Author Topic: Još sam u nedoumici; samostalno €400, ili preko Employment Power-a €850 ...  (Read 21793 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Ne znam sto se ovde prica samo o EP (mislim tema je o njima ok) ali sve agencije naplacuju proviziju ne samo oni.
Ja sam inace za to, nasli su mi posao pa ne da cu im dati nego razmisljam da zavezem i masnicu :D
Tolika drama oko tih para a svi ih vrate za 15 dana rada na brodu. Nikom novac ne raste na drvetu i malobrojni su oni koji nisu morali da ga pozajme, parola snadji se!
I sta, nije po zakonu?! A kod nas je inace sve po zakonu, kako ne. Pa u drzavnim firmama nemaju obraza pa traze novac za radno mesto kamoli ovo.
Ja sam u procesu ali kad budem dobila posao platicu sa zadovoljstvom, zasluzeno.

Nemojte biti ovce cijeli život. Uvijek će vas netko šišati.

Da još jednom nešto pojasnim onima kojima to još uvijek nije jasno: nisu oni baš TEBI našli posao. Oni surađuju s cruise kompanijama koje njima PLATE za svakog kandidata koji se zaposli, a da su ga oni preporučili.
Dakle, njima kompanija plati za idealnog kandidata. To što baš ti dobiješ neki posao ne znači da su oni nešto radili za tebe već si bila najizgledniji kandidat za kojeg oni mogu dobiti novce. Što je s drugih 500 ljudi koji nisu dobili taj isti posao?

Agencije su agenti od poslodavca. Drugim riječima, oni rade kao svojevrstan predstavnik stranog poslodavca, koji ih onda za to placa. To što se oni naplate na dvije strane je kao prvo nemoralno, a zatim i nezakonito u državi u kojoj djelatnost obavljaju te protivno ugovoru koji su sklopili s poslodavcem. Nije njima u interesu da ti ne dobijes neki posao zato što neces platiti nekakvu "proviziju" jer ce oni novce svakako dobiti od poslodavca.

Takvi što naplaćuju te provizije opstaju upravo zbog takvog razmišljanja. Slobodno ih prijavite pa ćete vidjeti onda da li radi pravna država ili ne. Ako nitko ništa ne prijavljuje, kako onda očekujete da se taj problem riješi?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Znam da su oni samo posrednici nisam ja rasla u saksiji pa da nisam upucena u sve to :rolleyes:
Prvo sam se dobro informisala kad sam vec resila da udjem u ovu pricu.
Apsolutno sve agencije uzimaju proviziju jer im se moze eto. I mani me molim te pricama o moralu, previse verujes u to. Moralnost/nemoralnost je previse diskutabilna tema. Svi kradu, uzimaju...
A realno svako od vas bi uzimao kad bi mu se moglo i manite me tih prica.
Sve u svemu moj stav o placanju provizije je da cu je platiti kad za to dodje vreme i da apsolutno nista protiv sto je traze nemam.
Ti ako si toliko moralan i nikada se nisi oglusio o zakon otvori agenciju i nemoj da naplacujes proviziju. Em ces zaraditi em ces izaci u susret novim kandidatima em ces mirno da spavas jer si moralan i sve radis po zakonu.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Jedino što mene zanima je kako bi agent reagirao kad mu netko tko je odbio platiti  :airquotes: proviziju  :airquotes: dođe opet nakon ugovora, dva, sa željom da ide na drugu kompaniju...  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jedino što mene zanima je kako bi agent reagirao ...

znam ja  :D

http://bit.ly/11zcwKU
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivicaSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
ja se slazem sa Alexica ali ne slazem se sa cinjenicom ako nekom platite proviziju 350 evra (zna se koja agencija uzima toliko) da vas ni jednom ne pozovu da vas informisu sta se desava o statusu, da kad god ih zovete na telefon to su odgovori ne znam, videcemo itd...neozbiljno, neprofesionalno....nego Vi treba za tih 350 evra da vi njih zovete i smarate svakodnevno da biste im se smucili i na kraju da vas posalju na brod samo da ne bi morali vise da vas slusaju kako ih smarate non stop..nazalost tako je i onda se pitate a ste ste vi to ustvari platili ...
al nije ni bitno.... nit cu ja da se obogatim za te pare a ni osiromasim..Sta je pravilo postujemo ga svi  :waiting:

Koliko sam ja razumeo - ako ne dobiješ posao, ne plaćaš nikakvu proviziju!
Provizija se plaća TEK nakon uspešno nađenog/dobijenog posla (LOE), takoreći, obavlja se primopredaja LOE/provizija... :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
znam ja  :D

http://bit.ly/11zcwKU

čitaš mi misli Šefe  :giggle: u svakom slučaju, ja sam plaćao i platio bih opet, samo sad znam, ili barem se nadam da znam, što valja i što vrijedi platiti, a za što je bolje ostati doma  :pop:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Sjetio sam se nečega sto je jedan moj poznanik rekao sinu kad se ovaj vratio iz vojske: Staviš konja u vlak i posaljes ga na put oko svijeta. Kad se vlak vrati, otvoris vagon - opet konj.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Majstore ti to nesto meni :-\
Prvo sam bila ovca a sad sam konj ;D
Kao da iz tvog dzepa uzimam novac? Mnogo se ti potrises za nesto sto uopste ne utice na tebe niti ima bilo kakve veze sa tobom.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Majstore ti to nesto meni :-\
Prvo sam bila ovca a sad sam konj ;D
Kao da iz tvog dzepa uzimam novac? Mnogo se ti potrises za nesto sto uopste ne utice na tebe niti ima bilo kakve veze sa tobom.
Samo anegdota. Nikoga ja ne prozivam ovdje. Svatko se sam pronadje u nekoj prici.

Svako malo otvara se ista tema na kojoj svi sami sebe uvjeravate kako ste dobro napravili sto ste to platili "jer niste imali izbora" ili neka druga racionalizacija.

Budite iskreni pa priznajte o cemu se zapravo radi: strah me je da ne ostanem bez posla; ne zelim ulaziti u konflikt; nemam dovoljno samopouzdanja i/ili integriteta da takvo nesto napravim; nisam znao/znala kako da to izvedem operativno/takticki; itd.

Nemojte traziti potvrdu sami sebi putem foruma da je to dobro/ok/normalno, a od drugih koji su isto to napravili iz istih razloga, racionalizirajuci odluku na isti nacin.

Toliko o tome.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Sa mojim samopouzdanjem je sve u redu hvala na pitanju. Ja kad sam odlucila da odem procitala sam kako sve funkcionise, sta se sve placa i bila spremna na to.
To tako funkcionise i ko sam ja da to menjam i pravim se pametna. Kad do toga dodje platicu sta treba i cao.
Ti si verovatno jedan od onih koji mogu da se izbroje na prste jedne ruke koji nisu platili i to mi je ok. Ti si ucinio nesto sto mnogima nije poslo za rukom i za to skidam kapu ali ne vidim ako si ti sve to prosao i to je daleko iza tebe zasto se toliko uzbudjujes da li ce drugi uciniti isto kao ti ili ce bezpogovorno platiti. :-\
Uzbudjujes se jer nije po zakonu? Ma daj molim te. Zivi i pusti druge da zive kako misle da treba.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
ljudi ne prijavljuju neovlaštenu naplatu provizije jer agencije prikrivaju te troškove i ne može se ista radnja dokazati, netko je napisao da ih je prijavio inspektoratu ali bez dokaza ništa... mislim da sam pročitao samo jedno iskustvo osobe kojoj je uspjelo ne platiti agenciji...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Sa mojim samopouzdanjem je sve u redu hvala na pitanju. Ja kad sam odlucila da odem procitala sam kako sve funkcionise, sta se sve placa i bila spremna na to.
To tako funkcionise i ko sam ja da to menjam i pravim se pametna. Kad do toga dodje platicu sta treba i cao.
Ti si verovatno jedan od onih koji mogu da se izbroje na prste jedne ruke koji nisu platili i to mi je ok. Ti si ucinio nesto sto mnogima nije poslo za rukom i za to skidam kapu ali ne vidim ako si ti sve to prosao i to je daleko iza tebe zasto se toliko uzbudjujes da li ce drugi uciniti isto kao ti ili ce bezpogovorno platiti. :-\
Uzbudjujes se jer nije po zakonu? Ma daj molim te. Zivi i pusti druge da zive kako misle da treba.

Ni jednom rjecju nisam rekao razlog zbog kojeg se ja "uzbudjujem". To sto nesto nije po zakonu je samo manji dio neke moje osobne iritacije.

