Author Topic: Moje iskustvo sa medicinskog, Beograd, za Princess  (Read 2903 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Pozdrav svima, evo baš kako naslov teme kaže želim da podelim i moje iskustvo, jer mislim da će ljudima koji tek treba da idu pomoći da čitaju što više...

1 DAN PRE MEDICINSKOG:
Nisam pojela ni jedan lek, ni čokolodacu, do 14h sam popila 2 kafe, jednu tursku i jednu 3u1, posle toga ništa, ni kafu ni čaj, ni sokove, ni slatko ni kiselo, ni ljuto ni slano, samo sam pojela ujutru sendvič, za ručak malo supe i parče kuvanog mesa, za večeru šargarepu kuvanu i kuvano belo meso. Dan pre medicinskog vode možete piti kako reče jedan drug 86l :)

DAN MEDICINSKOG:
Ništa sem vode ne stavljati u usta! Ne znam za žvake, ali ja ne bih ni to. Operite zube pa vam žvaka ne treba hahahhaa  -()-
Stigla sam tamo oko pola 7, čekala, ušla u zgradu (otvara se u 7) u 7h izjutra, inače to je bio utorak.
Kad uđete u zgradu idite odmah na šalter i recite "Dobro jutro radim medicinski za kompaniju Princess" oni vam uzmu Ličnu kartu, i kažu da spremite (DEVOJKE) 8850 dinara i sačekate. Ja sam sela i čekala do 7:55 da mi naplati. Onda vas prozove, dakle nemojte lutati, možda vas odmah prozove, vi platite, ona teta vam da račun što je baš lepo :) i da vam ličnu sa nekim papirom i još nekim, i ima obeleženo šta se kako radi brojevima od 1-4, a ostalo kako vam je volje.
1 je na prvom spratu, date urin i krv. Nakon ovoga urađenog, vi možete pojesti nešto. Dalje idite redom prema brojevima.
Kad rešite 4 (RTG) nastavite dalje (radite ga na vreme, jer oni pre zatvore). Kod ginekologa... Ne bih nikoga da plašim, ali nije bilo devojke koja je izašla nasmejana. Radi pregled, briseve, papa, i poprilično će biti neugodno. Kod očnog samo gledate u neka dva aparata, stavlja neke note, pa neke linijie, neke kružiće, i one brojeve u bojama da pogodite koji piše. Na drugom aparatu ima nekih kockica i isto kažete šta vi vidite. Ako inače nosite naočare, nosite ih, jer NARAVNO da je dozvoljeno imati naočare, u 21. veku smo.  :rolleyes:
Kod ovoga kardiologa idete, ona vam stavi one zakačaljke, snimi otkucaje, idete dalje. Kod neuropsihijatra sve super, nasmejani, malo će vam mlatarati ruke i hodate na prstima, petama, kod psihologa samo razgovor s kim živite, kako ste, šta radite i opet nasmejani i sve super.
Sluh se radi u onoj komori za one zvuke, ako se budu drale ispred, tražite da izađete i recite da njih čujete glasnije nego svoje misli, pa će se (nadam se ) utišati, pregled traje 3 ipo sekunde.
Zube ne pregledaju, nemamo pregled stomatologa.
Na kraju toga idete na početni šalter i čekate jedno 2h (od kad završite do 13h obično) i nosite sve kod tog nekog lekara specijaliste, a kod njega budite super super nasmejani, sretni, i strpljivi, on stavlja FIT ili NOT FIT
Test iz krvi i urina može pokazati povišenu sedimentaciju ako ste imali grip. Ako pokaže, na kraju svega kad odnesete rezultate kod specijaliste tog, kažete mu da ste malo bili prehlađeni i da je već manje više prošlo i da se osećate super. Niste često bolesni, zapravo nikad, i gotovo nikad ni ne pijete neki lek jer nema potrebe. I eto, to je sve, on zaokruži FIT, idete na šalter opet početni, date tamo, oni lepo pečatiraju sve, nosite dalje po dogovoru u agenciji, ja sam nosila da oni to skeniraju.

Ništa teško, samo je smor jer se mnogo šeta i ponekad čeka, i ginekolog je neka plava sa kratkom kosom, k****n grubi. To je jedino što je neprijatno.
Nadam se da sam pomogla, ma koliko.

Sretno i veliki pozdrav svima.  :-*

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Moje iskustvo sa medicinskog, Beograd, za Princess
« Reply #1 on: 24/October/2013 »
Ja kad sam bila, ginekolog je bila neka dugokosa zena sa sve brkovima, i rukama kao mesar! I neprijatnosti da ne pricam, uzasna je bila, a o njenim dijagnozama da ne pricam! Znam da je skoro svaka devojka posle nje isla na pregled kod drugog ginekologa.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Moje iskustvo sa medicinskog, Beograd, za Princess
« Reply #2 on: 28/October/2013 »
Ova je okay, ne piše gluposti, mislim da je svima dala okay dijagnozu. Ali je gruba, i nije mi jasno da žensko može da ne razume da su to osetljivi i bolni delovi tela kod žene...  :???:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Moje iskustvo sa medicinskog, Beograd, za Princess
« Reply #3 on: 28/October/2013 »
Ma daj,kakve kuvane mrkve,kuvana mesa i ostale kuvane stvari.Ja ne znam šta sam jeo dan pre,ali znam da sam ujutro popio kavu i dve rakije baš kao i svako jutro pre toga,otišao odradio i vratio se kući.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Moje iskustvo sa medicinskog, Beograd, za Princess
« Reply #4 on: 04/November/2013 »
Ti radi kako ti voliš, ja volim da se držim pravila...  ;)