Author Topic: Peh jednog Floor Supervizora  (Read 6320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ArdorGlyke

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Peh jednog Floor Supervizora
« on: 22/October/2013 »
Prijatelji, zeleo bih da podelim sa vama jedan slucaj koji mi se dogodio ove godine u martu i na zalost kostalo me je karijere..
Naime pre isteka svog ugovora prosle godine, zatrazio sam produzeni vacation na 5 meseci zbog obaveza oko fakulteta koje sam morao da resim. Posle isteka tih 5 meseci koliko su mi i rekli da mogu maksimalno da mi daju, javio sam se nazad, naravmo posalo sam e mejl i receno mi je da moram da uradim ponovo lekarski pregled kako bi me recruit-ovali nazad jer bi mi pregled koji sam obavio prosle istekao ove godine. Pun pozitivnog stresa, krenuo sledeceg dana na Medicinu rada u Beogradu. Sva procedura je ista, samo sto se manje placa. Obavio sve i sad treba da se ide kod doktorice koja je zaduzena bila da ispise,popuni dodatne stavke na tim papirima koje Carnival trazi. Medjutim doktorica kod koje sam bio, apsolutno nije bila raspolozena za rad koji joj je i namenjen - razumem da je mozda ustala na levu nogu i sve to; nije znala engleski pa je trazila da joj prevedem sta je pisalo na obrazcima medical papira.. No uglavnom, posle prepiranja i pokusaja objasnjavanja strucnih medicinskih termina jer toboz "ko zna engleski zna sve reci" odustala je od pisanja i krenula da "stiklira" po medical obrazcima. Jos nesto mi govori intuicija da mozda ne radi doktorka kako treba, ali sta se ja pitam kada je to njen posao zar ne? Moje je samo da kazem da sam okej i to je to. Na kraju resih sve to napokon u jednom danu i srecan sto sam obavio sve, krenuo kuci. Tu noc kad sam stigao, uskenirao sam sve nalaze medicala i poslao na e-mail.
Dva dana kasnije samo sam dobio:

"Your request for re-hire has been reviewed by the Crew Medical Department.  Unfortunately, the results of your Pre-Employment Medical Examinations do not meet the Carnival medical requirements and we are not able to offer you a new contract.  Please understand that the Crew Medical Department must approve all re-hire Medical Exams and their decision is final.

Sincerely,

Best Regards"

Naravno posle sokantnog iskustva, pitanja poput kako,sta,gde,ko,kada su jedina oruzja na raspolaganju. Prolazile su masa stvari kroz glavu naravno, bezbroj razloga i cinjenica koje su mogle da uticu. Samo da napomenem, bavim se zdravom ishranom koliko mi moj budzet dozvoljava, bavim sportom vec 17 god, ne pusim, ne pijem i nikad nisam konzumirao drogu. Ne znam koliko to opravdava ali razlog jos uvek postoji.. e sad naveo bih par stvari na koje smatram da su od nekog znacaja, mozda gresim:

1) Ne zelim nikog da osudjujem, ne razumem se toliko, ali gledajuci na nalaze, moj medical je skroz u redu, jedini onaj deo sa "stikliranjem" po Carnival-ovim doktorima, ispada da imam tezak slucaj bolesti jetre i sta jos..dalekobilo. Naravno bio sam spreman da odem da napravim haos na Medicni, i da trazim da isporuce izvinjenje kompaniji da je doktorica pogresila..ali opet ne znam razlog :/
2)Mozda je razlog sto sam bio bolestan na brodu i to dva puta, pa me mozda imaju u registru tj. definitivno imam svoj medical dosije. Prvi put je bio zbog neispavanosti, i neredovnog unosa hrane, jer je normalno za supervizore da ne doruckuju - kako je nas cenjeni senior rekao" The company does not pay you to eat" No i upravu je covek, to je bio apsolutno moj problem sto nisam bio u stanju da se snadjem. To me je kostalo 5 dana u izolovanoj kabini, makar sam se naspavo =] Drugi put je bila gripa koja se vrtela po produ, nista strasno, prehladio se, bio 2 dana u izolovanoj kabini i to je to. Kao sto rekoh, opet nagadjam :/

No, posle svega, zatrazio sam od gospodina S da ucini nesto povodom mog problema. I na osnovu "I am sorry but due to Hepaa regulations I am unable to answer any further details but the fact that medical has denied her rehire." dao mi je slican odgovor..

I tako , posle desetak poslatih CV-a na sve moguce Cruise kompanije, odlucih da ponnovo posaljem u EP i odgovor na moje pitanje: "Nazalost, samo Carnival radi te pozicije"

Ispricavam se svima za moje ponasanje, zeleo sam da podelim jedno divno iskustvo "zivotnog navlacenja u solarni pleksus"
 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #1 on: 22/October/2013 »
Nema šta da se ispričavaš, svako iskustvo je dobrodošlo.
Moj ti je savjet da prekrižiš EP i šibaj preko drugih agencija, možda i drugi posao, jer svi su ti poslovi više-manje isti, ako je para dobra.
Ne vredi ti da razbijaš glavu o onome što je bilo, mada, kada smo već kod nagađanja, ja nagađam da su vidjeli u kartonu da si sklon odlasku doktoru, i to je bilo dovoljno.
A možda ti u appraisal-u nije sve divno i krasno, možda si kasnio na posao, imao warning, ... sve to oni gledaju.

Furaj dalje: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6.0;viewResults
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lutkica

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #2 on: 22/October/2013 »
Strasno mi ovo nema smisla... ok odbijen je medical, odes u drugu kliniku i ponovis medical... kad bude u redu..  posaljes im novi i kazes da je doslo do greske u nalazima.. dodaj jos neke pretrage itd. Ne vidim razlog da ako imas medical koji je u redu ne uzmu u obzir ponovo tvoj slucaj... ""]] ima stotine crew members... moze se desit,jednostavno reci da si napravio dodatne nalaze i da se ispostavilo da su prvi nalazi bili netocni...

Offline ArdorGlyke

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #3 on: 23/October/2013 »
Strasno mi ovo nema smisla... ok odbijen je medical, odes u drugu kliniku i ponovis medical... kad bude u redu..  posaljes im novi i kazes da je doslo do greske u nalazima.. dodaj jos neke pretrage itd. Ne vidim razlog da ako imas medical koji je u redu ne uzmu u obzir ponovo tvoj slucaj... ""]] ima stotine crew members... moze se desit,jednostavno reci da si napravio dodatne nalaze i da se ispostavilo da su prvi nalazi bili netocni...


Veruj mi da sam vec pokusao, jednostavno ne zele cut za mene.. jer na neku ruku pribojavaju se da se slucajno ne bih "razboleo" dok budem radio pa da ne ispadne da ih mogu tuziti...
Upravo je moja koleginica tako i nastradala na zalost, dok je radila, bila je demi-suit kabini cekirala sobu i usred otvorene terase, udarila je promaja, nju je ta promaja kostala jednog uveta. I umesto da ih tuzi, a moze ladno da im pokupi hiljade dolara, ona odlucila da se vrati i da radi. No uglavnom, samo da vidis kako joj se menadzment ulizuje i zeli joj sve dobro, a pre nezgode ko te shisha..

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #4 on: 23/October/2013 »
Osim ako je nalet vjetra nije bacio na pod pa je nesto polomila...
'Promaja' / 'propuh' i sl. javljaju se jedino na Balkanu kao toliko popularan uzrok raznoraznih bolesti - najcesce virusnih upala sinusa i sl.  (tzv. prehlada, naglasak na 'virusna' upala)

Drugim rijecima, usprkos cinjenici da je kod nas to daleko popularniji mit, ni kod nas ne bi proslo na sudu (osim ako moja baba nije sudski vjestak).
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline JoeQ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #5 on: 23/October/2013 »
@ArdorGlyke imas li jos taj medical ? Laboratorijske nalaze , popunjen onaj upitnik ? Da nije nesto pogresno zaokruzeno u upitniku ili su neki rezultati u lab.nalazima van granica dozvoljenog ?  ""]]

Offline ArdorGlyke

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #6 on: 24/October/2013 »
@ArdorGlyke imas li jos taj medical ? Laboratorijske nalaze , popunjen onaj upitnik ? Da nije nesto pogresno zaokruzeno u upitniku ili su neki rezultati u lab.nalazima van granica dozvoljenog ?  ""]]

Imam sve kao i uskeniranu kopiju.
Obelezio sam crvenom gde je doktorica stiklirala, opet ne razumem se toliko ali sa desne strane je nalaz koji govori  :hmm:


Offline JoeQ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #7 on: 24/October/2013 »
Imam sve kao i uskeniranu kopiju.
Obelezio sam crvenom gde je doktorica stiklirala, opet ne razumem se toliko ali sa desne strane je nalaz koji govori  :hmm:


