Author Topic: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi  (Read 8063 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #15 on: 04/June/2014 »
Pozdrav i tebi!

Lijepo je čuti da se netko vratio sretan i zadovoljan i još jedva čeka da se vrati! Nije to baš čest slučaj ovdje  :D
Nemam konkretnih pitanja, pa cu cekat da ispunis upitnik za veterane  :D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #16 on: 04/June/2014 »
pa normalno kada sve zavisi od pozicije :D

i ja cekam da se vratim,ali samo zato sto ovde zaista nema sta da se radi... ni zbog cega drugog.... !  :-))))'

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #17 on: 04/June/2014 »
Ja sam mislio da se neću vraćati... ali imam priliku da radim za drugu kompaniju umesto Imidža, na Venturi i QM2(opet), što me nekako raduje :) A i ovde je dibidus biblijskih razmera -_-

Offline Mar

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #18 on: 05/June/2014 »
 :clapping:

Bravo Džo!

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #19 on: 05/June/2014 »
eh, novopridosli fotografe, haverko, jesi li zadovoljna s parama koje si vratila ciku? jesi li se slomila od posla? daj da to cujem iz jos jednih usta, pa da i ja mozda probam ic slikat.. thanx woman!

Offline Joksimus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
  • Hakuna Matata!
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #20 on: 05/June/2014 »
Neću pričati u brojkama, ne iz nekih glupih razloga, već jer prosto ni sama nisam sigurna koliko sam tačno vratila.
Jednu stvar znam provereno - prve 4 plate sam potrošila do poslednjeg centa. Kupila apsolutno sve što mi treba + slala kući.
Druga stvar, reći ću ti samo da sam, kad sam došla, platila 4 tone uglja, izolaciju na kući, raznorazne svadbene poklone, dala mojima da imaju, meni je ostalo"ONOLIKO" da potrošim na sebe za ova 3 meseca odmora koja imam, i još ako njima nešto bude trebalo da se "doda".
Prema tome, svoju kuću sam neopisivo rasteretila, sebi kupila sve što mi je trebalo, a moći ću i preko leta da se provedem i ne razmišljam ni o čemu.
Osnovna plata $1200 + commision kada se prevali budžet.
Najveći commission nedeljno mi je bio $350.

Nisam se slomila od posla. Posao te "slama" prve 3-4 nedelje, to je istina. Međutim, kako se živ čovek na sve navikne, i taj posao postaje rutina, tvoje ruke i noge ojačaju, živci ti postaju čelični, a kada plata legne na karticu, nestaje svaka nervoza, provereno.
Jednostavno, tamo treba da se ogradiš od svega, kažeš sebi "ja sam ovde zbog tog i tog razloga", bilo da su to pare, ili putovanje,  ili iskustvo, šta god. Jer iz ovoga možeš MNOGO dobiti... Moje mišljenje je da možeš mnogo više dobiti nego izgubiti.

Iste radne sate bi mogao vrlo vrlo lako raditi ovde za dnevnicu od 2000-3000din... kažem jer sam ja to radila.
Tamo znaš za šta radiš. Znaš da će ti plata stići na vreme, znaš da možeš poslati kući, znaš da možeš potrošiti na šta želiš, jer na brodu imaš 0 životnih troškova. To je to.
Ako se dvoumiš, znaj da nemaš zašto da ne pokušaš.
Ako misliš da ćeš izdržati, izdrži bar tih 6 meseci. Šta je 6 meseci u poređenju sa životom? Jedno veliko ništa... Proleti.
Iza sebe imaš iskustvo u ogromnoj kompaniji koje ti može biti samo još jedan "šut u d***" za neku drugu poziciju koju kasnije možda budeš hteo.
Ako misliš da nećeš izdržati, pokupiš stvari i dođeš kući.
Probao si, ne ide, zaradio si nešto, video šta možeš a šta ne možeš, a i ako se predomisliš, možeš ih zvati ponovo i vratiti se.

