Author Topic: Još sam u nedoumici; samostalno €400, ili preko Employment Power-a €850 ...  (Read 21788 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #45 on: 07/September/2014 »
Ajde ne lupetaj vise, molim te, ako nemaš nekog vlastitog iskustva ili primjer da to potkrijepis. Odakle tebi ove ideje? Sve sto sam napisao stoji.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ovo ti upravo pricam iz svog licnog isustva... ne mislim nista lose ..ovo je MOje iskustvo..ali kao sto nas ima milion na ovom forumu verovatno ima i milion drugih iskustava...
 ja sam prosla ovakvu proceduru za svoj posao kao i moj brat..kao i kako da kazem svi sa kojima sam u kontaktu

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Ajde onda da ti nešto pojasnim: Letter Of Employment je dokument koji potvrdjuje da si zaposlena.
Kompanija ga ne izdaje za osobe koje već nisu zaposlenici. Jel ti sad jasnije?
Ti kad čekaš LoE, ti čekaš svoj dokument koji je kompanija izdala tebi. Ti si već tada zaposlena. Ne može tebi nitko to ne uruciti. Jel kužiš?
Tebi da netko to pokusa ne dati kao zaposleniku npr. Carnival korporacije onda ima problem s Carnivalom, a ne s tobom.
Ti im samo javis da te netko traži pare i oni onda njih stisnu, a tebi šalju novi doma. I ja ti ovo govorim iz osobnog iskustva.
Ako ne znaš kome se obratiti kod poslodavca za ovaj problem, pitaj na forumu ili mene i ja ću ti dati email ili br telefona dostupan 24h.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Matori nisi zaposlen dok god ne dobijes visu i Leo..a to ti daje kompanija preko posrednika..cisto info radi :P

Cijeli problem bi bio riješen kad bi kompanija slala LOE pojedincu, umjesto što ga šalje preko posrednika.
Nažalost, šalje ga posredniku, koji ga koristi u iznuđivanju nekoliko stotina eura od svakog pojedinca. U nekim slučajevima kao ovdje u naslovu, 450 eura.
Da se razumijemo, ako posrednik izda račun na kojem piše za čega je lova, nemam ništa protiv, ali u protivnom,  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
hahhahah matori nema sta ti meni da objasnjavas nisam ja veverica :) znaci ja ne znam kako si isao ides itd...ali Prvi LoE stize od Kompanije na mail Posrednicke agencije, zatim agencija tebi to prosledjuje kad im platis..Svaki sledeci ugovor dobijas na brodu ili direktno na sopstveni mail.. Ja stvarno ne vidim cemu mesto rasprave ovde.. Smatram da na ovom forumu treba svako da iznese svvoje iskustvo i svako ce imati razlicita iskustva vezzano za sve, a drugi ljudi koji citaju ce biti visestruko upuceni  pa nek odaberu informacije koje njima odgovaraju...zar ne  :wave:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #50 on: 07/September/2014 »
Ti i dalje tupis svoje. Znam ja jako dobro sta se šalje i kome se salje. Nema veze kome se šalje. To je tvoj papir. Kažeš agentu: daj LoE. Oni kažu: daj pare. Ti kažeš: zovem poslodavca i ministarstvo da im to kažem. Oni: izvolite LoE, ne zovite nikoga.
Ne mogu jednostavnije to objasniti. Problem je sto dozvolite da vas uvjere da su oni tu bitni u tom procesu. Nisu.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re:
« Reply #51 on: 07/September/2014 »
Ti i dalje tupis svoje. Znam ja jako dobro sta se šalje i kome se salje. Nema veze kome se šalje. To je tvoj papir. Kažeš agentu: daj LoE. Oni kažu: daj pare. Ti kažeš: zovem poslodavca i ministarstvo da im to kažem. Oni: izvolite LoE, ne zovite nikoga.
Ne mogu jednostavnije to objasniti. Problem je sto dozvolite da vas uvjere da su oni tu bitni u tom procesu. Nisu.

hahahahhaa bar si me slatko nasmejao  :yahoo:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Re: Re:
« Reply #52 on: 07/September/2014 »
hahahahhaa bar si me slatko nasmejao  :yahoo:
To je tvoj odgovor? Slatko sam te nasmijao? Pa nismo više djeca pa da takve stvari prolaze u diskusiji.

Meni nije vise smiješno jer promatram kako mnogi ustraju u vlastitoj gluposti čak i kad im se dokaže drugačije.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
pošto je Majstoru uspjelo osobno izbjeći plaćanje vjerujem da zna što govori...

"It always seems impossible until it's done"

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Re: Re:
« Reply #54 on: 07/September/2014 »
To je tvoj odgovor? Slatko sam te nasmijao? Pa nismo više djeca pa da takve stvari prolaze u diskusiji.

Meni nije vise smiješno jer promatram kako mnogi ustraju u vlastitoj gluposti čak i kad im se dokaže drugačije.

slusaj ovde nismo da se vredjamo itd...ja cu da platim 350 eura i da se ne ciganisem u agenciji i da zovem ministarstvo bla bla...a ti ako neces da platis NE MORASS...ii krajjj price... neko ce da plati a neko ne..A oni koji plate nisu svi GLUPI razumes me.. niko taj nije debil da ne zna da ne mora da plati nego nece da bude cigan..ako sam dala soma evra evo im i 350 pa nek se hebu...razumes.. A to sto si ti uspeo da im ne platis opet tvoja stvar..Ja momak nemam vremena da im tamo pretim ministarstom, kompnaijom, tuzbama i ostalim sranjima..kapiras.. ja sam dala + informacije kako ide protok te cele komunikacije sa posrednicima sto ce nadam nekom koristiti... i tacka

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Re: Re:
« Reply #55 on: 07/September/2014 »
slusaj ovde nismo da se vredjamo itd...
Slazem se.

ja cu da platim 350 eura i da se ne ciganisem u agenciji

Molim te da ne koristis takav izraz jer je to vrijedjanje nacionalnih manjina te se izmedju ostalog protivi i pravilima foruma.
(Bez obzira sto to nije bila tvoja namjera. Pretpostavljam da si mislila na odredjenu karakternu osobinu).

A oni koji plate nisu svi GLUPI razumes me..

Nisam to ni rekao.

niko taj nije debil da ne zna da ne mora da plati nego nece da bude cigan

Vidi komentar gore vezano za vrijedjanje nacionalnih manjina, odnosno, bilo kojih etnickih skupina.

neko ce da plati a neko ne..

Upravo tako. Netko ce platiti, a netko nece. Vec sam spomenuo da mnogi nisu nikad i/ili nece platiti u buducnosti. Dakle, dokazano je da se ne mora.

Ukoliko sam dobro shvatio tvoj post, tvoj argument za placanje provizije je: platiti ces 350 Eura jer ne zelis da te netko smatra cjepidlakom (ili necim slicnim), da je povecati ukupan trosak za 35% mala stvar te da nemas vremena.

Sto se tice prvog (percepcije i "prijateljstva" s agentom)- mislim da se ne treba toliko brinuti o tudjoj percepciji, odnosno, sto netko misli o tebi ukoliko te taj netko ucjenjuje za 350 Eura. Takvi prijatelji ti ne trebaju.
Sto se tice "ako sam dala soma evra evo im i 350" - ovo se vec odnosi na upravljanje osobnim financijama i opcenito raspolaganje novcem.
Sto se tice vremena - ja nemam toliko novaca da ne bih mogao odvojiti malo svog vremena i truda za 350 Eura (ili za znatno manji iznos).
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
brate ti nista ne radis cim imas vremena da pises ovolike postove.. diskusija je ovde zavrsena posto smo sve rekli..

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
brate ti nista ne radis cim imas vremena da pises ovolike postove.. diskusija je ovde zavrsena posto smo sve rekli..

Ne pisem ja sad samo na ovom forumu. Ne vole me ljudi i na drugim forumima (osim admina, jer im podizem broj posjetitelja/citanja teme kad god nesto postam).  +U+
S obzirom da sam trenutno na godisnjem odmoru, ukucani mi spavaju, a ne bavim se heklanjem... eto me ovdje.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Re: Re:
« Reply #58 on: 08/September/2014 »

Molim te da ne koristis takav izraz jer je to vrijedjanje nacionalnih manjina te se izmedju ostalog protivi i pravilima foruma.
(Bez obzira sto to nije bila tvoja namjera. Pretpostavljam da si mislila na odredjenu karakternu osobinu).


Nacionalna manjina se zovu Romi, a ja ih nisam ni spomenula

Ne vole me ljudi i na drugim forumima

sad mi je sve jasno  +U+

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
 :pop: :pop: :pop:

uglavnom se slažem s Majstorom, ALI konkretno u više slučajeva to ne vrijedi jer nikad ne znamo kad će nekome puknuti u glavu prijaviti se za treću kompaniju, i kako onda pokucati na vrata tom istom agentu kojemu si odbio platiti i očekivati da će ti pronaći posao...? sigurno će agent napraviti sve da ne dobiješ posao preko te agencije.
Once a sailor, always a sailor.