Author Topic: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!  (Read 5865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Da li je neko imao slicno iskustvo. Imao sam malu krizu pre neki dan i pricao sam sa HR directorom da hocu doma,i on me je pitao da li imam para za kartu,ja reko ne,on kaze : pa dobro eto mozes da mi das 200$ pa ces nam poslati ostatak  od kuce,u protivnom poslacemo ti policiju na vrata (?!)
Da li zaista mogu nesto akp odem zaista kuci,pravnim putem da ,mi traze neke pare ?
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #1 on: 30/October/2013 »
Da li je neko imao slicno iskustvo. Imao sam malu krizu pre neki dan i pricao sam sa HR directorom da hocu doma,i on me je pitao da li imam para za kartu,ja reko ne,on kaze : pa dobro eto mozes da mi das 200$ pa ces nam poslati ostatak  od kuce,u protivnom poslacemo ti policiju na vrata (?!)
Da li zaista mogu nesto akp odem zaista kuci,pravnim putem da ,mi traze neke pare ?
ne,kratko jasno

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #2 on: 30/October/2013 »
Mogu!Ali postoji još opcija kojima možeš izbeći to plaćanje.reci da te bole ledja,noga,ruka. . .  budi u medicalu 3'4 dana i poslaće te kući jer im nisi produktivan.tj ne donosiš im pare.Moguće je da će te plaćati još par meseci dok si kod kuće na bolovanju.Samo moraš biti istrajan u tome,tj.nisi ti prvi kojem je to palo napamet,sa doktorom fino i zapretiš im ovim advokatima o pravu pomoraca i budeš istrajan i poslaće te o svom trošku.Bilo je i primera kad su poslali dečka kući,bio sam svedok priče.Odbio je da plati bilo šta,podigao je sav novac sa računa i rekao da nema ništa,pa mu oni ponudili da plati 200$ i ostatak kad se vrati,i to je odbio.Na kraju im je rekao da im može plaćati 1$ mesečno  :rofl: i poslali su ga kući,sad radi na Malti.
Kolika je to ironija,da dočekaš finalni,pa čekanje na tvoju poziciju od godinu dana i kad si tamo da kažeš ja bi sad kući.Mentalni sklop je u pitanju,ja sam radio dva ugovora na mnogo goroj poziciji od tvoje,prvi put nisam znao u šta se upuštam a drugi put sam otišao da pobedim sistem (šalim se,spi***o sav keš pa išao u pakao po još  :money:).Ne znam šta dalje da ti kažem,savetovao sam te najbolje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Bozo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #3 on: 30/October/2013 »
(šalim se,spi***o sav keš pa išao u pakao po još  :money:)

da nije ovoga.. oT

OT: Buzz glup si što si išao cviliti HR direktoru.. izmisliš da ti se brat ženi, bolest u familiji, bole te leđa strašno(bez brige, na slikanje te ne će poslati ni da umireš) ili sl.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #4 on: 30/October/2013 »
Ako pogledaš šta ti piše u ugovoru koji si potpisao, vjerovatno ćeš naći rečenicu u kojoj se izjavljuje da je kompanija odgovorna poslati te kući i platiti kartu (repatriation to home country).
Nitko ti nema pravo uzeti novac iz džepa, ako uopće i imaš šta, tako da jednostavno nemoj više ići na posao, pravi se lud, hrani se gore u buffetu za goste, šeći se gdje god nemaš pristup (passenger area only), i brzo će te poslati kući sa kartom u džepu. Eto, ako si već odlučio, ja sam tu da ti pomognem sa informacijom, mada si rano poklekao ... prerano ..

... i još bar waiter  :pad:

to je za neke san snova posao
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #5 on: 30/October/2013 »
Ne mogu ti pomoci ali tako rano odustati,cccccccc. Nije fer prema drugima što si otišao a sad se kaješ,izdrži do kraja i ne vraćaj se. Greška je što si išao kod HR-a. Sad ćete pratiti kako radiš,tražiti "dlaku u jajetu" kako obavljaš svoj posao i ako ustanove da nisi dobar ideš kući sigurno,dobićeš verovatno kartu za dž ali će ti odbiti od plate. Izdrži do kraja ugovora i ne vraćaj se na brod jer očigledno da tamo ne pripadaš.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #6 on: 30/October/2013 »
pa ako imate water tight vrata, samo ih par puta otvori i zatvori i ides doma :P
ako si avanturista eventualno mozes staviti nesto izmedu vrata kad se zatvaraju :D

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #7 on: 30/October/2013 »
pa ako imate water tight vrata, samo ih par puta otvori i zatvori i ides doma :P
ako si avanturista eventualno mozes staviti nesto izmedu vrata kad se zatvaraju :D
:rofl: :rofl: :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #8 on: 30/October/2013 »
pa ako imate water tight vrata, samo ih par puta otvori i zatvori i ides doma :P
ako si avanturista eventualno mozes staviti nesto izmedu vrata kad se zatvaraju :D

 :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #9 on: 30/October/2013 »
Pazi samo da te ne izbace bez karte u nekom portu gde ne zive belci. :)

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #10 on: 30/October/2013 »
Ako  niste dobro videli, napisao sam da sam imao malu krizu, sve je ok sad. cemu toliko osudjivanja... Onima koji us napisali nesto konstruktivno , hvala, ostali- nadjite nesto  cime bi uposlili vas dokoni mozak
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #11 on: 31/October/2013 »
Nemoj da se ljutis odmah. Sad im samo pokazi da je to bio trenutak slabosti i zaboravice. E kakve sam ja gromade (crnce) vidjao kako placu na prvom ugovoru. Sve to ide u rok sluzbe. Samo cepaj dani idu ...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #12 on: 31/October/2013 »
nebitno sad da li ce tebi koristiti ili nekome drugom, ali cisto da znate, kompanija se obavezuje da vas vrati kuci. Bez toga vam ni US ni AUS ni vecina drugih zemalja ne bi dala vizu. Oni mogu da pokusaju da izvuku pare, al niko ti policiju ne moze poslat niti te naterati da platis.

E sad, ako zelis da zadrzis posao i da se nekad vratis raditi za istu kompaniju, onda moras naci nacin da ti oni "odobre" placanje karte do kuce. Dakle, bolovanje, familija ili tako nesto.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: sign off na Carnivalu i sam placas kartu za nazad?!
« Reply #13 on: 31/October/2013 »
pa ako imate water tight vrata, samo ih par puta otvori i zatvori i ides doma :P
ako si avanturista eventualno mozes staviti nesto izmedu vrata kad se zatvaraju :D

 :rofl:

 ="" ="" =""
nabijem te...