Author Topic: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave  (Read 9945 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« on: 02/November/2013 »
Evo mene, baksuza, da se javim opet iz Bosne.

Naime treba mi vasa pomoc.

U kracim crtama..dobio sam posao kod Carnivala kao fotograf i otisao u Meksiko na 14dnevnu obuku.
Nakon 5,6 dana tokom jutarnjeg istezanja sa trenericom me zabole ledja i zavrsim u bolnici. Tamo su me ostavila na pretragama jedan cijeli dan, skoro niko me nije ni obisao ni nista.
CT je pokazao da imam deformitet donjeg prsljena za koji nisam znao. Nakon jednog dana puste me iz bolnice sa tabletama i izvjestajem u kojem pise da ne dizem nista tesko.
Djevojka koja je vodila obuku mi kaze da necu dobiti otkaz ni nista, jer jelte vec imam ugovor sa Carnivalom.
Nakon jos 2 dana sto sma odradio normalno bez ikakvih problema, znaci sve setup-e, treninge itd kao i ostali, izdvoji me navece oko 9 da mi kaze da su joj javili da me deportuju nazad i da ona tu ne moze nista.
Da se spremim da ujutro dolaze u 6 po mene i da je to to.

I tako, evo me ovdje.

Pomoc, savet?

Hvala.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povreda ledja - poslali me kuci bez najave
« Reply #1 on: 02/November/2013 »
Nezgodno.

Kako si prošao liječnički kod kuće, sa deformiranim pršljenom?

I da li si ugovor potpisao sa Carnivalom ili Image-om?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #2 on: 02/November/2013 »
Potpisao sam ugovor sa Carnivalom. Nikakav raskid ugovor niti ista slicno nisam potpisao, smao su me strpali jedno jutro na avion.

Ljecnicki sma normalno prosao, nikakva muljaza, za ovaj problem nisan ni znao da ga imam.

Sad sam u Bosni.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #3 on: 02/November/2013 »
ok, tvoj argument za vraćanje na posao je onda činjenica da si zadovoljio standarde zdravstvenog pregleda kompanije Carnival, i da si dobio nepravedan otkaz nakon što si iskrcao veliku svotu para za dobivanje tog posla.
Ako nije specificirano na otpusnom pismu iz bolnice, moguće je da si ozljedu dobio i prilikom istezanja. Meksički "stručnjaci" su poznati po svojoj nesposobnosti.
Kontaktiraj nekoliko advokata u Miami-u, pa vidi tko će kako reagirati. Imaš Carnivalov medical "fit for duty", i otkaz zbog njihovog previda (ako je vjerovati Meksikancima)
Sama činjenica da te se Carnival tako brzo riješio govori mi da nešto žele sakriti.
Inače, sjećam se par tekstova gdje sam čitao da su Meksikanci krivo izveli kirurške zahvate nad crew-memberima, pa je Carnival to poslije koštalo stotine tisuća dolara. Budi sretan da te nisu operirali.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #4 on: 02/November/2013 »
Tako nesto i ja pretpostavljam.

Vec sam kontaktirao ovog advokata sa banera. Da li imas jos neke kontakte ili da se ja malo iscimam po netu za to?

P.S.Na nalazu koji sam dobio nakon sto su me pustili iz bolnice pise da mogu raditi, samo da moram izbjegavati dizanje teskih predmeta.

Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #5 on: 02/November/2013 »
Iscimaj se malo, nikad ne znaš kome će takav slučaj baš danas odgovarati. Nećeš imati problema pronaći 10 advokata iz Miamia u roku 20 minuta.
Samo se javi onima koji su najbolje rangirani u Google-u.

Sve dokumente čuvaj, a naročito taj gdje piše da možeš normalno raditi. Što se tiče izbjegavanja dizanja teških predmeta, Carnivalov medical kaže da si ok.
Ako se ispostavi da je pogriješio Carnivalov liječnik koji ti je izdao potvrdu o sposobnosti, onda je opet odgovoran Carnival jer je partner sa njim.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #6 on: 02/November/2013 »
Javio sam se 4orici najbolje kotiranih na googlu. Nadam se nekoj informaciji u toku dana.

