Author Topic: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises  (Read 13855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanjuska

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #15 on: 12/November/2013 »
Nema tu sta puno da se ceni! Idi ti i cisti toalete i putnicka kupatila, za tri sata 25, pa mi onda prenesi svoje iskustvo i sta bi pre radila.
Nisam profesor po struci, ali imam i ja zavrsen fakultet. I jos nesto, kada sam usla u proces nije bilo na netu toliko informacija o ovoj poziciji, jer je malo zena ACAT(osim cabin stewardess), a sve ostalo se krije pod nazivom pool boy sto tada nisam znala. A, isto tako su u agenciji predtsavili opis posla po stavkama koje i rade pool boy.
Zbog svega toga i prenosim svoje iskustvo kako bi neko drugi znao sta ga ceka, a mozda i ti sama hastalavista jednog dana odlucis da odes na brod, na poziciju baba sere za 816$ mesecno + ako si sposobna pa radis part time job dok ti dusa ne izadje na nos, umesto da lakiras nokte u drzavnoj firmi za 300-500 evra   :nokti:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #16 on: 12/November/2013 »
Malo mi je to kontradiktorno pošto preko 2000 profesora je na birou,i kad se otvori konkurs u lupam Valjevu,prijavljuju se ljudi iz cele Srbije

Ti nisi bas informisan ali kad zadjes malo po Srbiji mozes da biras posao gde ces u malim gradovima i selima.

Tamo gde sam ja bio Marlboro je 12$ a pivo je 4$,ja ga ovde kupujem za 3$ a pivo plaćam 1$.Tamo negde je plata 3 000,ali su režije 1500 i hrana nek je kao u Srbiji,i na kraju meseca neka uštedi 500$.Ja ovde za vikend pozovem 4 prijatelja i okrenemo jagnje,sumnjam da to rade tamo.

mislim nemam komentar ako ces po cenama otrova koje unosis u sebe da poredis nesto a da okretanje jagnjeta na raznju predstavljas kao vrhunsku zabavu.......mi smo dva paralelna sveta  i nema price dalje :pop1:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #17 on: 12/November/2013 »

A koji to posao radis sezonski na moru? Tebi je znaci bolje da radis tri meseca kao konobar ili na recepciji nego da radis jedan drustveno -odgovoran posao u svojoj struci cele godine i imas sigurnu platu i socijalno i zdravstveno osiguranje :???:


Nisam ja radila kao konobar 3 meseca ali da ti se ne bih pravdala ovde........Bila sam i prijavljena itd......
sigurno ne bih negde isla 3 sezone da se nisam dooobro preracunala gde cu vise da ustekam. Nisu to neke bogznakakve pare ali ja sam zadovoljna....polako....

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #18 on: 12/November/2013 »
Upravo tako.Opusti se u uživaj.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #19 on: 12/November/2013 »
Nema tu sta puno da se ceni! Idi ti i cisti toalete i putnicka kupatila, za tri sata 25, pa mi onda prenesi svoje iskustvo i sta bi pre radila.
Nisam profesor po struci, ali imam i ja zavrsen fakultet. I jos nesto, kada sam usla u proces nije bilo na netu toliko informacija o ovoj poziciji, jer je malo zena ACAT(osim cabin stewardess), a sve ostalo se krije pod nazivom pool boy sto tada nisam znala. A, isto tako su u agenciji predtsavili opis posla po stavkama koje i rade pool boy.
Zbog svega toga i prenosim svoje iskustvo kako bi neko drugi znao sta ga ceka, a mozda i ti sama hastalavista jednog dana odlucis da odes na brod, na poziciju baba sere za 816$ mesecno + ako si sposobna pa radis part time job dok ti dusa ne izadje na nos, umesto da lakiras nokte u drzavnoj firmi za 300-500 evra   :nokti:

Tanja ako si toliko nezadovoljna nemoj to ni da radis ,neko bi bio srecan na tvojoj poziciji, ne znam kako nisi sa fakultetom uspela neku bolju poziciju da dobijes? Ja sam cistila magacine na periferiji Surcina dok sam studirala i bila sam zahvalna i srecna jer radim. Bila sam apsolvent na Filoloskom i verovatno obrazovanija od svih tamo ali sam cistila sve u 16 , cak dobijala  dnevnice vise :D
Kunem ti se da sam bila srecna sto radim.

Sad idem ako sve bude ok da radim s klincima 30.11. na Carnival.


Necu da lakiram nokte za 300e.


Offline Tanjuska

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #20 on: 12/November/2013 »
ja i ne radim vise, ko je rekao da radim

Offline Tanjuska

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #21 on: 12/November/2013 »
I je l' ti stvarno mislis da 80%, ako ne i vise, ljudi na brodu koji rade nemaju zavrsen fakultet?

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #22 on: 12/November/2013 »
Quote
I je l' ti stvarno mislis da 80%, ako ne i vise, ljudi na brodu koji rade nemaju zavrsen fakultet?

How yes no.

Quote
ne znam kako nisi sa fakultetom uspela neku bolju poziciju da dobijes?

Ni meni ovo nije jasno koliko god se trudio da shvatim. Ne govorim konkretno o Tanjuski, vec o svim slucajevima tog tipa.

Quote
Ti nisi bas informisan ali kad zadjes malo po Srbiji mozes da biras posao gde ces u malim gradovima i selima.

Hastalavista, jel mi zivimo u istoj Srbiji? Mislim, da nema neka druga osim ove moje...Cu', mozes da biras. Mozda izmedju toga da cuvas ovce ili utovarujes slamu u prikolicu.

Btw, kako na kraju zavrsi na sezonskom gastarbajtu ako si bila ponajbolji student?!

Offline Tanjuska

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #23 on: 12/November/2013 »
Lepo sam napisala neinformisanost, a mozda sam i toliko glupa. No, na greskama se uci. Ne znam stvarno zasto ste vas dvoje presli u svadju

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #24 on: 12/November/2013 »

Hastalavista, jel mi zivimo u istoj Srbiji? Mislim, da nema neka druga osim ove moje...Cu', mozes da biras. Mozda izmedju toga da cuvas ovce ili utovarujes slamu u prikolicu.

Btw, kako na kraju zavrsi na sezonskom gastarbajtu ako si bila ponajbolji student?!

Ne svidja mi se ton tvoje poruke, nigde nisam rekla da sam bila dobar student.
Govorim o poslu profesora po unutrasnjosti koga ima, i meni su nudili da radim u skoli u kojoj skoro niko nije ni zavrsio fakultet.

Ja na mom sezonskom gastarbajtu sebi isfinansirah nekoliko putovanja, sidjoh s grbace mojima konacno i isfinansirah sama brod bez pozajmljenog evra  :money:
To kao profesorica ne bih mogla , to ne mislim vec znam kako mi je bilo kad sam predavala, nisam mogla da se sastavim  -()-

Tako da glasam za "sezonski gastarbajt"
Imam ja svoje snove ali do tad cu da cutim i da radim

Tanja , niko se ne svadja

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #25 on: 12/November/2013 »
Kako nisi?

Quote
Bila sam apsolvent na Filoloskom i verovatno obrazovanija od svih tamo ali sam cistila sve u 16, cak dobijala  dnevnice vise biggrin

Filoloski, koji god, sigurno nije Megatrend, Tims i slicno tako da biti "obrazovaniji od svih" na Filoloskom nikako nije mala stvar. Dedukcijom dodjoh do zakljucka da ako si obrazovanija od svih tamo, mora da si dobar student. Obrazovan a los student jednostavno ne ide zajedno.

Sto se tice tona poruke - stvarno nista zlonamerno, cak bih rekao da je moj ton podesniji od tvog. Naravno, to je moje misljenje.

Quote
Tanja , niko se ne svadja

Slazem se. Cim se stavovi suprotstave odma' ispadne da se svadjaju/svadjamo. Ne, diskutujemo.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #26 on: 12/November/2013 »

Filoloski, koji god, sigurno nije Megatrend, Tims i slicno. Dedukcijom dodjoh do zakljucka da ako si obrazovanija od svih tamo, mora da si dobar student. Obrazovan a los student jednostavno ne ide zajedno.

Slazem se. Cim se stavovi suprotstave odma' ispadne da se svadjaju/svadjamo. Ne, diskutujemo.

Nisam htela da zvucim nadobudno htela sam upravo suprotno. Obrazovanija u smislu da su oko mene sve bili sredovecni muskarci ne narocito obrazovani (necu da kazem da sam ja neki dr nauka ;) ) ali su svi bili fini za razliku od nadobudnih gospodja iz kancelarija :rtfm: koje su imale kao malo to , ja kao cistim a one su u kancelariji a meni to bilo smesno.
Da ne pricam o mojim koleginicama koje ni u najludjim snovima ne bi cistile( mnoge jos uvek ne rade nista)
Treba biti nacisto sam sa sobom kad nesto radis.
Nista nije sramota raditi, bolje biti spremacica na brodu nego extra student koji nije mrdnuo guzicom i sedi kod kuce i ceka posao iz snova i cudi se sto ga niko nece bez iskustva i uzima pare od mame i tate.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #27 on: 12/November/2013 »
ja i ne radim vise, ko je rekao da radim

ja sam razumela da se vracas tamo......

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #28 on: 13/November/2013 »
a da okretanje jagnjeta na raznju predstavljas kao vrhunsku zabavu.......mi smo dva paralelna sveta  i nema price dalje :pop1:

Normalno da ste dva paralelna sveta covek nije predstavljao okretanje jagnjeta na raznju kao vrhunsku zabavu vec je potencirao na druzenje sa prijateljima sto ti ne razumes to je tvoja stvar.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Tanjuska, Accommodation Attendant, Princess Cruises
« Reply #29 on: 14/November/2013 »
Normalno da ste dva paralelna sveta covek nije predstavljao okretanje jagnjeta na raznju kao vrhunsku zabavu vec je potencirao na druzenje sa prijateljima sto ti ne razumes to je tvoja stvar.
Ti bi se to malo prepirao :waiting: