Author Topic: JAP - Recepcioner (opis dužnosti) - P&O Australia/Princess  (Read 6725 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pozdrav svima.
Kasnim malo vise ali nazalost nisam mogao ranije da napisem opis duznosti posto sam avanzovao na shore tours desk (ciji cu opis duznosti nadam se uskoro napisati i podeliti sa ostalima).
Napomenucu samo da imam dvoje kolega koji su radili na Princessu i u razgovoru sa njima sam dobio informaciju da je posao pursera na Princessu gotovo isti kao i na P&O Australia.
Iz tog razloga sam i stavio P&O Australia/Princess.

Na kraju cu jos dodati da ce ovaj post biti vrlo verovatno podlozan promenama posto cu dodavati detalje koje sam u brzini preskocio (zaboravio) kako bi bio sto precizniji i verodostojniji pa se nadam da ce buducim kolegama recepcionerima biti od pomoci a i zbog pravopisnih gresaka posto sam sve ovo pisao na desku u toku smene :D

Moram samo da kazem da bez obzira sto sam radio u hotelu visoke kategorije, posao na brodu na recepciji je jedinstven i bez obzira na slicnosti sa poslom na kopnu, jako se razlikuje.

Pa da pocnem…Prikazacu vam jedan standardan kruz u trajanju od 7 dana koji se sastoji od turn around day-a, ukupno 3 sea day-a i 3 porta. Portovi su Noumea, Lifou, Port Vila.

Prvi i poslednji dan kruza - turn around day:
Smene pocinju od 5 ujutru pa nadalje. Zavisi kada radite EXFER (objasnicu ga malo kasnije). Ja sam do sada uvek startovao ne pre 10 ujutru.
Tokom ovog dana ispracate stare i docekujete nove goste.
Sam proces iskrcaja i ukrcaja traje nekih 2 do 3 sata i za to vreme morate pripremiti recepciju za nove putnike.
To znaci da treba da se klasifikuju svi racuni iz svih restorana, barova, spa centra i ostalih departmenta na brodu. Radi se brzo i prakticnoi svi trce.
Tokom prepodneva back office je zatrpan kutijama. Takodje treba da pripremite i desk sto znaci da lost and found stvari pakujete u kese za smece (ako nisu vredne) a ukoliko jesu proveravate spiskove vrednih stvari i iste pakujete u kutiju zajedno sa tim spiskovima i adresirate na head office u Brizbejnu a odatle dalje u Kaliforniju.
Takodje pripremate svoj deo deska za pocetak usluzivanja gostiju.
To znaci da treba da odstampate payment log stranice (imate vec na kompu formular samo ga treba isprintati), follow up log (takodje imate na kompu), dezinfikovati radnim prskalicama i vlaznim maramicama desk i iskoristiti 15tak minuta pause da udahnete vazduh duboko jer vas posle toga ocekuje grom i kakao :D
Deluje zbunjujuce, sto i jeste prva dva ili tri kruza, ali posle toga sve postaje samo rutina. Svako radi sve tako da se brzo sredi desk.

Po ulasku novih gostiju na brod 95% posla je uplacivanje novca na njihove on board kartice (kao bankovna kartica izgleda samo sto se jedino moze koristiti na brodu kao jedini vid placanja i kao identifikaciona legitimacija takodje).
Morate biti jako pazljivi i ne zuriti preterano da vam se ne desi greska kao meni (iako od mene niko nije ocekivao da radim brzo jer sam rookie) pa da jurite ceo dan preko telefona i preko poruka gosta da mu kazete da ste mu dali 250 dolara vise nego sto je on vama dao u kesu :D
Dakle, radite dovoljno brzo i dovoljno sporo da vam se greska ne bi potkrala. Kao sto sam vec rekao, to je glavna duznost ovog dana bez obzira sto ceo process traje nekih 3 sata jer iz nekog razloga svi putnici odlucuju da po ulasku na brod prvo uplate kes pa tek onda odu da vide da li je kabina koju su dobili zaista ona koju su i bukirali i platili. Mozda deluje smesno ali je tako.
Sto se tice zalbi taj prvi dan je skoro ceo rezervisan za zalbe zbog kabina tako da vec posle par minuta udjete u rutinu pisanja podataka u tabelu vec ranije napravljenu.
Takodje jedno od glavnih pitanja tog dana je i da li imaju OBC ili On Board Credit (novac koji se ne moze refundirati vec samo potrositi na brodu i koji se dobija od turisticke agencije jer su rezervisali kruz mesecima u nazad).
Znaci da probam da rezimiram prvi dan: trka frka i gomila papira u kutijama, uplacivanje novca na cruse cards, popunjavanje tabela zbog menjanja kabina i sl.
Sto se tice prvog dana to je u principu to. Mozda deluje da nema mnogo posla bar ne mnogo razlicitog posla ali svakako se radi mnogo sto je sa jedne strane dobro jer brzo prodju sati.

Dan drugi – sea day:
U toku celog dana se ceo posao svodi na menjacke poslove. Dakle putnici menjaju australijski dolar u pacificke franke. Ko dobro savlada posao on ceka ovaj dan sa nestrpljenjem jer je jako dobar za novcanik :D
Nekom drugom prilikom cu objasniti i zasto ili jednostavno me pitajte u inbox da ne bi ovde sve iznosio ali svakako je ovo praznik za recepcionere.
Dakle opet cete imati red od minimum 100 gostiju u svakom trenutku i tako dobra 3 ili 4 sata tokom smene. Ovde isto treba biti oprezan jer deo programa koji je vezan za menjacke poslove je malo cudno napravljen pa se moze desiti da vam se potkrade greska. I generalno to je glavna stvar koju radite taj dan.

Dan treci – Noumea:
Dolazak je u popodnevnim satima i posao se svodi na poneko menjanje novca i objasnjavanje gde sta kupiti i sl. iao i ukazivanje na pravac gde je gangway bez obzira sto je po celom brodu gomila putokaza koje samo treba procitati i pratiti…ali lakse je doci na recepciju ili pozvati kako bi dobili tu informaciju…njihova parola je def “zasto prosto kad moze komplikovano”.

Dan cetvrti – Lifou:
Tokom ovog dana cete takodje odraditi par menjackih poslova ali obzirom da mogu da koriste i franke i dolare necete imati mnogo posla.
Stize se ujutru tako da do nekih 3 ili 4 popodne i nema neke velike guzve. Ja licno ako nisam napolju na kupanju onda se definitivno dosadjujem tih nekoliko sati na desku.
Uvece cete imati vise posla jer ce svi menjati novac nazad u dolare posto u sledecoj luci mogu da kupuju sa njima. Inace Port Vila je glavno mesto za shoping i generalno 40% gostiju je bukiralo kruz bas zbog trosenja novca u tom jako jako jako sparnom mestu. Prvi put kad sam izasao napolje pomislio sam da cu se ugusiti jer je vlaznost vazduha plus beskonacno!
Da se vratim na posao, dakle taj dan cete imati posla sto se tice menjanja novca u australijski dolar kao i menjanje velikih apoena u manje.
Ono sto je najbitnije jeste pripremiti dovoljno sitnog novca posto ce dolaziti sa po par stotina dolara da promene u apoene od po 5 i 10 dolara.

Dan peti – Port Vila:
Ono sto mi se svidja kod ovih gostiju jete cinjenica da u svakoj luci bar 80% njih izadje napolje i onda uzivate u miru i tisini. Kada je Vila u pitanju onda minimum 90% njih izadje napolje jer su cigarette i alcohol bagatela.
Jedino je kuku lele kada shvate da su kupili recimo 200 cigareta a u Australiju mogu da unesu samo 50.
Dakle taj dan je isto laganica do nekih 5 popodne kada vec polako pocinju da dolaze na recepciju da zapitkuju oko carinskih regulative u Australiji kao I da promene zaostale franke.

Dan sesti – sea day:
Generalno tokom ovog dana menjate tajming za iskrcavanje pojedinih gostiju na njihov zahtev. U principu ima posla ali ne preterano tako da vreme prolazi malo sporije.
Uvek se nadje poneko ko ima da zameni novac i sl. Ali ono sto je karakteristicno za ne samo ovaj vec svaki sea day je menjanje novca u kovanice od 1 dolara zbog pranja vesa.

