Author Topic: Princess Cruise Lines, REVIDA Sertifikati za POMORCE  (Read 14071 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ko god ti je maning administrator (zavisi od departmana i raspodele). Sada svi dobijaju isti fajl koji sadrzi samo Revidu i neku bolnicu u Herceg Novom (za SCG).
Da li si vec dobio joining letter za sledeci ugovor i sve detalje?
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Wolf,
ja sam sa proslog ugovora otisao na medical leave zbog problema sa ramenom, pa ne znam koliko glatko ce ici povratak. Moj Case Manager (DeAnnaSutton) je rekla da ce me vratiti na posao kad dostavim pozitivan nalaz fizijatra (ucinjeno) i pre-employment medical certificate. Ja sam ga kao som uradio u Medicini rada. Ispostavilo se da ne pije vode. Zvao sam ovog doktora u Crnoj Gori. On mi kaze da ce priznati ove rezultate iz Medicine rada (samo ako nesto nemam moracu da uradim gde god mi odgovara). Sa rezultatima dolazim kod njega a njegov pregled i izdavanje licence kosta 50EUR. To mi vise odgovara od Revide.
Kad sve to zavrsim i posaljem, zaista ne znam koliko cu cekati na ukrcaj i da li ce do njega doci. Olaksavajuca okolnost je to sto sam kuvar, a njih nikad nema dovoljno
Ne je*e lijep nego uporan.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ne vidim zasto te ne bi vratili... znam ljude koji su vise puta isli na medical disembark (cak lazni) i svaki put im je dat novi ukrcaj...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Imam zakazan pregled zadnjeg dana u ovom mesecu, malo mi igra u stomaku   :hehe: , ali nadam se da ce proci dobro.
Od dokumenata je potrebno poneti pasos samo, placanje moze i u e i u din i snimak pluca je potrebno poneti.
To je to, ako se vratim ziv, pisacu kakva je procedura hehehee   :D

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Evo ja cu da te preduhitrim  ;) Cena pregleda je (na dan 13.3) iznosila 20950 dinara ili 180e kako se kome svidja.Dodjete ujutru u zakazano vreme da date krv,mokracu i da vam provere vid,sve ukupno traje plafon 15 min i zakazu vam kad da dodjete posle podne.Dodje ponovo u zakazano vreme da vam urade EKG,izmere pritisak i provere kapacitet pluca,sve ukupno jos 15 min (mozda i manje) a devojka za to vreme sprema papirologiju koju treba da potpisete (3 potpisa ako se dobro secam) i to je to,cela procedura.Dobicete 7 papira sa rezultatima i 2 ona glavna (Norwegian Maritime Authority) koje treba da skenirate il` sta vec,to vam je sigurno agencija vec rekla.
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Ja sam cvrsto resio da ako se uopste vracam na brod pokusam putem kojim je i wolfns. Iz principa necu da im dam 180 evra ako bas ne moram. A i nisam skoro bio u CG :D

Offline tirion

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Princess Cruise Lines, REVIDA Sertifikati za POMORCE
« Reply #21 on: 25/September/2014 »
Bogdan023, hvala ti na informaciji za Revidu. Ja sam upravo zvao da ih pitam i kao imaju spremne norveske sertifikate ali nemaju neku dozvolu..
Verovatno ih je neko prijavio ili ko zna sta vec tako da su rekli da nece raditi pre nove godine.
Lopovska posla znao sam od pocetka. I da definitivno su skinuti sa spiska Norveske Vlade za taj sertifikat
evo i linka :
http://www.sjofartsdir.no
Samo me zanima Bogdane ako bi zeleo da podelis sa nama odakle ti informacija da se sada radi na kilinici dr.Ristic?

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Revida je ponovo na spisku i od sada sve kompanije koje su bazirane u UK ili njihovim bivsim kolonijama moraju da imaju Norveski medical ili Engleski ENG1. U Srbiji samo Revida, u CG ima lekar u Herceg Novom, moja firma Hrvatima priznaje i njihov lokalni.
http://www.sjofartsdir.no/PageFiles/4107/Godkjente%20sj%C3%B8mannsleger%20utland.pdf

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Mene je kostao Norwegian Medical Certificate u Zagrebu sa sve putom tamo i nazad u dinarima 12000 dinara grubo. A Revida naplacuje 22000 dinara.

ja sam za duplo manje pare video Zagreb, prosetao, odradio sertifikat, popio kafu, oprobao wc posle kafe :D i sve me to manje izaslo nego da sam odradio u Beogradu.

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Mene je kostao Norwegian Medical Certificate u Zagrebu sa sve putom tamo i nazad u dinarima 12000 dinara grubo. A Revida naplacuje 22000 dinara.

ja sam za duplo manje pare video Zagreb, prosetao, odradio sertifikat, popio kafu, oprobao wc posle kafe :D i sve me to manje izaslo nego da sam odradio u Beogradu.

Lepo je nekad biti i turista :) . Meni kompanija placa troskove tako da mi je cena nebitna, a zivim u Beogradu.

Offline Dzoni82

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re:
« Reply #25 on: 08/May/2015 »
Idite u medicinu rada na Novom Begradu.

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re:
« Reply #26 on: 12/May/2015 »
Idite u medicinu rada na Novom Begradu.

Jer Dzoni zna   :embarrased: :deda: :clapping:

Offline Dzoni82

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Re:
« Reply #27 on: 13/May/2015 »
Jer Dzoni zna   :embarrased: :deda: :clapping:
Dzoni zna jer je radio medical u Revidi za Princess ( bacio pare) i u medicini rada na Novom Begradu.
Pre godinu dana sam uradio lekarski (revida) i vizu tako su mi rekli iz agencije i da cekam ukrcaj za kompaniju Princess. Lekarski 200 evropljana.
Prodje godina od Princeze nista, promenim agenciju zahvaljujuci prijatelju i prodjem za Carnival. Poslali su mi da medical moram raditi u medicini rada na Novom Beogradu. Pitao sam da li ce mi uvaziti lekarski iz Revide, mislio sam da je taj Norveski validan svuda ali ne. Mislio i prepis ali ni to nije moguce zato sto prvi nije radjen u medicini rada.
Zato pitajte medicinu rada da li radi i za Princess medical.
Pozdrav!

Offline Asterix

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Evo Dzoni da i ja razjasnim za ljude koji i dalje ne znaju gde sta treba.

Uradio sam pregled u medicini rada pre mesec dana i poslao kompaniji mailom.
Posle par dana su me obavestili da ne mogu da priznaju taj sertifikat vec samo ENG1 i Norwegian.
Ako proveris link koji sam okacio prethodno od Norwegian Maritime Authority-a videces da je Revida jedina na spisku iz Srbije.
Naravno da su mi poslali iz kompanije adresu i ime doktorke koja radi u Revidi, gde sam uradio medical pre par dana i poslao im skeniramo mejlom.
Juce su mi javili da mi je sada dokumentacija za ukrcaj kompletirana.
Kapiram da nemas losu nameru, ali ako ne radis za Princess ili Carnival UK ne mozes da tvrdis ono sto ne znas.  :uzdravlje:  

P.S. Kao sto si ti bacio pare na Revidu, ja sam bacio na medicini, jer mi kompanija placa samo za Norwegian.