Naime, sa laboratorijskim nalazima ti je sve ok , svi rezultati su ti u granicama normale, medjutim koliko vidim na stranici br. 3 ono gde je stiklirala, sve je pogresno stiklirala.
Ako sam u pravu, lepo pise, leva kolona positive, desna negative. Jedino sto me zbunjuje je da red ispod pise "check if completed", da li to sto je stiklirala positive znaci da si ti rezultati uradjeni ili da su ti rezultati pozitivni  oT Jesi li probao otici na neku privatnu kliniku objasniti o cemu se radi i da provere to sto je stiklirala ? Mislim da belmedic u bg-u isto radi lekarski za carnival.
Znam da bi trebali da znaju sta popunjavaju ako vec rade medical za carnival, medjutim u Srbiji retko ko radi dobro svoj posao, lekari su tek posebna grupa  :pop1: jos ako kazes da ne zna engleski pa je tebe pitala da joj prevodis, katastrofa, odakle joj onda ovlascenje da potpise medical i udari pecat  :tuctuc:
Ako to sto je stiklirala znaci da si pozitivan, onda bi  znacilo da su ti poviseni sledeci rezultati: glucose ( secer ) , cbt ( kompletna krvna slika, hemoglobin , bela krvna zrnca... ), kalcijum, natrijum, kalijum, zatim da imas povecano alt i bilirubin sto ukazuje na neku bolest jetre, alkoholizam ili slicno...
Po meni stvar je u tome samo rastumaciti ovo sto je stiklirala, mislim da ce ti to u bilo kojoj ozbiljnijoj klinici reci sta je u pitanju. Ako te je za*****ala i zbog nje su te odbili , ne znam sta da ti kazem, sumnjam da je u Srbiji moguce dobiti tuzbu protiv nekog doktora...
Jedino to sto sef kaze da probas preko neke druge agencije i za neku drugu kompaniju, sad da li mozes dobiti istu poziciju ...  

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #8 on: 24/October/2013 »
Pregledah ceo medical i sve je ovde u redu.
Brate, ispalili su te tako da lepo ne mozes nista da im kazes.

Zasto, o tome ne treba da lupas glavu. Stisni zube i trazenje druge pozicije za drugu kompaniju. Sa srecom!

Offline JoeQ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #9 on: 24/October/2013 »
By the way sada obrazac za medical sto se carnivala tice izgleda potpuno drugacije , nema onog dela koji si oznacio crveno gde je ona stiklirala sve "positive"...

Offline ArdorGlyke

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #10 on: 24/October/2013 »
Iskreno, palo mi je na pamet da odem da odradim medical opet ali negde drugde ili barem kod drugog doktora.. samo sto stvarno ne znam razlog, da su mi barem napomenuli razlog, vrlo brzo bih to resio, samo koja kompanija ce ti licno reci pravi razlog ako zeli da te se skine. Naime, citao sam i cuo  da par ljudi koji su i konzumirali drogu i receno im je da se vrate za jedno izvesno vreme da ponove test, pa prodju.
Sve u svemu, ispala je nepravda, naravno da boli. Ali kao sto i vecina kaze, ne treba se jesti ziv zbog ovoga. Idem dalje , ne predajem se   :plovim:


Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #11 on: 24/October/2013 »
Vrati se u Medicinu rada i onima dole na salteru ukazi na gresku. Bez problema i besplatno ce ti izdati novi nalaz koji nema gresku. Govorim ovo iz licnog iskustva.

Zatim napisi mail Carnivalu u kome ces navesti da su te upravo zvali iz institucije u kojoj si radio lekarski pregled kako bi ti saopstili da su napravili gresku, izvinili se i izdali nalaz koji ne sadrzi gresku. Taj nalaz koji nema gresku stavi u attachment
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline JoeQ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #12 on: 24/October/2013 »
@konan2510 ali lekarski mu je star vec 7 meseci, radio ga je jos u martu ove god ...

@ArdorGlyke Definitivno mislim da je freska u onom delu koji si oznacio , da je pogresno stiklirano da si pozitivan na sve ono sto sam vec rekao... Kompaniji je to bilo sumnjivo i odbili su te

Offline JoeQ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #13 on: 24/October/2013 »
Sorry sefe, ne ide mi ovo quote-ovanje  :D  oT

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Peh jednog Floor Supervizora
« Reply #14 on: 24/October/2013 »
halo? ko je ovdje sad šta rekao?
ne klikajte na quote ako ne znate kako se koristi, a vidim da ne znate.

koristite reply  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)