Author Topic: Diskusija o ostalim agencijama za posao u inostranstvu  (Read 43142 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vjerujem da se na forumu okuplja dobar dio ljudi kojima nije najvaznije raditi na brodu, nego naci bilo kakav dobro placen posao u inostranstvu, pa otvaram ovu kategoriju, u kojoj ohrabrujem sve koji nesto znaju ili imaju vlastita iskustva, da napisu i objave ovdje.

Sef Foruma  :plovim:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav svima,

pisem po prvi put pa da prvo kažem da mi se jako svidja forum pogotovu što su ovde ljudi iz cele bivše Jugoslavije i svi zajedno pokušavamo da pomognemo jedni drugima oko posla na brodu i u inostranstvu, kako bi  učinimo naše živote malo lepšim negde drugde kad već u našim zemljama na tom polju i ne ide baš dobro.

Voleo bih da čujem dali je neko imao neko iskustvo ili je nesto čuo o agenciji Agava iz Novog Sada, koja ima programe za sezonski rad u Grčkoj i Hrvatskoj, za ljude sa pasošima koji su na belej šengen listi a od skora i za Srpske pasoše kako im piše na sajtu (samo neznam dali to važi tek od 1 januara), znači dali je agencija OK, tj. nije prevara???

Još jednom, pozdrav :)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Koliko ja znam Agava je registrovana firma, nisam siguran ali mislim da je moj poznanik radio preko njih jednu sezonu ''preko''. Pitacu ga sutra da mi potvrdi. Koliko se secam provizije im nisu toliko visoke a uslovi su prilicno ok

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Evo i pronasao sajt i prosvrljao malo. koliko vidim Agava posreduje pri zaposljavanju na kruzere.


http://www.agava.rs/posao/ship.htm



*edit:

Evo pogledao jos malo po sajtu i mogu reci da nije losa solucija otici preko njih na par meseci raditi po EU kako bi se sakupio novac za odlazak na brod.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Da li je neko cuo za lika iz Rijeke koji vodi u Norvesku na platforme?

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Da li je neko cuo za lika iz Rijeke koji vodi u Norvesku na platforme?

Čista prevara, ne postoji niti jedan legalni predstavnik platformi na Balkanu. Pre svega na platforme idu samo visokostručni i iskusni radnici. Apsolutno ne postoji mogućnost da neko bez dugogodišnjeg iskustva nađe posao na platformi a pogotovo ne preko posrednika. Kada kažem iskusni ne mislim iskusni u bilo kom poslu već iskusni npr. operator krana, bušač, zavarivač... Nemoj za džabe da gubiš vreme, 100% prevara

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Evo da i ja dodam nesto: cuo sam od rodjenog brata mog prijatelja da agencija Wizantiana iz Beograda (sajt: http://www.wizantiana.co.rs/) organizuje letnje ugostiteljske poslove u hotelima u Grckoj sa placenom hranom i placenim smestajem:D

Plata se navodno krece 900 EU mesecno, zavisno od pozicije, a traze se i kuhinjski i restoranski radnici, ali o osoblje hotela (recepcionari, itd...).
Takodje mi je receno da se treba prijaviti sto pre zato sto letnja sezona u grckoj pocinje maja, znaci maja je odlazak. A sada se vrsi selekcija.

To je sve sto znam. :uzdravlje:

Ali najbolje i najsigurnije vam je je da pozovete agenciju pa pitajte, imate telefone na sajtu.
“Go ahead, make my day”

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Znam ja fly da je to istina..Ali evo ti za primjer da i nije bas uvijek tako..Iz mog grada rade otac i sin u Nigeriji na platformi,otac je kapetan sin radi.. Oni su odavde odveli 3 obicnih momaka poput mene ali koji su imali hrvatske papire,tj.pasos. Ja sam jako dobar sa tim momkom koji je u Nigeriji,ali bez hrvatskih papira nista. Isto tako sam cuo da je lik iz Rijeke vodio u Norvesku,i znam covijeka koji je tamo,samo ne mogu doci u kontakt sa njim. U svakom slucaju,sve je pretezno prevara,ali kao sto vidis iz primjera,ne mora da bude tako no;;;

peanutz

  • Guest
Evo da i ja dodam nesto: cuo sam od rodjenog brata mog prijatelja da agencija Wizantiana iz Beograda (sajt: http://www.wizantiana.co.rs/) organizuje letnje ugostiteljske poslove u hotelima u Grckoj sa placenom hranom i placenim smestajem:D

Plata se navodno krece 900 EU mesecno, zavisno od pozicije, a traze se i kuhinjski i restoranski radnici, ali o osoblje hotela (recepcionari, itd...).
Takodje mi je receno da se treba prijaviti sto pre zato sto letnja sezona u grckoj pocinje maja, znaci maja je odlazak. A sada se vrsi selekcija.

To je sve sto znam. :uzdravlje:

Ali najbolje i najsigurnije vam je je da pozovete agenciju pa pitajte, imate telefone na sajtu.
bogami, nije samo Grcka nego i Kipar, Lloret del Mar,  Mallorka, Venecija tj Lido di Jesolo... j**es telefon, sutra sam kod njih u kancelariji... :)

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Samo napred, ali kao i uvek i za svaki posao vazi savet: bez zalitanja :uzdravlje: :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline teptek1

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
YoungOutlaW  ako si ti dobar sa TIM momkom imam ja hrvatske papire sredi meni i dogovorićemo se please...

 :rtfm:

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Da li neko sa foruma zna neku agenciju koja zaposljava sezonce u ski centrima u inostranstvu ? Mislim da bi mnogima to pomoglo dok cekaju na ukrcavanja ili intervjue !?  :uzdravlje:

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
U mojoj poruci iznad, koju sam napisao februara ove godine, sam naveo agenciju koja radi summer jobs, ali ima u ponudi i winter varijantu:

Evo ti jos jednom direktan link za zimske poslove na lokacijama sirom Evrope, negde na sredini ove tabele:

http://www.wizantiana.co.rs/posaouinostranstvuspisak.php
“Go ahead, make my day”

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ma oni traze 20 e , i nakon toga te stavljaju na listu koju pregledavaju poslodavci iz raznih zemalja , ali ko ti garantuje da ce te neko uzeti ? I ja sam na pocetku mislio da oni vode , ali oni samo stavljaju na listu .

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
    Šta  mislite  o  ovoj  ponudi?

    http://www.bestjobs.rs/poslovi-chefs-waiters-receptionists-chambermaids-jobs-in-hotels-pubs-and-restaurants-united-kingdom/57387/3

    Evo  sajta  agencije. Mada  ova  agencija  regrutuje  radnike  i  za  druge  zemlje(npr. za  Kanadu).

    http://uk.santifjobs.com/
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.