Author Topic: Kineska Viza. Konzulat u Beogradu.  (Read 5322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Praznik

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Kineska Viza. Konzulat u Beogradu.
« on: 23/October/2013 »
Pozdrav. Samo da prenesem svoja iskustva za vadjenje Vize za Kinu.

Ukratko: Ceka se dugo za ulaz u konzulat, ako nemate sve papire nemojte da se mucite da idete uopste. Sve je jeftino i moze da se zavrsi u roku od 1 do 7 dana (pod uslovom da vam odobre vizu). Zavisi sta zelite. Savet: Ako mozete ukcajte se u Hong Kong jer nam za Hong Kong ne treba viza.

Posto konzulat radi od 09h do 11h prepodne, primaju samo 20 ljudi i evo kako da budete medju tih 20.
Poranite u 06h ujutru. Ja sam stigao tamo u u 6:45h i bio sam 12ti covek po redu. Prvo dvoje troje koje stigne, uzmu papir i olovku i upisu sebe a potom upisuju redom kako ko stize. U 09h sati izlazi neko iz ambasade i pita da li ima spiska i po tom spisku dele 20 brojeva na kojima je kineski pecat. Posto sam bio 12ti po redu, neki lik se ugurao ispred mene dok sam se ja drao da je to moje ime i prezime. Srecom dobio sam sledeci broj. U konzulatu dolaze ljudi sa vise od 1 pasosa, tako moze malo da potraje dok dodjete na red. Mozete da organizujete nekog da ceka umesto vas i da uzme broj, pa da vam preda.

Sledite sva upustva kao sto su ispisana na sajtu: http://rs.chineseembassy.org/srp/lsyw/qz/
Mene su pustili bez (6)Certificate from bank to show  that applicant has enough funds to cover expenses in China. Jer sam napisao da mi sve placa kompanija, da otvaram racun tek kad stignem na brod jer sam newhire.
Ali su me zato mucili oko (7)Detailed travel itinerary gde sam napisao:
Datum: xx-xx-xxxx               Detailed adress: Aerodrom Pudong
Datum: xx-xx-xxxx + 1 dan    Detailed adress: Shanghai port Baoshan. -Tu su mi progledali kroz prste ali savetujem svakom da uzme Iterinary od airporta do luke obavezno i da ga popuni na 3coj strani formulara.
OBAVEZNO: putno osiguranje. (9)Copy of travelling insurance or copy of insurance card. Ja sam otisao do EFG Banke i tamo platio 230rsd i dali mi osiguranje za dva dana. S tim sto isprd konzulata dolazi neki decko koji nudi osiguranje svima na licu mesta. Mozete ga naci u kafani prekoputa konzulata.
Gde pocinje nerviranje: dolazili su ljudi koji nemaju papire sa sobom kao sto je kopija pasosa, samo im se kaze: dosli ste nespremljeni, molimo vratite se sutra. Nema zalbi. Spremite sve papire koji stoje na sajtu.

Pozdrav