Ne volim da mudrujem o stvarima koje su subjektivne, kao što rekoh, svako ima svoje mišljenje i neretko se dogode rasprave ili svađe oko tskvih stvari jer se neko oseća napadnutim, ali je*em mu mater, neke stvari su univerzalne za sve. ili ćeš skupiti hrabrost i odlučnost, ili nećeš...

Postoji već podugački post na jednoj od ovih tema o radnim satima, ne bih da se ponavljam u tom smislu.
Radni sati su mi varirali od 4 do 10.5 sati dnevno, ne postoji smena duža od 5 sati, između 2 smene imaš od jednog do 4,5 sati odmora...
Vrlo brzo naučiš kako da organizuješ svoje slobodno vreme, kada da odspavaš, kada da pozoveš kući, kada da odeš u teretanu, šta god ti volja...

U jedno sam sigurna, a to je da je ovo iskustvo koje menja... Jednostavno, kad dođeš kući posle, shvatiš da i ne postoji toliko stvari o kojima bi mogao da pričaš s ljudima. Ovde ionako sve ostaje isto, kao da je neko stavio "pauzu" dok si bio tamo, i vratio si se na isto.
Ti toliko toga video i uradio, navikao na neki drugačiji sistem... Jedino to može biti mali "kratak spoj" u glavi.
 oT

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #21 on: 05/June/2014 »


U jedno sam sigurna, a to je da je ovo iskustvo koje menja... Jednostavno, kad dođeš kući posle, shvatiš da i ne postoji toliko stvari o kojima bi mogao da pričaš s ljudima. Ovde ionako sve ostaje isto, kao da je neko stavio "pauzu" dok si bio tamo, i vratio si se na isto.
Ti toliko toga video i uradio, navikao na neki drugačiji sistem... Jedino to može biti mali "kratak spoj" u glavi.
 oT

to je i meni najgore što je ovdje uvijek sve isto...

"It always seems impossible until it's done"

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #22 on: 13/June/2014 »
hvala :)

Offline Photo

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #23 on: 04/July/2014 »
Da li si prosla neku obuku , oko smaranja gostiju i sta bi preporucila onima....kojima je to mali ali,  presudan problem do odu na brod.

Nista mi nije toliki problem, kao to ! Jednostavno nemam iskustva, pa mi se cini kao "bauk". Hvala unapred i mirno more :plovim:
Revolution needs photographers !!!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #24 on: 04/July/2014 »
Pa covijece, ako ti je to toliki problem onda budi kod kuce i citaj na forumu kako ljudi uzimaju pare "smarajuci" goste.
Shvati da te ljude za tih 7 dana vidis tad, i vjerovatno vise nikad! I sto ti je glavno je da sebi usadis u glavu, da od tebe i tvojih kolega zavisi koliko ces para da uzmes. Otidji kao fotograf, nemoj da smaras ljude, ali nemoj onda da kukas da se nema para u foto biznisu na brodu. ah, stvarno sam se isfurao kao leptiric sa ovim pitanjima o "smaranju gostiju".

Ljudino, ako ti to predstavlja problem, onda kao sto Sef rece, imas izbor da budes "Aqua Manager"..  :uzdravlje:


Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ahoy! Novopridošli fotograf bi da se predstavi
« Reply #25 on: 04/July/2014 »
Da li si prosla neku obuku , oko smaranja gostiju i sta bi preporucila onima....kojima je to mali ali,  presudan problem do odu na brod.

Nista mi nije toliki problem, kao to ! Jednostavno nemam iskustva, pa mi se cini kao "bauk". Hvala unapred i mirno more :plovim:

Kao neko ko je prodavao sve i svasta, mogu ti reci da je najbolje da to ne vidis kao smaranje musterija, prvenstveno jer musterije mnogo vise smaraju tebe.

Tebi ko prodavcu je cilj da prodas i zaradis, jer ako ne zaradis nema novca, nema novca nema hrane it's that simple.

Ja ovo iz ugla nekog ko je smarao ljude prodajuci im sve i svasta na kopnu, na brodu cu tek da ih smaram  :deda:  :money:

Znaci nemoj to da gledas ko smaranje no ko zaradjivanje jer to i jeste. A ako je stvarno toliki problem onda vidi da nadjes nesto gde se prodaja ne trazi.