Author Topic: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog  (Read 9591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lukas86

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • you will be assimilated
    • View Profile
 ""]]...Prvo nam kazu da je ljekarski u bosni najskuplji oko 160 eura,da je Beograd najjeftiniji oko 80 eura i Zagreb 120 eura!
A sad nam javljaju samo dve opcije da imamo Zagreb 150 i Beograd 180 eura??? :neee: :pad:

Postoji li mogucnost negdje drugo da se radi a da priznaju ovi iz kompanije?

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #1 on: 12/November/2013 »
Ja sam danas zvao u Medicinu rada  ovde u Beogradu koja radi ljekarske i rekli su mi cenu od 8240 dinara ili 80 eura otprilike, Nisu mi rekli o nikakvom poskupljenju!!!

Offline lukas86

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • you will be assimilated
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #2 on: 13/November/2013 »
Ja sam danas zvao u Medicinu rada  ovde u Beogradu koja radi ljekarske i rekli su mi cenu od 8240 dinara ili 80 eura otprilike, Nisu mi rekli o nikakvom poskupljenju!!!

Nama su iz KOUZONA javili da za Princess samo moze da se radi na ta dva mjesta! :airquotes:

...da se samo taj medical uzima u obzir,a prije dva mjeseca ljudi preko iste agencije za istu kompaniju radili medical u Medicini rada i izaslo ih kako si napisao!

Zato sam pitao..

Preko koje ti ag.ides i na koji kruzer?poz

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #3 on: 13/November/2013 »
8850 dinara za zene...danas sam radila

Offline Fresh Seaman

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
  • Everything you do, don't do it for free.
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #4 on: 14/November/2013 »
Opštaaa zbrkaaa  oT
Nama su na obuci rekli da će se medical raditi u nekoj privatnoj ambulanti cena je 180e, i da medicina rada više ne važi.. :smack:

Offline milance

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #5 on: 14/November/2013 »
Vazi i dalje iz medicine rada juce sam radio tamo i poslao mejl u napulj sa pitanjem jel moze da se radi u medicini rada i odgovorili su mi da vazi i dalje.
Verovatno Kouzon ima neki dil sa nekom privatnom klinikom pa vas salju tamo ,sta drugo ocekivati . :hmm:

Offline lukas86

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • you will be assimilated
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #6 on: 15/November/2013 »
Vazi i dalje iz medicine rada juce sam radio tamo i poslao mejl u napulj sa pitanjem jel moze da se radi u medicini rada i odgovorili su mi da vazi i dalje.
Verovatno Kouzon ima neki dil sa nekom privatnom klinikom pa vas salju tamo ,sta drugo ocekivati :hmm:

 oT...pa ne kontam,sigurno ima nekih pravila ali....

info.na mail koju smo dobili...

Postovani kandidati,
sto se tice MEDICAL za Princess u utorak cete imati informaciju gdje je PRINCESS KOMPANIJA odobrila da se radi ljekarski.

Kandidatima koji su radili ljekarski u Zagrebu takodje u utorak cemo javiti da li ce im Princess priznati odradjeni ljekarski.

Offline Bosanceros

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #7 on: 15/November/2013 »
Evo kako stoje stvari!!!
Danas sam bio sa kolegom na medicini rada na novom BGD-u.
Cena celog lekarskog je 12000 din. Stim sto platite 9500 din medicini rada a 2500 hiljade privatnoj labaratoriji koja radi analize za kalium ,kalcijum, natrijum, sifilis i hepatitis A. Bilo je danas jedno 10-tak nas koji smo bili za brod. Kompanije: Carnival, Princes, MSR,Royal.NCL. Sto se tice te agencije,mozda ide na svoje ruke!!!

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #8 on: 17/November/2013 »
Privatna klinika Revida radi Norveski pomorski lekarski i on kosta 180 evra. Za neke kompanije se ne priznaje lekarski sa medicine rada posto njime ne mozete da se ukrcate na brodove sa UK zastavom (kao moj). PRincess ce izgleda isto lagano da odbija beogradski lekarski. Moguce je da od Kouzona vec zahtevaju, a od Safe Cruise ne jos...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline vladaz86

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #9 on: 26/November/2013 »
Sveza informacija:

Posto je nastala opsta zbrka oko ovih sertifikata, resih i ja da postavim pitanje mojoj agentici iz Napulja (u pitanju je Princess Cruises, odeljenje gift shop). Napomenem joj ja da se sada od jednom pojavljuje i ta privatna klinika i da naplacuju vise od duplo za istu uslugu, pa da jednom za svagda resimo i to pitanje.

Jutros mi stize sledeci odgovor:

"Good day, I confirm it is now a requirement for all Serbians to get a Norwegian certificate"

Znaci norveski sertifikat je kljucna rec, pa ukoliko na Medicini rada ne izdaju takav sertifikat ne preostaje nam nista drugo osim privatne klinike


 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #10 on: 26/November/2013 »
"for all Serbians" je isto zanimljivi dio, pitam se zašto naglašava jednu nacionalnost.
Po svoj prilici za druge nacije važe druga pravila.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline vladaz86

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #11 on: 27/November/2013 »
"for all Serbians" je isto zanimljivi dio, pitam se zašto naglašava jednu nacionalnost.
Po svoj prilici za druge nacije važe druga pravila.

Ko ce ga znati, poslala mi je i pdf sa adresama klinika za Srbiju i Crnu Goru, jedna je kao sto smo rekli Revida, a druga u CG je u Igalu.


Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #12 on: 30/November/2013 »
Kao sto vec rekoh, lekarski Medicine rada u BG nije priznat od strane MCA, stoga je Revida jedino mesto u Srbiji gde se moze odradii lekarski (stoga "to all Serbians").
Meni je Hrv pasos registrovan kod Princessa pa sam opet radio u Revidi da ne bih isao u HR.
Uostalom, Princess refundira sve lekarske radjene posle Aug 26 zbog usvajanja nove pomorske konvencije MLC. Trebalo bi da to vazi i za new hire, al proverite. Kad dodjete na brod, trazite refund preko crew office.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline stz

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #13 on: 01/December/2013 »

Uostalom, Princess refundira sve lekarske radjene posle Aug 26 zbog usvajanja nove pomorske konvencije MLC. Trebalo bi da to vazi i za new hire, al proverite. Kad dodjete na brod, trazite refund preko crew office.
Jesi siguran,posto kad su nam na brodu pricali o tome samo su nam rekli da za vizu vracaju pare lekarski niko nije spominjao...ali za svaki slucaj sacuvacu racun... :)

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Zna li neko nesto o ovom poskuplenju ljekarskog
« Reply #14 on: 02/December/2013 »
meni refundirali 180 EUR za lekarski + 2000 dinara za snimak pluca...dobih 295 AU$
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced