Author Topic: Nemojte ici u Sarajevo AMBASADU ako LOE nije original!!!!!!!  (Read 21850 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Pozdrav ekipa...

Da ne bi neko naje*ao kao sto sam ja trenutno u sitaciji, konzul u Sarajevu zahteva samo i nista drugo da LOE bude original odnosno rucno potpisan i pecatiran, o drugom nece ni da prica...
E sad RCCl ne radi to vec 5 godina kako tvrde iz agencije, vec im je Stejt department odobrio elektronski LOE koji ima na sebi nakav kod i  koji ovi iz ambasada mogu proveriti u bazi podataka, u  kojoj si kada dobijes LOE..
Ali veseli konzul nece da se cima da provjerava i ne interesuje ga to..

Jeste tacno da ostale ambasade BG, Skoplje itd prihvataju LOE odstampan u boji kakav sam ja imao i svi celebriti, royal itd...

E sad ja sam trebao se ukrcati 16-og a ociigledno necu, dok stvarno neko bitan ne javi se konzulu-SA, jer ovi veseli iz agencije su se javljali i takodje neko nebitan iz Miamia ali ne registruje veseli konzul..

E sad ovi takodje veseli iz agencije su tek juce skontali da stvarno neko bitan mora kontaktirati konzula..

A sva je poenta price da im jeste stvarno RCCL-u to odobreno preko Stejta, ali da je nekom mrsko tamo u Miamiu potpisivati i slati LOE..

E ja sam sad steta u svoj toj prici trenutno, jer pored svih moji nagovora glavnog coveka iz agencije da mi neko potpise tamo taj LOE i posalje on tvrdi da ne postoji TOOOO i da mora se resiti taj poblem i da moram ja dobiti visu..E sad 8 dana je proslo a nije reseno, a meni se mora traziti promena datuma, pasos mi ostao u SA..
 
E sad veseli datum kad cu ga opet dobiti raspored za Bar depatrment jer je cekan 6 meseci, i kad ce ovi veseli resiti problem u mabasadi da dobijem visu...Veselo u svakom slucaju pored svih potrosenih para i vremena

Offline D10S

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
druzeeee ista situacija ovde,juce sam bio i trebam da se ukrcavam 23.11

zvao sam tamo i rekli su mi poslati,pa sad vidicemo sta ce biti ...
Better to fight for something than live for nothing.

Offline kupusar87

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Mogu i ja da potvrdim ovu informaciju isto tako sam glat odbijen 21.10. tekuce godine,a ukrcaj mi je bio 3.11. na royal princess,jedina pozitivna stvar sto mi je rekao konzul a to je da nece biti potrebno novo zakazivanje vec samo da se pojavim sa originalnim LOE i da dobijam vizu.

Offline duh_koji

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Trebao se ukrcati 11-og... bez originalnog LOE nema nis...
Someday - and that day may never come - I'll call upon you to do a service for me. But until that day, accept this justice as gift

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Je li upoznat neko od kad se desava ova za*****ancija sa konzulom u SA, je li on novi konzul od nedavno..????Ocigledno je da se pravi velika za*****ancija svima nama koji moramo ici preko SA ambasade...I sta se sad desava kad se trazi reschedule, da li se opet mora sto godina cekati na ukrcaj?

Offline dixi

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Ja sam prije mjesec dana imala zakazan razgovor u ambasadi i otisla sam sa elektronskim Loe gdje su me odbili zahtjevajuci orginalni ugovor.Danas sam napokon dobila orginal i otisla pravo u ambasadu bez zakazivanja i dobila sam vizu.Inace kompanija je Cunard i trebala sam se ukrcati 27.10.

Offline Pakerito

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
To je prije par dana bio slucaj i sa mojom drugaricom, ona je sa prvog ugovora na Crystalu otisla kuci bez datuma povratka, tako da joj nisu dali orginalni LOE. Odlucila da se vrati sad 26.11., poslali joj sve papire, cak i avionsku kartu, ali dobila odbijenicu u ambasadi jer LOE nije potpisan od strane kapetana. E sad jedina varijanta da orginal dobije postom, ali to ce duze trajati tako da ne znam da li ce stici da ode 26. U Crystalu ne mogu da vjeruju da ambasada ne prihvata LOE sto su joj poslali preko maila jer djevojke su ljetos glat dobijale vizu sa njim. Ja naravno nisam, jer su me debili poslali bez ugovora po vizu, ali nije ni bitno jer sam otisla i bez vize, a njima alalila onih 240km, crkli dabogda.  :rtfm:

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Pa svi resavaju problem tako sto Cruise komapanije posalju original samo ovi moji iz agencije idu kao preko kompanije pa ce ona kotaktirati Stejt department da oni dokazu konzulu da on pogresno radi..
E da ga jeeeeee...bm kud na meni da se lomi sva ova prica oko konzula i njegovih pravila...

