Author Topic: MedicaL OFF, šalju me ku?i !  (Read 5584 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Morticia

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
MedicaL OFF, šalju me ku?i !
« on: 06/November/2013 »
Jedno brzinsko pitanje jer zurim u nocnu smjenu!  :waiting:

Dva i po mjeseca sam na Carnivalu (Legend) i unazad 3 sedmice imam problema sa desnom rukom, a zadnjih deset dana nosim wrist band ( da naglasim da sve to vrijeme radim, nijednom nisam bila medical off ).
Sada treba kao da mi se uradi neki MR, da mi snime ruku da vide koji mi je zivac ukljesten i sta da se radi po tom pitanju.
ALI, nema tog uredjaja jelte u cijeloj Americi, u Tampi ima ali se tu dokiramo neradnim danom.
Tako su oni odlucili da mene posalju kuci, da ja uradim sve preglede, posaljem njima sve racune i nalaze prevedene na eng, oni ce satro sve da plate i kada sve bude ok, a oni su uvjereni da ce biti, oni ce mene vratiti nazad na brod.

Kao prvo, ja ne vjerujem da ce meni iko ista platiti, a kao drugo sumnjam i da ce me vracati na brod sta god nalaz da pokaze!

Sta da radim ???

 -()-
Postoje dva nacina da budes bogat: da stvaras vise ili da zelis manje!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #1 on: 06/November/2013 »
Tvoje je da uzivas na odmoru  :money:  :money:  :money:  :money:  :money:

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #2 on: 06/November/2013 »
nezgodno je bilo sto da savjetujem jer nemam iskustvo iz prve ruke... ali da sam na tvom mjestu pravio bih se glup i rekao da nemam novaca za platit preglede.. procitaj dobro ugovor.. valjda negdje u ugovoru ima stavka da ti oni moraju platit i organizirat sve te medicinske .. sto god...
a kad se vratis kuci onda si kuci, nisi vise na brodu... pa razmisli malo i o tome ;)

sretno
nabijem te...

Offline Morticia

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #3 on: 06/November/2013 »
Sutra cu naci ugovor, pa cu vidjeti, cimerka spava, a ja mamagajisem!  :party:

Popricala sam sa par ljudi ovde na brodu, kazu da oni sve, ali bukvalno sve troskove moraju da mi refundiraju, sada je samo pitanje koliko dugo moram da cekam na to. A i u svakom slucaju i da me ne vrate na brod,ne gubim mnogo,nije ovo za mene.

Ako neko ima info.iz prve ruke neka se javi da me malo posavjetuje  :wave:
Postoje dva nacina da budes bogat: da stvaras vise ili da zelis manje!

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #4 on: 06/November/2013 »
Znam samo za slučaj, kad su jednog dečka iz Hr poslali kući, radi povrede leđa, o njihovom trošku, na lječenje u Dubrovnik (a on blizu ZG doma...). Vjerovatno ovisi od doktora na brodu i situacije ozljede. Vjerujem da ti budu platili troškove, pošto bi im bilo nezgodno kasnije se natezati preko tužbi...


Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #5 on: 06/November/2013 »
Kad dodjes kuci, kontaktirace te mailom neki John Johnes iz kompanije sa kojom CCL saradjuje po pitanju pruzanja medicinskih usluga uposlenicima (ime te kompanije je Thomas & Muller ... ili tako nesto). On ce ti reci gdje da ides na preglede i sve to ce ti biti placeno (bilo da ce ti platiti avansno ili ti refundirati troskove). Osim toga, svakog mjeseca ce ti na Crew Card biti uplaceno 360 $ (12$ po danu bolovanja). To ce tako trajati dok od doktora ne dobijes "fit for duty". Nakon toga najverovatnije nece biti zainteresirani da te vrate na posao. Zato se potrudi da ne dobijes "fir for duty".
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #6 on: 06/November/2013 »
Istina,platit ce sve ali tesko da ces nazad :pilot:..
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, salju me kuci !
« Reply #7 on: 06/November/2013 »
sve ce ti biti placeno imoces da se vratis nazad kad ti doktor to potvrdi...
ja sam bila na medical off..pricam iz ikustva

Offline miri

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, šalju me ku?i !
« Reply #8 on: 06/November/2013 »
platice ti sve i povezace te sa nekim njihovim agentom iz mesta odakle si(u mom slucaju to je bila devojka iz Beograda),preko nje je sve islo, ona mi je zakazivala preglede kog lekara,slala ih carnivalu i sl,preko nje je sve islo. cak sam i racune od goriva cuvala,pa su mi refundirali,jer sam isla oko 100km kod specijalise...ne znam koliko ti je pametno da odugovlacis medical,posle 4 meseca ti placaju upola manje...i ne brini primice te nazad,moja drugarica ima hronicno zapaljenje zgloba i isto je bila na medicalu i vratio je Carnival nazad, mene nisu, ali kod mene je bilo mnogo komplikovanije :(
Tako da glavu gore, ako te i ne prime ima toliko drugih kompanija,nema prostora ocajavanju,sad cuvaj te pare da imas za svaki slucaj. :wave:

Offline Morticia

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, šalju me ku?i !
« Reply #9 on: 06/November/2013 »
A kako da izvedem da ne dobijem fit for duty ? Jer iskreno, ne bi mi tesko palo da se ne vratim, makar ne na ovu poziciju!  :nono:
Ako sam fit for duty onda moram nazad na brod jel?? A mogu li onda makar da trazim promjenu departmenta, gift shop ili nesto tako, gdje nema puno fizickog rada ?!
Postoje dva nacina da budes bogat: da stvaras vise ili da zelis manje!

Offline zlaja76

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, šalju me ku?i !
« Reply #10 on: 06/November/2013 »
Cuvaj sve papire,snimke itd,cak i racun za taxi do bolnice i nazad,taj taxi ce ti refundirati vec na brodu.
Kad dodjes kuci nadji lekara koji zna engleski,dogovori se sa njim o troskovima,naravno fiktivnim i oderi ih.
moj drugar je skoro podigao lepu cifru za bolnicke troskove,a kasnije kad sve to zavrsis tuzis ih,preko advokatske kuce iz majamija,
proces je dug,sigurno 2-3 godine ali ih dobijas 100%...i ne male pare,radi se o hilj +U+adama i hiljadama dolara...
Moj drugi drugar je imao slicnu situaciju,tj,bukvalno se desilo obojici mojih drugara isto (ne poznaju se medjusobno inace,ali su obojica mesari) i sad je na cekanju za sudski proces,kaze on im trazi 330 000$ ali ne veruje da ce dobiti vise od 30-40 000,pa sad vidi,ali za to vreme ne mozes nazad za kompaniju da se vratis i ne mozes biti u drugim kompanijama na istoj poziciji +U+

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: MedicaL OFF, šalju me ku?i !
« Reply #11 on: 22/December/2015 »
platice ti sve i povezace te sa nekim njihovim agentom iz mesta odakle si(u mom slucaju to je bila devojka iz Beograda),preko nje je sve islo, ona mi je zakazivala preglede kog lekara,slala ih carnivalu i sl,preko nje je sve islo. cak sam i racune od goriva cuvala,pa su mi refundirali,jer sam isla oko 100km kod specijalise...ne znam koliko ti je pametno da odugovlacis medical,posle 4 meseca ti placaju upola manje...i ne brini primice te nazad,moja drugarica ima hronicno zapaljenje zgloba i isto je bila na medicalu i vratio je Carnival nazad, mene nisu, ali kod mene je bilo mnogo komplikovanije :(
Tako da glavu gore, ako te i ne prime ima toliko drugih kompanija,nema prostora ocajavanju,sad cuvaj te pare da imas za svaki slucaj. :wave:
Kako se zove ta djevojka?