Author Topic: Skype intervju za Celebrity Cruise Line (Assistant Waiters)  (Read 5967 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Danas sam dobio informaciju iz agencije Kouzon iz Nisa, da sam prosao skype intervju za CCL za poziciju Assistant Waiter.  
Posle dobro odradjenog preliminarnog intervjua odmah sutradan mi je bio zakazan glavni sa agenticom iz Pullmantura iz Spanije, inace veoma prijatne osobe.
   Na pocetku intervjua smo procesljali moj CV (gde sam radio, sta sam radio i koja su mi zaduzenja), a onda su usledila "tehinicka" pitanja u vezi restorana tipa:
- opisati dalju "proceduru" od trenutka kad se gosti pojave na vratima restorana (docek, predstavljanje, pratnja do stola...... sve do prezentacije menija).
- kad smo dosli do menija onda je bilo pitanje koja internacionalna pica sam sluzio, sa naglaskom na vinima (nabrojati koja su crvena, a koja bela vina),
- servis vina (dalja "procedura" od trenutka kad gost restorana pokaze prstom na neko vino u meniju) npr prezentacija, otvaranje, ko se prvo sluzi, sa nekoliko podpitanja.
- onda su na redu dosla pitanja u vezi hrane odnosno kako bih i sta bi preporucio gostu restorana. (3 apetajzera, 3 salate, 6 glavna jela i 5 deserta). Vecinu nabrojanih stvari sam morao da opisem i nabrojim sastojke.
  I sve ja to dobro odradim i objasnim da bi mi ona na kraju rekla da mi zamera sto sam dosta ozbiljan i sto se ne smejem    oT  
Znaci hteo sam da mrtav padnem sa stolice   :nono:  i pored predjasnjeg brodskog iskustva i jednog od osnovnih pravila u ugostiteljstvu da budes nasmejan, od silne zelje da se pokazem u dobrom svetlu, ja napravim peh  ( inace misljenja sam da je skyp intervju dobar samo zbog smanjenja troskova i ne cimanja putovanja u neki drugi grad, jer ne moze nista biti bolje od starog dobrog intervjua gde se licno upoznate sa agentom, a i mrzim kamere i imam neku averziju prema njima.  
Malo sam se iscimao ali se na kraju sve dobro zavrsilo. Intervju je trajao tacno 14 minuta. U medjuvremenu sam cuo da su neki ljudi koji su isto isli za poziciju Asist. waitera  dobili manje pozicije, razloge ne znam.

Offline KuukaJunior

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Odlicno :D Hvala na detaljnom opisuintervjua :))) :clapping:
Ask me :))

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Iskreno meni je ovo pretesko, kod nas nema ovakvih restorana gde bi na primer ja trebao da otpratim gosta do stola ili na primer pica, imamo samo ove nase domace gluposti.... o servisiranju vina da ne pricam  :rofl: , stvarno mi nije jasno kako ja sad ovo sve da znam, kad su nasi restorani teska supa naspram ovih u kojima "cemo raditi", ne zivimo mi svi ovde u velikim gradovima sa elitnim restoranima, it is what it is, je*iga...
Ako je neko imao ovakvu situaciju kao ja, da li ima nekog resenja, neke skripte za ucenje bilo sta da mi pomogne.
Ja imam tu samo sastave koktela ali to mi ne treba, posto ja takodje hocu za asst waitera.  Inace hvala trik na pitanjima, puno si pomogao  :uzdravlje:

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Možda nema elitnih restorana kod tebe, ali eto imaš internet pa uči,guglaj :D
Sada ti se možda čini teško, ali kad kreneš s učenjem sam sebe ces nakraju uvjeriti da si vrhunski konobar ;)
Prvo detaljno pročitaj forum, pronađi sva moguća pitanja koja ti se mogu postaviti na intervjuu, polako počni na njih odgovarati i informiraj se o poziciji koju želiš.
Sretno!

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
99 % ljudi koji prvi put apliciraju za rad u restoranu na brodu, nemaju nikakvog internacionalnog iskustva sa hranom i picima (medju njima sam bio i ja). Pre 5 godina kad sam trebao da krenem na brod, blage veze nisam imao o ovom poslu, nisam znao da drzim ajncer u ruci, a kamoli nesto drugo. Plus nisam ni znao da postoji ovaj forum pa da pokupim neke informacije. Uzmi lepo "prelistaj" forum, odluci da li stvarno zelis da radis na brodu i na kojoj poziciji i onda odi do najblize agencije radi daljih uputstava. Tamo ces imati dva dana obuke na kojima ce ti objasniti kako da se ponasas i  sta da pricas na intervjuu, a i dobices neke skripte za ucenje. pozdrav

Offline MilanLO

  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Hvala puno na informacijama. Veoma koristan post.  :uzdravlje: