Author Topic: Diskusija o ostalim agencijama za posao u inostranstvu  (Read 42662 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
40 - 48 hours / week  :rofl:
£1200 - £1600 pounds / month  :rofl:
Iskustvo: Bez iskustva  :rofl:
ages 25-45 years  :rofl:

Šta spriječava milione rumunja i bugara koji su već u EU da odu to raditi?

 :rasta:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
 :tuctuc:

Cak i bugari i rumuni imaju restrikcije kretanja radne snage u EU.

Sto dalje od ovakvih agencija, na entry level poslove u UK ni ne pomisljajte


Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
    Hvala.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Da li neko zna neke agencije iz Srbije, preko kojih se moze ici na Kipar, Maltu?


Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pozdrav svima.

Da li možda neko zna nešto više da kaže odnosno napiše o RIV - Consulting Agency koja zapošljava u UK, Austriji, na brodovima, rečnim brodovima, Nemačkoj itd.?

Hvala na odgovorima.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Europe, imas link na tu agenciju?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline grem.hitro

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Slovenija
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Audio technician
Pozdrav svima.

Da li možda neko zna nešto više da kaže odnosno napiše o RIV - Consulting Agency koja zapošljava u UK, Austriji, na brodovima, rečnim brodovima, Nemačkoj itd.?

Hvala na odgovorima.
Pozdrav   

RIV je agencija iz Slovenije, iz Kopra.
Vlastnica je ga. Helena.

Oni zaposljavaju na brodovima a i po Austriji..Nemacki ...UK....po Evropi.

Uglavnom traze hotelsko osoblje.

Ako treba dacu broj od gospidje Helene.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk


Offline Europe

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Hvala na odgovorima. Našao sam to na internetu o pomenutoj agenciji, ali da li neko ima iskustvo u saradnji sa tom agencijom i kakvo je to iskustvo?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Da li je neko imao iskustva sa agencijom HOLA CREW?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Pored agencija koje šalju na brodove, mogli bismo ovde da navedemo i agencije koje šalju ljude na rad u Irsku i Nizozemsku, Škotsku i Dansku...


Ja znam za Vinka Nincevica koji je prošle godine otvorio svoju agenciju Labyrinth. On salje u Irsku i dobar je agent. Ranije je radio u agenciji Action Recruitment koja takodje salje ljude u Irsku.

Postoji i agencija Option A koji vodi Diana iz Osijeka. Imaju oglase poput branje gljiva u Irskoj, rad u hotelu u Skotskoj, rad u skladistu u Nizozemskoj, rad u fabrici hrane itd.

OTTO Work je sledeca agencija i najvise šalju u Nizozemsku.

Tu je i agencija eena iz Hrvatske.

Setio sam se i agencije Rugowit kao i hrvatskog Manpowera. Poslednje pomenuti šalju na neke poslove u Cesku. Rugowit uglavnom u Nizozemsku.

Preko pomenutih agencija se lako moze naci posao u Nizozemskoj  najcesce.

Ja za Vinka znam da je dobar agent, profesionalan je i zna da nadje posao za klijenta u oblasti ugostiteljstva u Irskoj.
Diana je fina zena iz Osijeka, ima dosta razlicitih oglasa za poslove.

Za odlazak na ove poslove je potreban EU pasoš.




Offline Jeanna

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Zdravo,

Znali neko za agenciju  za poslove u inostranstvu za NON EU državljane? Svaki savjet i prijedlog mi je dobrodosao.

P.s. Bila sam na kruzeru i rijecnom brodu, ali trazim posao na kopnu vani.

Pozdrav :-D

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Ja znam za Manpower iz Beograda, Addeco iz Beograda.
Tu je agencija Orka.
Agava je agencija iz Novog Sada.

Sigurno ih ima jos.

Postoji i agencija koja salje na Aljasku, mislim da se zove United Work and Travel. Odlicne su zarade ali je u pitanju težak rad. Mislim da poslodavac placa sve troškove poput avio karte, vize itd.

A gde bi htela da radis?

Nisam siguran da li i Safe Cruise salje na poslove na kopnu. Ranije su slali na Bliski Istok, najavljivali su i ponudu poslova u Kanadi.

Offline Jeanna

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Hvala puno na odgovoru.

Ovako sto se tice Aljaske vec sam kontaktirala Agenciju, ali vrijedi samo za drzavljane Srbije. Vjerujem da je razlog to sto se BiH ne nalazi na listi zemalja za H2B vizu barem je to ono sto sam uspjela ja istraziti. Cula sam da ima posao u Kanadi slican, ali ne znam Agenciju koja salje. Safe cruise sam ranije kontaktirala vezano za brod, ali nisam dobila neku povratnu informaciju nakon slanja CV. Iskrena da budem nisam bas za opciju za UAE zemlje,ali ako ima pouzdana Agencija za tamo sto da ne. Vjeruj nije mi toliko ni do velike plate vec trazim mogucnost za dugorocni ostanak negdje vani iako sam itekako svjesna koliko je to tesko sa mojim pasosem. Svaki prijedlog i savjet mi je dobrodosao ponavljam.  :-D

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Mislim da Bliski Istok nije najbolje resenje iz visecrazloga.

Postoji posao u Češkoj, plata je malo visa od 1.000 evra, operater u call centru, za one koji odlično znaju engleski jezik. Manpower salje.

Nego, mislim da bi za nekoga ko nema EU pasoš Malta mogla da bude dobro resenje.
Ne znam agencije koje zapošljavaju tamo ali vidim da puno ljudi bez EU pasosa tamo radi.

Offline Jeanna

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile

Hvala na savjetu i puno si mi od pomoci.
Manpower cu se javiti. Imaju i oni ovdje u Sarajevu predstavnistvo, ali cu ipak ih kontaktirati Beograd vezano za Cesku. Inace u Srbiji i Hrvatskoj su vecinom Agencije, a kod nas ih skoro da nema. Znam za Agenciju Buzz Recruitment da salje na Maltu, ali sam cula da nasi ljudi sami tamo odu i nekako rijese papirologiju. Vise od ovoga ne znam , jer nemam nikog koje tamo bio i sad stanje sa koronom dosta je otezavajuce. Onda vezano za UAE nije bas najbolja opcija za dugorocni ostanak. Naravno da imam izbor uvijek bih izabrala zemlje EU, USA, Kanadu i slicno. Cula sam da je dosta nasih otislo u Kinu, Tajland i Kambodzu da rade kao ucitelji Engleskog jezika prije korone. E sad ako neko ima svjezije informacije puno bi mi znacilo.