Author Topic: Image Group Photographer - Da li ste spremni da radite dzabe?  (Read 3228 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Nakon svog iskustva i iskustva jedno 15 poznanika koji su napustili Image docaracu vam sistem ekspoatacije.

Prvo vas deru agenti:
Koji vam uzimaju od 350-500 eura nepotrebno. (Vec dobijaju novac od kompanije koja vas zaposljava).

Jos troskova:
Lekarski, viza, operativni troskovi oko 250-350e

Dolazite u Image:
Aparat, uniforma i depozit (koji je zabranjen da se uzima po ratifikovanoj konvenciji ILO 2006) = 1450$

Ukrcavate se na brod:
Prvih 3 meseca otplacujete Image-u 1450$ a plata vam je ~700$ (Od plate vam mesecno ostaje oko 200$ mesecno za pice u crew baru, interent i slicne potrepstine)
Sledecih 5 meseci radite za 700$ i do kraja ugovora pravite 3500$. Firma vam placa kartu kuci.

Dosli ste kuci:
Posto ste u pocetku potrosili oko 700-800e pre odlaska na brod to je oko 1000$. Dakle realno ste zaradili 2500$.

Sedite kuci i cuvate kintu u steku.
Nakon dva meseca vracate se u Image. Karta iz Srbije do Havaja vam obracunavaju po ceni od NEVEROVATNIH 2500$

Nista + Nista je Nista = Crva nije ni bilo:
Cestitamo upravo ste shvatili koliko ste magare i da ste upravo radili 6 meseci za dzabe.
Zaboravio sam da ste se kuci vratili sa telom fotoaparata D90 koje sa 20-30000 snimaka mozete da prodate za 200e ukoliko imate srece.

Da rezimiramo:
Da li ste spremi u Srbiji da radite posao 6 meseci bez novcane nadoknade?


Spreman sa da svakom zanteresovanom dostavim kontakte kolega koji ce vam potvrditi celu pricu i koji su vec napustili Image.
Da napomenem, ovo se odnosi samo za lose brodove koji cine 95% brodova na kojima Image ima konceciju.
Ukoliko dobijete brod iz klase Oasis, Alure ili Cunard situacija je malo povoljnija.

Sansa da dobijete dobar brod je oko 10% ali to ce vam reci nakon treninga u Miami-ju. Dakle sami placate kartu kuci.

BTW, Image je dobio koncesiju na MSC tako da uveliko regrutuju, a zelim im da dobiju sto manje fotografa iz Srbije u buducnosti!!!!

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Viva la Princess! :)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Apsolutno se slazem sa prvim postom, ja jos uvek radim za Image, a razlog je jednostavan, na Oasis sam klasi vec 3 ugovor (3od 3).
Plata mi nikad nije ispod 2000$, prvi ugovor mi je bio 8 meseci ali sam produzio ugovor na 9, naravno zbog love i zbog vrlo povoljnog rasporeda, slobodnih dana...
Drugi ugovor je trebalo da bude 6 meseci ali sam ja produzio do 8 skoro, hteo sam i citavih 10. jednostavno tako je na oasisu, placa je najbolja, najbolje se zivi,
uslovi najbolji, nov brod...

Na drugim brodovima totalno druga slika, iz prostog razloga jer su stariji i manji, Oasis prima 6000 gostiju i jos uvek se vodi kao noviji brod tako da se slike jos uvek d
dobro prodaju, mada je vec slabije nego ranijih sezona,

primer: moj prvi ugovor kao photog2 sam imao oko 500$ po kruzu od 7 dana u toku sezone (06.-09. mesec i period oko Nove godine i Bozica), znaci ~2000$ mesecno, manje vise.
Photog3 je u tom periodu imao nikad ispod 600$ po kruzu, sto ce reci ~2500$ mesecno.
Van sezone svak je imao oko 70-100$ manje po kruzu.

Drugi ugovor: ja opet upadam u sezonu ocekujuci istu prodaju, kad ono prc :). ovaj put sam unapredjen u photog3 i ocekivao sam minimum 600$ po kruzu, medjutim ako sam imao
jednom ili dvaput 600$ i to je to (da napomenem da je skoro ceo tim bio sastavljen od photog3 ljudi, sto opet utice na platu jer imamo team comissions ovde pa se sve deli),
tako da se sve opet svelo na manje vise ~2000$ mesecno, sto opet nije tako lose, pogotovu za mene koji sam unapredjen pa vise i ne slikam i ne
smaram se s gostima vec se ladim u labu sa jos njih petoricom i printam slike....totalna bagatela da ne verujete  :)

Sad sam na vacationu, otprilike mozete da izracunate koliko se zaradilo za dva ugovora, sasvim dovoljno da se prezivi.

Treci ugovor : dobio sam LOE, opet Oasis naravno, idem negde krajem prvog meseca 2014 tako da cu opet zakaciti sezonu aBd.

P.S. Depozit od 500$ vracen is cuga, cim sam zavrsio drugi ugovor stigla uplata, valjda moraju da vracaju sad sabani po zakonu pa su krenuli da isplacuju...

Eto to je otprilike situacija sa Oasis klase koju mozete ali ne morate da dobijete, u pitanju su samo dva broda, ja tek sad vidim koje sam srece imao po pitanju brodova...
Ukoliko vas jos nesto interesuje vezano za Image, saljite pp eto dok sam tu, na Karibima i u Majamiju se vise kupam, mrzi me da piskaram dok sam tamo, spor net :)

pozdrav svim mornarima, mirno more i sigurnu luku zeli mornarac  :plovim:
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
E samo da demantujem informaciju koju sam dao u ovom postu tj da je Image dobio koncesiju na MSC.
Andy (Zna ga svako ko je radio u Image) je pusto tu priču jer se nadao da će dobiti koncesiju koju je držao Ocean Images na MSC-u kao da je to završena stvar i mi smo mu poverovali.

Elem, na MSC ostaje photo department u rukama komanije tako da uživajte.