Offline Jack Daniels

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Danas dobioo vizu u Sarajevu, LOE je bio kopija i prosaoo, poznanica 5 dana prije isla, ista kompanija isti LOE, nisu je pustili bez orginala, kolega jedan za drugu kompaniju, i on morao ponovo sa orginalom, ovi se izgleda igraju kako s kim hoce.

Offline bcivOnES

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • xperienced Barman
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: KOUZON/SAFE CRUISE
Nema nikakve sanse dobit Visu bez LOE orginala, btw nosite ga licno to vam je najbolje ili preko Euro Expressa poste izbjegavajte pod svaku cijenu, jer sam se ja umalo sje*ao  oT  :hehe: posto sam LOE trazio 7dana, srecom sam ga nasao ::yes:: i ovaj put sam ga nosio licno 14FEB je bio...

PS: Preporucujem cevape, crnu halvu i baklavu na Bascarsiji uz casu kafe, caja btw kupite neki suvenir usput...

Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Ja od 2012 idem sa elektronskim kopiranim LOE/om i nikad nisam imao problema.  +U+

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Pozdrav mornari  :rolleyes: .
Da se pohvalim i ja imam problema sa pomenutim papaelitom.
Na razgovoru u ambasadi bio sam 08.04 nakon cega mi je americki konzul rekao da ako hocu,ostavim pasos,pa da javim kompaniji da posalju original L.O.E,
sto sam i uradio, i naime agentica je poslala L.O.E isti dan.
Nakon 2 sedmice zovem ambasadu,kaze,gospodjica,nismo primili nikakav L.O.E.
Zovem agenticu,kaze poslala.
Proslo je vec mjesec dana,jucer zvao agenticu i ambasadu,opet ista prica. Al najgore mi je sto glupaca agentica ne odgovara na mail-ove.
I sad ne znam kaj da delam.
Da li da trazim da mi posalje org. L.O.E na kucnu adresu pa da idem direktno u ambasadu ??

Hvala lijepo.
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Pozdrav mornari  :rolleyes: .
Da se pohvalim i ja imam problema sa pomenutim papaelitom.
Na razgovoru u ambasadi bio sam 08.04 nakon cega mi je americki konzul rekao da ako hocu,ostavim pasos,pa da javim kompaniji da posalju original L.O.E,
sto sam i uradio, i naime agentica je poslala L.O.E isti dan.
Nakon 2 sedmice zovem ambasadu,kaze,gospodjica,nismo primili nikakav L.O.E.
Zovem agenticu,kaze poslala.
Proslo je vec mjesec dana,jucer zvao agenticu i ambasadu,opet ista prica. Al najgore mi je sto glupaca agentica ne odgovara na mail-ove.
I sad ne znam kaj da delam.
Da li da trazim da mi posalje org. L.O.E na kucnu adresu pa da idem direktno u ambasadu ??

Hvala lijepo.

Nazovi Navitrans i objasni situaciju a ako se pravi ludi reci da ces zvati Santa Claritu ako oni u Napulju ne mogu da rese.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
I kod mene ista situacija kao i kod kolege Mujke 30.05 sam bio u ambasadi i isto mi trazili original.Konzul mi je rekao da ostavim pasos i cim im moja agencija posalje original oni ce meni poslati pasos sa vizom.Kontaktirao sam agenticu i ona mi je rekla da ce poslati DHLom LOE direktno u ambasadu.Sacekacu sada par dana pa cu da zovem ambasadu da vidim da li su dobili LOE.Do sada nisam imao problema sa Navitrasom to jest sa mojom agenticom tako da se nadam da ce i ovo sve da bude u redu jer se trebam 04.06 ukrcati na Island Princess

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Evo samo da javim da sam danas dobio LOE iz Italije (trebalo je 3 dana da stigne DHLom) poslali su ovde meni u Banja Luku umjesto u ambasadu ali nema veze mozda je tako i bolje sada cu sam da ga odnesem u ambasadu i da resim vizu.