Ako jos neko bude citao ovaj post i ima BILO STA da mi moze pomoci, bio bi mu zahvalan.

Javljacu ovdje sve sto bude novoga.

Hvala sefe za ovo do sad. Ako bude kakve ozbilnije nadoknade bice nekog piva  oT
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline miri

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #7 on: 02/November/2013 »
Mene su poslali kuci sa Carnivala, na medical sign off,mesec dana pre kraja 3-ceg ugovora, kao bar waitress,zbog problema sa skocnim zglobom,kad sam dosla kuci platili mi lecenje, ja im uredno slala sve nalaze ,kad se zavrsilo lecenje,poslala sam im sve nalaze,izvestaj specijaliste,novi medical. Proslo dve nedelje, mesec dana oni mi ne odgovaraju na mail, ja uzmem telefon i pozovem Carnivalov office u Majamiju,javi se neka latino-amerikanka ,ja joj kazem zasto zovem,dam joj moj ID,kaze ona: nazalost za vas brod nije bezbedno mesto, Carnival je odlucio da vas ne zaposli vise,na to cu ja njoj: specijalista je dao fit for duty kao i medical, ona samo kaze zao mi je i spusti slusalicu,posle toga mi je doslo pismo od carnivala gde se zahvaljuju za moj doprinos timu i zele mi srecu u buducnosti. Nazovem ja potom advokatsku kancelariju za crew membere u Majamiju, tamo radi neka nasa makedonka,objasnim joj situaciju,kaze ona meni nema od tuzbe nista,carnivalovi ugovori su tako uradjeni da im ne mozes bas nista (u mom slucaju,zvala sam jer me nisu hteli nazad). :ban:
Posle toga ja apliciram i budem primljena u galeriju ,da prodajem slike (sad to je prica za sebe), ali poenta je da me galerija poslala da radim na carnivalov brod,carnival mi dao stari id,priznali sve safety treninge i sl. ...cim ne radim za njih brod je postao bezbedno mesto za mene,sad jos uvek radim za galeriju i to uglavnom po carnivalovim brodovima,ali za carnival vise nikada ne mogu raditi.
eto htela sam da ti napisem moje iskustvo sa carnivalom i medicalom,moj savet ti je da se raspitas,ali da ne gubis mnogo vremena, nazovi office pitaj ih otvoreno ili vec posalji mail...ako kazu da ne mozes nazad najbolje ti je da nadjes novi posao,ne spominjes prijasnje iskustvo,jer ako ti je taj deformitet urodjen ,advokati ne mogu nista... :nono:

Offline JoeQ

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #8 on: 02/November/2013 »
@Fikko zao mi je sto ovo cujem kolega  :( Da li imas taj izvestaj koji su ti dali doktori u Meksiku ? Na njemu mora pisati dijagnoza ( sifra ) ili na koju dijagnozu sumnjaju ...

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #9 on: 04/November/2013 »
Jos uvijek nista novo nema, cekam da mi se javi ta izvjesna Mishelle ili kako vec, te da mi se jave ovi advokati koje sma kontaktirao.

Iskreno se nadam da cu moci dobiti bilo kakvu isplatu/odstetu, jer ovo nista nije islo ustaljenim protokolima, a da ne spominjem da su se ponijeli prema meni..pa, ne znam kako bi se bas izrazio a da ne prostacim :)

@Joe / imam dokument na kojem pise da sam fit, ali da ne msijem dizati nista tesko ili predugo stojati u jednom polozaju. Ostecenje donjeg prsljena.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #10 on: 04/November/2013 »
Vikend je, odgovoriće ti najranije u ponedeljak.

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #11 on: 05/November/2013 »
Jos uvijek nista novo nema, cekam da mi se javi ta izvjesna Mishelle ili kako vec, te da mi se jave ovi advokati koje sma kontaktirao.

Iskreno se nadam da cu moci dobiti bilo kakvu isplatu/odstetu, jer ovo nista nije islo ustaljenim protokolima, a da ne spominjem da su se ponijeli prema meni..pa, ne znam kako bi se bas izrazio a da ne prostacim :)

@Joe / imam dokument na kojem pise da sam fit, ali da ne msijem dizati nista tesko ili predugo stojati u jednom polozaju. Ostecenje donjeg prsljena.

možda ti je ovo razlog zbog kojeg su te poslali doma....
Oprostite...Žurim!!!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #12 on: 05/November/2013 »
Ma joj buraz. Koi brod. Nisi sposoban za radit na brodu i pomiri se sa time. Umjesto da si zahvalan CCL sta su te poslali doktoru i utvrdili problem ti bi njih tuzio. Koi mentalitet. Strava.
Druga stvar ja te prvi nebi zaposlio jer nisi sposoban za taj poso a ne samo ja nego niti jedan poslodavac, kolko god ti mislio da jesi vjeruj mi nisi, dobro su oni razmislili prije nego su te poslali kuci..
Baziraj se na neki drugi posao koi ne zahtjeva fizicku aktivnost i cao. Cemu forsirat, mozes si samo pogorsati stanje. Pamet u glavu. Relativno si mlad. Zivot je jedan.




Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #13 on: 05/November/2013 »
A to što je potrošio cca €1.000 da dođe u Mexico i što je Carnival potvrdio da je "fit for duty" prije nego što je došao u Mexico?
Zašto je plaćao vizu, pregled, pomorsku knjižicu, kartu za avion, proviziju ...? Da bi se Carnival predomislio i odjednom nije "fit for duty".

I bogati kakvo je to "istezanje" na treningu?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Povreda le?a - poslali me ku?i bez najave
« Reply #14 on: 05/November/2013 »
Sta je 1000 eura, to je rizik kao sto svatko riskira svakodnevno.
Kao sto mi rekao jedan gost jucer: sve sto zivotu radis treba dobro isplanirat i ne zuriti jer ako ne planiras i zuris najverojatnije ce nesto poci po krivu.
Za svoje zdravlje prvo ja odgovoram i vodim racuna i ne ocekujem da ce netko drugi vodit.
Dok je meni lik reko da se penjem na CCL preko vilicara jer nisam mogo proci a radili loading, ja reko da necu a on meni zasto. Reko "safety", sta bi ja zdravlje riskiro za CCL, pa nisam vesla siso.
Isto mislim sada za Seabourn. Ako ja mislim da nesto ne stima i da mogu dobit po repu, nema sanse da me neko natera da radim nesto sto smatram da nije sigurno.
El bolje da je sada saznao dok je jos dobro nego da je kicmu do kraja unistio. Sto se tice "fit for duty" od ccl  na tom medicalu se ne snima i ne gleda kraljeznica.
I vjerujte CCL je velika firma, pitali su oni advokata sta smiju a sta nesmiju sa njim. :).

Po meni nema se sta ljutit. Sta se tice kicme sumnjam ja da se rodio sa takvom kicmom jer bi dosad on vec skuzio da ne stima nesto.
Pogotovo kad si dite ides kod doktora nonstop. Kicmu je sam unistio, oso na CCL i sad se pravi grbav...,
nemoze nikom prsljen izletit a da ti to neznas a da ne pricam da nest malo radio na college za fotografe i uvatila ga kicma i sad bi on pravdu. :).
I sa grohotom se svi nasmijase. Ima ih kolko os sta sa medical muljaju pa se prave ludi kasnije.
Nije on ni prvi ni zadnji koi pokusao nesto tako. :).
E sad ako ima od kuce neki medical di je snimo kicmu i di pise da je kicma u redu a nakon sta se vratio nije u redu e to je vec druga prica, tuzi ih. :)