Author Topic: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge  (Read 6059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefaN93

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Ahoy,Ship Ahead
    • View Profile
Pozdrav svima.
Moj drug je otisao u septembru na brod na Carnival ko konobar.
Po povratku, na aerodoromu u Majamiju uhvatila ga je carina sa 1Kg droge.
Na kraju se ispostavilo da je to uzeo kad je bio u Mexicu i zaradio bi oko 10 000 dolara kad bi to dostavio covjeku kad prodje kontrolu.Al je nikad nije proso.
Uhvacen je, prijetila mu zatvorska kazna, al zbog suradjivanja i potpisivanja dokumenta da nikad vise nece uci u SAD deportovan je.
Da li vi mozete zamislit koliko moron on mora bit da tako nesto uradi.Kad me nije slog strefio kad sam cuo sta je budala uradila.
Ali bilo kako bilo nikad vise na brodu nece radit niti ce uci u SAD  :ban: .
Al' sve se nekako predevera
kad imas viziju, imas san
gutu para, koka povazdan
da budes Halid 'mjesto Halida

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #1 on: 20/October/2013 »
Ne znam kako je uspio izbjeći zatvor.
Nekako, cinkanje onih gdje je kupio, i onih gdje je trebao dostaviti, mi zvuči premalo za taj njegov podvig. Osim ako je kila trave u pitanju.
Ali, čak da je i trava, pošto je transportirao drogu iz Mexica u US, kvalificira se kao "international drug trafficker", i znam da se takvih u pravilu dohvati, ni manje ni više nego FBI.

Ja ne bih rekao da je retard, jer je mogao za jedan dan zaraditi koliko i za 8 mjeseci, znači financijska računica je jasna. Nikog ubio, nikog pokrao.
Baš me zanima hoće li se mediji dokopati informacija, i hoće li uopće kompanija prijaviti slučaj američkim vlastima.

The following table details the penalties for federal drug trafficking crimes in the U.S. It can be found at the website of the U.S. Drug Enforcement Agency

Marijuana:
1 kg or more mix or 1000 or more plants
   
First Offense:
10 years to life in prison; if death or serious injury resulted, 20 years to life. Fines up to $4 million for individuals, $10 million if other than an individual.
Second Offense:
20 years to life in prison; if death or serious injury resulted, mandatory life imprisonment. Fines up to $8 million for individuals, $20 million if other than an individual.
http://www.frankrubino.com/CM/TexasAttorney/Federal-Drug-Trafficking-Penalties.asp
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stefaN93

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
  • Ahoy,Ship Ahead
    • View Profile
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #2 on: 20/October/2013 »
Ne znam Sefe stvarno vidicemo i cucemo ako se to dogodi.Al sto se Carnivala tice nisam siguran da oce posto bi im se smanjio booking kruzeva.Bar ja tako kontam
Al' sve se nekako predevera
kad imas viziju, imas san
gutu para, koka povazdan
da budes Halid 'mjesto Halida

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #3 on: 20/October/2013 »
klasicna navlakusa... ti preneses kilo, a iza tebe lola prenese tri kofera. Tebe podvale, a on prodje...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #4 on: 20/October/2013 »
@wolfns vukovi siti a ovčice na broju :D 10 000 dolara nije mali novac ali svejedno malo je trebao upregnuti mozdane zupcanike o posljedicama ako ga ulove.
mora da je imao jako dobre informacije ako su ga samo deportirali, inace bi se odmarao u nekoj od mnogih obrazovno-odgojnih ustanova u SAD-u pa mozda i visu skolu zavrsio tokom boravka xD
svakome po zaslugama...i***t

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #5 on: 20/October/2013 »
10k$ je kesa za mogućih 10 u nekom zatvoru od istočne do zapadne obale .Dvista(200 000) pa da pregovaramo.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #6 on: 20/October/2013 »
Ovo me odmah podsjetilo na knjigu 'Zaslijepljen bjelinom' koja je pisana prema životu nekog dilera i stvarno su fascinantni načini na koje su sve krijumčarili drogu iz Kolumbije u US...ali sjećam se da je pisalo da je prvo i osnovno pravilo da napraviš tako da ne izgleda kao da je droga tvoja. A ako ju na primjer zaljepiš za sebe jasno je da se nećeš izvući ako kažeš 'nije moja' :rofl:
Ali s današnjom tehnologijom ništa od toga ne bi prošlo..iako, vrlo zanimljiva knjiga  :nokti:

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Moj drug je retard, uhvatila ga carina sa 1Kg droge
« Reply #7 on: 21/October/2013 »
Auuuuuuuu...nesreca...pa sta mu je bilo na pameti ja ne znam zaista, pa nije to kao kad ides na exkurziju pa ustekas u chips...ljudi nemaju mozga

Ne znam kako se uspeo spasiti zatvora, nije to malo, svakako cinkanje ne podrzavam  :tuctuc: