Author Topic: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?  (Read 7926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dwade

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« on: 09/November/2013 »
Yo, meni zanima da li je mozda moguce mozda nakon par ugovora na brodu aplicirati za neki poso u uredima kompanije na kopnu.. Tipa rad u marketingu, financijama ili tak nes slicno u Miamiju ili La-u. Da li uopce oni nude nama (ne amerima) mogucnost takvog posla jer stvarno imam zelju da se odselim trajno u SAD nakon nekog vremena.
 Srry ak mozda pitam glupu stvar, ali nisam vdio da neko drugi pita za ovu opciju..
Hvala
This is hip-hop, we gonna last forever..

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #1 on: 09/November/2013 »
Naravno.Mada je dosadno u kancelariji pa ljudi to izbegavaju.Jer kad si na brodu,imaš priliku da putuješ svetom,upoznaš različite nacije,probaš drugačiju klopu.A šta bi video u kancelariji,4 zida.Zato mahom svi odbijaju da rade na kopnu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #2 on: 09/November/2013 »
I dodatno - na kopnu imaš troškove života (smeštaj, hrana, transport, računi...).

Offline dwade

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #3 on: 09/November/2013 »
Hvala decki, znam da je razlika u odnosu na brod velika, zbog tih troskova kojih kad si na moru nema..Zato bih i htio tek nakon 3,4 ugovora probat to, naravno ako doguram tolko daleko, valjda ce se do tad zaradit neka svotica ...A i meni je gotovo oduvjek zelja bila otic u Miami i tamo napravit nesto od zivota. Mozda ce zvucat glupo ali to mi je najdrazi grad( van hrvatske naravno :))  i ako se pruzi mogucnost nadam se ostanku tamo :D
This is hip-hop, we gonna last forever..

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #4 on: 09/November/2013 »
zasto ti je bas taj prokleti Miami najdrazi grad?? zbog jedne dugo plaze? Ili ti se svida sto 65% populacije ne govori engleski i sto su skoro pa svi neki latinosi? :D
ja bi rado zivio u Miamiju kad bi imao neki cabrio pa da xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx po onim bulevardima i xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline dwade

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #5 on: 10/November/2013 »
zasto ti je bas taj prokleti Miami najdrazi grad?? zbog jedne dugo plaze? Ili ti se svida sto 65% populacije ne govori engleski i sto su skoro pa svi neki latinosi? :D
ja bi rado zivio u Miamiju kad bi imao neki cabrio pa da xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx po onim bulevardima i xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ah cuj , znas kak se veli, svakoj budali njegovo veselje, ili tak nekak XD...
This is hip-hop, we gonna last forever..

Offline infidel

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #6 on: 11/November/2013 »
Takodjer imam plan da se trajno odselim sa prokletog Balkana.

Da li Carnival pruza tu opciju svojim radnicima, da li je radna pozicija presudna za takve slucajeve?
Kakve su sanse da Assist Waiter-a, nakon odredjenog vremena, zaposle u kancelariji na kopnu?

Da li iko ima iskustva sa ovim, kakve su sanse da se dobije radna viza u SAD nakon odredjenog broja ugovora (koliko ugovora bi to trebalo biti?) ?
 :???:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #7 on: 11/November/2013 »

Da li iko ima iskustva sa ovim, kakve su sanse da se dobije radna viza u SAD nakon odredjenog broja ugovora (koliko ugovora bi to trebalo biti?) ?


Ugovori na kruzeru nemaju nikakve veze sa radom ili radnom vizom u US  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline infidel

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #8 on: 11/November/2013 »
Ugovori na kruzeru nemaju nikakve veze sa radom ili radnom vizom u US  :neceici:

 ""]]  Hvala ti, ali kakve to ima veze sa bilo kojim postavljenim pitanjem

Trebao bi da odradim odredjen broj ugovora da bih dobio njihovo povjerenje te se zaposlio na kopnu? U tom kontekstu sam povezao radnu vizu i ugovor na kruzeru.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #9 on: 11/November/2013 »
Ako ne želiš čuti odgovor, nemoj niti postavljati pitanje.  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dwade

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #10 on: 11/November/2013 »
""]]  Hvala ti, ali kakve to ima veze sa bilo kojim postavljenim pitanjem

Trebao bi da odradim odredjen broj ugovora da bih dobio njihovo povjerenje te se zaposlio na kopnu? U tom kontekstu sam povezao radnu vizu i ugovor na kruzeru.

Mislim da je gospon CEO mislil rec da mozes otic radit u SAD i bez da si prije toga radio na brodu...Naravno ako si nades neki posao bez problema bi trebo i dobit radnu vizu na temelju preporuke poslodavca ak se ne varam.. Barem ja zelim kruzer iskoristit kao neku odskocnu dasku prelaska u ameriku, neka prilagodba na zivot na drugom kraju svijeta i ako se slucajno ne bi moglo nac mjesta u uredima kompanjie nakon sto mi brod dosadi to nije razlog da ne bi mogao naci neki drugi dobro placen posao. ..Ako je tebi cilj samo otici ali ne nuzno na kruzer, na kopnu se sigurno nudi i mnogo drugih poslova samo treba znat di traziti...
This is hip-hop, we gonna last forever..

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #11 on: 12/November/2013 »
gle sad, da si je tako lako naci posao u americi vec bi mi svi bili tamo i sljakali... drugo, ljudi, imate krivu percepciju broda, vi ne radite u americi i nikad niste duze od jednog dana u americi, ono kaj dobivate na brodu je iskustvo s tim ljudima i CV, brod je super CV boost, naravno ako ostanete raditi par godine, ne 2 ili 3 ugovora :D

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #12 on: 12/November/2013 »
Hvala decki, znam da je razlika u odnosu na brod velika, zbog tih troskova kojih kad si na moru nema..Zato bih i htio tek nakon 3,4 ugovora probat to, naravno ako doguram tolko daleko, valjda ce se do tad zaradit neka svotica ...A i meni je gotovo oduvjek zelja bila otic u Miami i tamo napravit nesto od zivota. Mozda ce zvucat glupo ali to mi je najdrazi grad( van hrvatske naravno :))  i ako se pruzi mogucnost nadam se ostanku tamo :D

evo ako nadjes nesto zanimljivo...... bas u Majamiju :D

http://carnivaldesign.tmpseoqa.com/miami-jobs/job-list-1

Bilo bi zanimljivo cuti da li je neko sa nasih prostora tamo zaposlen (u sedistu)
Takodje me interesuje dokle nasi ljudi tamo doguraju. Ima li ih na boljim pozicijama. Mislim zbog veza i vezica :D

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #13 on: 12/November/2013 »
tmpseoqa.com?

Ne zvuči legitimno. Ko hoće, neka klikne na Apply i javi nam šta se dešava.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Rad na kopnu u sjedistu kompanije?
« Reply #14 on: 12/November/2013 »
nije li to zvanicni sajt? -()-

carnival.com pa na careers sam isla :pop: