Author Topic: Još sam u nedoumici; samostalno €400, ili preko Employment Power-a €850 ...  (Read 21794 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Upravo u takvom razmišljanju je i problem naših naroda... svi polaze od mišljenja da kao pojedinci nemogu ništa promijeniti, a kad je 99% naroda takvo nije ni čudo da nas šišaju kao ovce...
ja se osobno ne zamaram takvim stvarima (možda se čini paradoksalno s obzirom na prvu izjavu), ja ću se za sebe pobrinuti ali ne volim kad drugi kukaju, okrivljuju državu, šefa, institucije za svoj neuspjeh a pasivno se ponašaju i idu linijom manjeg otpora...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #31 on: 07/September/2014 »
Ako vi verujete u to neka nemam nista protiv ja imam drugacije razmisljanje. Toliko je problema oko nas da ne nabrajam nista kao drustvo nismo ucinili pa ni jedno neplacanje provizije nista nece promeniti.
A vi kao muskarci eto toliko vas ima ovde koji kukate za proviziju, zasto se ne skupite, dogovorite pa ucinite nesto protiv sistema? A ne da kritikujete samo ovde.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #32 on: 07/September/2014 »
Ako vi verujete u to neka nemam nista protiv ja imam drugacije razmisljanje. Toliko je problema oko nas da ne nabrajam nista kao drustvo nismo ucinili pa ni jedno neplacanje provizije nista nece promeniti.
A vi kao muskarci eto toliko vas ima ovde koji kukate za proviziju, zasto se ne skupite, dogovorite pa ucinite nesto protiv sistema? A ne da kritikujete samo ovde.
Jedno neplacanje provizije ce puno toga promjeniti. Zapravo, jedno neplacanje provizije mijenja SVE Uvijek je jedno neplacanje u pitanju. Dakle, jedno, jedno, jedno, jedno, jedno, itd. i eto ti "mnogo".
Pitaj EP kako im je bilo nakon sto su meni htjeli naplatiti proviziju i na koji nacin to sad provode.

Zasto kazes "vi muskarci"? Izmedju ostalog se uzbudjujem i na bilo kakve insinuacije vezane za neravnopravnost spolova. Nema tu razlike "vi muskarci" i "mi zene". Cak stovise, mislim da ce se i vecina ozenjenih muskaraca sloziti samnom kada kazem da su upravo zene cesto odvaznije, smjelije i na neki nacin hrabrije i sposobnije od "nas muskaraca" kada se treba suprotstaviti nekoj nepravdi ili konkretno ovakvoj situaciji s placanjem ilegalne "provizije". Mozda zato sto se vise vole svadjati. :) Salu na stranu, ali molim vas nemojte diskriminirati, a i predlagati dogovore tipa "zasto se ne skupite" i sl. kada za to stvarno nema potrebe.

Moze se, primjerice, dogovoriti preko cak i ovog foruma da od npr. 1.10.2014. vise nitko s foruma ne plati proviziju, a da ih drugi clanovi, upute, podrze i pomognu te da mozda i odrade neki dio vezan za prijavu, dopis, itd. Ako vam je tako lakse, stojim na raspolaganju za ovakav potez kao sto i stojim iza svega sto sam izjavio.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Pomenula sam vas muskarce jer ste mnogobrojniji na forumu od zena ne zbog nekog drugog razloga. A i pravo da ti kazem na muskarcima je da menjaju svet :D
To se od vas ocekuje sto da ne.
Sve u svemu ne mogu da se raspravljam ti tako mislis ja ovako i to je to. Postujmo  slobodu govora i razmisljanja.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re:
« Reply #34 on: 07/September/2014 »
kazem da su upravo zene cesto odvaznije, smjelije i na neki nacin hrabrije i sposobnije od "nas muskaraca"

potpisujem sve osim ove izjave...  :D



 :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Evo ga ovaj zenomrzac :D
Vala za neke stvari imamo veca m... od vas :P
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #36 on: 07/September/2014 »
potpisujem sve osim ove izjave...  :D

Nemojte me citirati izvan konteksta. To sto je citirano ja nisam izjavio. Jasno je da sam rekao da mislim da su zene "cesto" sposobnije i odvaznije u odradjenim situacijama poput ove. Govorim iz osobnog iskustva.

Alexica: sto kad bih ti ja rekao da ja ocekujem od zena da mijenjaju svijet? Eto ti apsurdne situacije. Pojedine osobe su tu da mjenjaju svijet, neovisno o spolu.

Mislim da je bilo dosta off-topic diskusije, a i nije krenulo u dobrom smjeru bez obzira na namjeru humora.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Pa onda kao muskarac sedi i ocekuj od zene da napravi krupne promene sta drugo da kazem :-\
I ja mislim da je dosta.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Pa onda kao muskarac sedi i ocekuj od zene da napravi krupne promene sta drugo da kazem :-\
I ja mislim da je dosta.
Govorio sam hipotetski (dakle, nemam takvo misljenje) kako bih ukazao upravo na takav apsurd situacije "sjedi i cekaj" da se nesto promjeni.
I da, dosta je bilo o odgovornosti spolova. Tema je placanje provizije i osobna odgovornost (neovisno o rodu).
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Evo ja se dostojanstveno povlacim iz ove diskusije ja u klin ti u plocu :D
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Citam ovo i ne verujem  oT
sta mislite zasto ljudi placaju proviziju...? Zato sto im ne treba 350 evra pa hoce da "bace" agenciji..gluposti.. Poenta je da vi NE MORATE da platite proviziju vas niko ni ne tera na to..Ali zato necete ni dobiti ugovor..Ima da vas razvlace po godinu, dve, tri,,, kad god ih pozovete "oni koji nece da plate proviziju" je uvek sve prebukirano, ne regrutuju vise itd price..A za one koji HOCE da plate i ne dovode to u pitanje dobijaju VRLO BRZO LoE i saradnju na nivou..e u tome je razlika izmedju ko hoce i ko nece da plati,,sto bi se agencija cimala oko nekog ko nece da im da lovu pre ce se cimati oko stotinu njih koji hoce..i to je to vrlo jednostavno,..Fer nije ali jbg..Sta jos nije fer u ovoj zemlji pa sta.. :waiting:

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
E konacno neko da napise to sto mislim i ja nego me mrzi da se zamaram i ubedjujem. Ups jos je i devojka sto li me ne cudi  :D
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Citam ovo i ne verujem  oT
sta mislite zasto ljudi placaju proviziju...? Zato sto im ne treba 350 evra pa hoce da "bace" agenciji..gluposti.. Poenta je da vi NE MORATE da platite proviziju vas niko ni ne tera na to..Ali zato necete ni dobiti ugovor..Ima da vas razvlace po godinu, dve, tri,,, kad god ih pozovete "oni koji nece da plate proviziju" je uvek sve prebukirano, ne regrutuju vise itd price..A za one koji HOCE da plate i ne dovode to u pitanje dobijaju VRLO BRZO LoE i saradnju na nivou..e u tome je razlika izmedju ko hoce i ko nece da plati,,sto bi se agencija cimala oko nekog ko nece da im da lovu pre ce se cimati oko stotinu njih koji hoce..i to je to vrlo jednostavno,..Fer nije ali jbg..Sta jos nije fer u ovoj zemlji pa sta.. :waiting:

Nista od ovoga nije istina. Ajde ne lupetajte gluposti napamet kad nemate pojma o cemu govorite.

Vi kad prodjete intervju s poslodavcem, vi ste zaposleni. Ne moze vas vise nitko poslije toga nista sprijeciti jer ste vi vec zaposleni. Ne razumijem kako vam ovo jos nije svima jasno. Jel ja pisem ovdje na turskom?
Samo javite poslodavcu mailom u HR/crew dpt. ako vas ovi traze neke pare ili vam kao nesto nece dati (to se nece dogoditi, to se vi sami plasite) pa da vidite kako ce se sve odraditi u roku od pola sata.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Nista od ovoga nije istina. Ajde ne lupetajte gluposti napamet kad nemate pojma o cemu govorite.

Vi kad prodjete intervju s poslodavcem, vi ste zaposleni. Ne moze vas vise nitko poslije toga nista sprijeciti jer ste vi vec zaposleni. Ne razumijem kako vam ovo jos nije svima jasno. Jel ja pisem ovdje na turskom?
Samo javite poslodavcu mailom u HR/crew dpt. ako vas ovi traze neke pare ili vam kao nesto nece dati (to se nece dogoditi, to se vi sami plasite) pa da vidite kako ce se sve odraditi u roku od pola sata.

ti kad prodjes intervju sa poslodavcem si i dalje NISTA... taj isti poslodavac nece SA TOBOM da saradjuje (pricam ako je prvi ugovor) nego preko posrednika..on posredniku salje sta sve treba za medical da uradis pa konacno i LoE a ne tebi direktno..hocu da kazem ako prodjes intervju za neku kompaniju a NECES da platis proviziju agencija i dalje moze da umrsi da ti ne odes iako si prosao interjvu ili da to razvuce vremenski jakooo dugo...nece kompanija direktno s tobom da komunicira ako si prvashodno prvi kontakt nacinio preko posrednika..druga je prica ko konkurusise dikrektno preko maila kompanijii pa sve od samog pocetka radi sa njima...ovako no way  :neceici:

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile

Vi kad prodjete intervju s poslodavcem, vi ste zaposleni. Ne moze vas vise nitko poslije toga nista sprijeciti jer ste vi vec zaposleni.

Matori nisi zaposlen dok god ne dobijes visu i Leo..a to ti daje kompanija preko posrednika..cisto info radi :P