije da može biti i slobodan prevod, što znači da ne mora biti urađen kod sudskog tumača, ali opet mi to ne znači mnogo jer ne znam nikoga da se time bavi i ne znam kako bi to trebalo izgledati da bih radila sama.  :D

I imate li za preporučiti nekog sudskog tumača za prevod uvjerenja o nekažnjavanju. Pretpostavljam da je cijena prevoda kod sviju ista, ali eto i tu mi može pomoći neka preporuka.

Hvala na pomoći.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Prevod diplome
« Reply #1 on: 14/October/2013 »
A zasto su ti rekli da prevedes diplomu!? Koja ti je pozicija na brodu!?
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Prevod diplome
« Reply #2 on: 14/October/2013 »
Bar server.

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Prevod diplome
« Reply #3 on: 14/October/2013 »
Zasto bi nekome placala kad to mozes sama da uradis? Evo ti ispod kako sam ja uradio...

Republic of Serbia


School of Applied Health Sciences Ćuprija




CERTIFICATE
Acquired in professional studies




******* ******** born **.**.****. in Niš, Niš, Srbija started schooling 2004/05, and date of ******.  graduated in School of Applied Health Sciences Ćuprija, department-group-direction physiotherapist
with general success of  7,00. during the study  and with grade 10  on the diploma exam.

Based on that he recive this certificate on acquired education and job title physiotherapist.



Number of records for issued diplomas *****. in Ćuprija, ******.



PRINCIPAL
professor Dr. *********

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Prevod diplome
« Reply #4 on: 14/October/2013 »
Zanimljivo sto mozes to sam odraditi i zanimljivo ja sam bar server i nitko nije spomenuo diplomu---......hmm :airquotes:
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: gdje ste ili kod koga radili prevod u Sarajevu?
« Reply #5 on: 14/October/2013 »
Ima nekoliko gresaka u ovom prevodu, ali u svakom slucaju, najlakse ti je sama sebi prevesti (ako su vec naglasili da moze), jer ce ti tumac uzeti 10-20 eura, za 5min. posla :)

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: gdje ste ili kod koga radili prevod u Sarajevu?
« Reply #6 on: 14/October/2013 »
Ma ja to nešto ne bih sama radila, ali ako se ne snađem nekako drugačije možda budem morala. Žao mi para, svakako ću rješenje o nekažnjavanju sigurno platiti pa da ne moram još i ovo.

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: gdje ste ili kod koga radili prevod u Sarajevu?
« Reply #7 on: 14/October/2013 »
Resenje o ne kaznjavanju mora da bude prevedeno kod zvanicnog sudskog tumaca dok im prevod diplome formalno treba jer ona ne igra nikakvu ulogu kod
vecine nas za posao koji pokusavamo da dobijemo.... sa greskama ili ne prevod je prosao... Sto se tice prevoda o ne kaznjavanju mozes to uraditi i u agenciji,
imaju zvanicnog sudskog tumaca sa kojim saradjuju i to ce te kostati 800dinara ili 7e

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Prevod diplome
« Reply #8 on: 14/October/2013 »
Zanimljivo sto mozes to sam odraditi i zanimljivo ja sam bar server i nitko nije spomenuo diplomu---......hmm :airquotes:

Pa dovoljno je da pogledas da ona ide preko Kouzona, a ti si otisao preko EP. Dva svijeta, dvije razlicite agencije, dvije vrste poslovanja. THE END :) Zivio

@Clair

Nemoj se ustrucavat da sama uradis taj prevod, uradi ga, pa kako god zavrsilo, cak i sa greskama. Ja sam isao isto preko Kouzona, uradio sam prevod i sve je odlicno zavrsilo. Sretno!

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: gdje ste ili kod koga radili prevod u Sarajevu?
« Reply #9 on: 16/October/2013 »
Resenje o ne kaznjavanju mora da bude prevedeno kod zvanicnog sudskog tumaca dok im prevod diplome formalno treba jer ona ne igra nikakvu ulogu kod
vecine nas za posao koji pokusavamo da dobijemo.... sa greskama ili ne prevod je prosao... Sto se tice prevoda o ne kaznjavanju mozes to uraditi i u agenciji,
imaju zvanicnog sudskog tumaca sa kojim saradjuju i to ce te kostati 800dinara ili 7e

Daleko sam ja od agencije. Agencija u Banja Luci, ja u Sarajevu.  ;)

@Clair

Nemoj se ustrucavat da sama uradis taj prevod, uradi ga, pa kako god zavrsilo, cak i sa greskama. Ja sam isao isto preko Kouzona, uradio sam prevod i sve je odlicno zavrsilo. Sretno!

Sam prevod mi nije problem, ne znam samo kako to uraditi po pitanju neke forme. Ali ajd ako je to manje bitno, onda je važno da samo liči na nešto i da pošaljem.  :D