Internetski forum je javna platforma na kojoj cu ja uvijek iznositi svoje misljenje onako kako i kada ja to zelim. Dok god postujem pravila foruma te ne sirim govor mrznje, diskriminacije i sl., to cu dalje i ciniti; ako se netko ne slaze s bilo kojim iznesenim stavom neka slobodno napise protu-argument. Ad-hominem i neke druge neformalne retoricke i logicke pogreske cu primjetiti i na njih se uvijek i osvrnuti.

Razlog zbog kojeg ustrajem u komentiranju na ovakve stvari je zapravo osuda mentaliteta, odnosno, nacina razmisljanja vecine ljudi s podrucja bivse velike drzave juznih slavena. Ovakvi potezi i ustupci su samo manji odraz daleko veceg problema u nasem drustvu. Nepovjerenje u vladavinu prava, drzavu, institucije (demokraciju); strah od sukoba s osobama i institucijama koje su percipirane kao u polozaju moci u odnosu na "malog covjeka", itd. su samo neke od stvari zbog kojeg nam sve ove nase balkanske drzave funkcioniraju na ovakav nacin. Tu mislim i na politicku i gospodarsku "vlast", koja je posljedica ne-djelovanja "malog covjeka". Da bi nam drzave funkcionirale kao Svedska, Danska, Svicarska i sl. potrebne su promjene "odozdo", a ne "odozgo". Dakle, pocevsi od sebe te primjenjujuci nacela demokracije, jednakosti i vladavine prava u svakodnevnom zivotu pocinjemo sluziti kao primjer drugima te se jedino na takav nacin kroz generaciju ili dvije nesto moze promjeniti u drustvu, a samim time i gospodarstvu, socijalnoj raslojenosti i sl.

Za mene osobno i moju generaciju je kasno, ali ja ne zelim da moje dvoje djece odrastaju i zive u takvom drustvu. Tako da cu ja i dalje voditi svoj "mali gerila rat" ili "jahati na vjetrenjace" kad god se ukaze prilika te cu uvijek osuditi ili upozoriti druge ako smatram da rade protiv sebe i buducnosti drustva. Sve je stvar percepcije. Ako se ponasas kao da zivis u Svicarskoj te postupas kao i Svicarci, vidjet ces da ces se kroz neko vrijeme tako i osjecati. Rijetko kad pisem bas onome na ciji post komentiram vec se obracam i drugima koji forum samo citaju, a kojih je daleko vise od registriranih clanova (pozdrav lurkerima).

Ne zelim dalje ulaziti u neke rasprave o osobnoj filozofiji ili navoditi neke druge primjere iz osobnog iskustva kojima mogu dati kredibilitet ovakvom pristupu jer smatram da to ovdje nije tema. Obrazlozio sam neke vlastite pobude kako se ne bi opet iznenadili kad opet pocnem "mlatiti praznu slamu" na drugoj slicnoj temi, a koja ce se otvoriti za 3-5 dana.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #27 on: 07/September/2014 »
Ja se apsolutno slazem sa tobom ali imamo mi vece probleme od placanja provizije.
Sve u svemu sve si lepo obrazlozio pa necu nista da dodajem ali veruj mi ti kao jedinka ne mozes promeniti svet.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
ljudi ne prijavljuju neovlaštenu naplatu provizije jer agencije prikrivaju te troškove i ne može se ista radnja dokazati, netko je napisao da ih je prijavio inspektoratu ali bez dokaza ništa... mislim da sam pročitao samo jedno iskustvo osobe kojoj je uspjelo ne platiti agenciji...
Ima vise od jedne osobe sa ovog foruma.
Profesionalni pomorci takodjer ne placaju provizije agentima.

Dokazati se moze i prijaviti se moze. Potrebno je samo nazvati prije nego se plati provizija pa da ti oni objasne kako, kada i na koji nacin da platis.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #29 on: 07/September/2014 »
Ja se apsolutno slazem sa tobom ali imamo mi vece probleme od placanja provizije.
Sve u svemu sve si lepo obrazlozio pa necu nista da dodajem ali veruj mi ti kao jedinka ne mozes promeniti svet.

Ideja cijelog onog mog izlaganje je upravo i bila da pojedinci mogu promjeniti svijet. Zapravo, ne da pojedinci mogu promjeniti svijet nego jedino pojedinci svijet i mjenjaju.

Uvijek je netko nesto napravio, prvi se sjetio, pokrenuo nesto itd. Dakle, uvijek pojedinac.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.