E sad ono sto su vam svakodnevne duznosti bez obzira koj je dan u pitanju jeste odgovaranje na svakojaka pitanja gostiju sto putem telefona sto na desku licem u lice ili slanjem poruka u njihove kabine.
Sto se tice zalbi gostiju, kada je neka ozbiljnija onda je zavodite u FOCUS FILLE.
Kada dodje do toga morate napisati sto preciznije u cemu je problem i zbog cega je nastao problem kao i sta ste vi preduzeli po pitanju resavanja istog.
Zasto morate sto preciznije da napisete sve to? Iz prostog razloga sto head office u Brizbejnu i Kaliforniji prati taj isti FOCUS FILLE.
Zato da bi svoju cenjenu pozadinu spasili lepo napisete sto vise detalja i vas posao je odradjen. Prebacite loptu na sefove i neka se oni grudvaju sa gostima.
Od ostalih obaveza jedna od najbitnijih je i Pay in. Kada dobijete svoju kasu (svoj novac) pocetna cifra je 3000 AUD. Dakle svaki dan sve preko toga dajete FOM-u (Front Office Manager)
Balancing – na kraju smene uvek radite zavrsni obracun.
XFER – ovaj obracun se radi na kraju svakog kruza. Tada stampate sve izvestaje od prvog do poslednjeg dana kruza. Gomila papira koja ume da zbunjuje u pocetku ali na kraju se sve svodi na automatizam.
Focus File -  radi se u Office Access-u i ovo je zvanicno resevanje zalbe gosta.
Kada dodje do ovoga to znaci da je gost pravo vnogo i da se bas bas zali na problem koji inace nije prevelik ali ipak morate da zvanicno otvorite fajl za to.
Jednom kada savladate papirologiju posao postaje mnogo laksi.
Ipak, rad na front desku je jako naporan pogotovo psihicki tako da morate imate jako dobar zeludac da svarite sve uvrede i negodovanja gostiju bez obzira sto ste sigurni da ste vi u pravu.
Na kraju dana, oni su gosti i uvek su u pravu.
Sto se tice zalbi uglavnom se svode na tehnicke probleme u kabinama (na prvom mestu toalet), zatim buka iznad ili pored kabine i sl.
Naravno uvek postoje gosti koji se zale na rad odredjenih zaposlenih tako da je i to jedan od sastavnih problema sa kojima se morate nositi.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
e ko su ti FOM i SXMgr? Je l' mala Moreen radi ShorEX?

Super ti je post. Svaka cast...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
e ko su ti FOM i SXMgr? Je l' mala Moreen radi ShorEX?

Super ti je post. Svaka cast...
kad sam dosao Fom je bio Mekvej a sad je Kevin. A Moreen je i dalje sxmng stim sto trenutno ide na obuku za future sales menadzera. Ako imas da dodas nesto slobodno napisi jer sam mozda nesto preskocio.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 05/November/2013 »
neizmjerne zahvale na trudu napisanog, sad otprilike imam osjecaj sta me ceka mada kako si i napisao , udes u rutinu i samo rokas s papirići xD

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re:
« Reply #4 on: 14/November/2013 »
neizmjerne zahvale na trudu napisanog, sad otprilike imam osjecaj sta me ceka mada kako si i napisao , udes u rutinu i samo rokas s papirići xD

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
ono sto je specificno kada je recepcija i pitanju je da svaki dan imas neku novu situaciju. Neko je nestao tj nisu ga videli par sati i onda je kuku lele ili recimo disembarkation time im ne odgovara pa moras da izmenis to...ima uvek nekih zezancija. Nije lak posao pogotovo sto su zalbe uvek upucene nekom drugom ustvari ispricane tebi tako da si uvek na prvoj liniji vatre. Sa drufge strane posao zna biti zanimljiv ali svakako je daleko od lakog. Posao na recepciji na kopnu u odnosu na isti na brodu je nebo i zemlja. Bukvalno... ali ako steknes neku rutinu moze ti biti koliko toliko laksi.
Mene sledece nedelje ceka Papua Nova Gvineja i iskreno na*ebao sam....
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
KEV je najbolji menadzer ... do jaja lik. Pozdravi ga
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
KEV je najbolji menadzer ... do jaja lik. Pozdravi ga


Fenomenalan lik. Steta sto ide u januaru. Mislim da dolazi kod tebe na brod na obuku za Hotel Controler-a.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
jel se smije znati koliko su mjesečno napojnice cca, jel bude 100$?

"It always seems impossible until it's done"

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
jel se smije znati koliko su mjesečno napojnice cca, jel bude 100$?

Sto se tice baksisa za recepciju to je bas diskutabilno pitanje jer recimo za ceo ugovor ja sam dobio svega 3 puta baksis :D Znaci ukupno oko 200 dolara.
Recepcija na brodu nije isto sto i u hotelu tako da baksis za nas recepcionere je samo puka sreca :D nekada se izlomis oko gosta i od njega ne dobijes ni Proud Card a kamoli neku kintu. A desavalo mi se recimo da gostu nisam nista specijalno pomogao vec sam samo odradjivao svoj posao i na kraju kruza sam znao da dobijem baksis.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.