Author Topic: E Bosno daleko si stigla ...  (Read 7016 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Morticia

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
E Bosno daleko si stigla ...
« on: 21/November/2013 »
 Dobro vece dragi forumasi!

Ne znam da li je mojoj temi mjesto ovde jer nisam odustala ( medical off sam kuci do kraja decembra ) ali pitanje je koliko bih izdrzala da me nisu oni vratili kuci.
Citam uzduz i poprijeko forum, i sada i prije ove pustolovine, pa bih htjela da podjelim svoje iskustvo sa onima koji tek krecu u ove pustolovine!
Prvo da kazem da vas NISTA i NIKO ne moze pripremiti na ono sto vas ceka!
Svaki pojedinac je drugaciji i svako ce drugacije da dozivi zivot na brodu, tako da se ne oslanjate mnogo na iskustva drugih. Dobro dodje ali ipak morate sami da ugazite u ta go**a!
Druga stvar, ne prihvatajte prvu poziciju koju vam ponude. To je bila moja greska i zato sam zavrsila na Legendu kao hotel stewardess a prvobitno sam aplicirala kao ass.stewardess ( 3x veca plata, a u sustini isti posao !)
Ne znam kako ostalima, ali meni se cini da se u agencijama potencira na tome da ste,pa, glupi, i da ne mozete da radite bilo sta osim housekeeping ili eventualno ass.waiter ( a ne znam ko su veci robovi za manje para ! )
Recimo ja tek sada vidim da sam ladno mogla da apliciram za crew pursera, i uz malo srece i strpljenja bih prosla 100% jer mi je eng.fluent i zasigurno nisam odvratna kao one kobile u MSA na Legendu!
Stvarno sam bila spremna na svakakva sranja, i na to da je housekeeping "prljav" department, ali teze mi je bilo psihicki nego fizicki. Taj konstantan pritisak od strane menadzercica (a Bog dragi samo zna koliko sefova imas), i to ponizavanje kao da imam 8 osnovne... Jao robijo, pa to mi je bilo najgore!! Cuj, kao da radim neki dozlaboga odgovoran posao pa mi se sad treba sve objasnjavati po 100x ... Znas, prasina se ne brise tako nego ovako ..Zaista ??!  :pad:
Jos jedna nevjerovatna stvar je ta sto cim krocis na brod postajes broj, i nista vise. A opet, kad razmislis koji si ti njima faktor pa da im budes bitan?! Jeftina radna snaga, nita vise! E Bosno sta si docekala... Kosa u repu kad si on duty, osmijeh na lice, ruke na ledjima ( osim ako ti krpa nije u ruci )  - robot brate!
Takodje, djevojka koja ode sama na brod mora biti spremna i na, recimo to na lijep nacin, udvaranja, od strane tih istih menadzercica, i skidanje zvijezda sa neba, dobijanje promocije...tvoje je samo  da rasiris noge!  :yeah:
Da sam ih sirila mozda sada ne bih bila kuci na medicalu ! :hmm: Mada, meni kazu da je to super jer je dokaz da sam lijepa. Kazu, zamisli koliko bi one ruzne cure volele da im se sefovi nabacuju!

Takodje, nisam smatrala sebe posebno vezanom za roditelje niti za rodni grad ali tamo mi je falilo sve! Prvih  mjesec dana sam plakala svaku noc, ali bukvalno! Kasnije te proguta posao, americki debilizam i prokleti hospitality ( od kojeg sam pocela da mislim da sam poludela jer sam imala osjecaj da se smjeskam i dok spavam! ) pa nemas vremena ni da razmisljas previse.

Uglavnom, kada medical off istekne moram nazad jer kuci nemam sta, pa izdrzati sa smjeskom stjuardese koja zna da sa avionom nesto nije u redu, kako to lijepo sroci nas Andric. :)

Na kraju, da ne obeshrabrim buduce moreplovce, vrijedi otici, vidjeti zemlje koje inace nikada ne bih ni videli, biti nacisto sta mozes da radis, sta ne; sta mozes da precutis i na kraju, da li je novac ono sto te ispunjava ?! ( da me veterani ne shvate pogresno, novac je nuzno zlo, ali mene ne cini crecnom kao neke koje sam upoznala na brodu, koji su se totalno prepustili Carnivalovom sistemu. Ja vama, veteranima, skidam kapu, tesko je biti odvojen od porodice toliko dugo i progutati tolika sranja... Svaka cast! Ali takav zivot nije za mene!  )
Postoje dva nacina da budes bogat: da stvaras vise ili da zelis manje!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #1 on: 21/November/2013 »
Hot Damn!  :pop:

Probaj aplicirati za drugi posao, u drugoj kompaniji, preko druge agencije.
Sada vidiš da neki poslovi nisu nedokučivi ili rezervirani za one sa fakultetskom diplomom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #2 on: 21/November/2013 »
Sredi CV apliciraj za shop,glavu gore ili mjenjaj department kad se vratis na CCL . Photo naprimjer lova ti je 1200 plus bonusi .Ako trebas info slobodno pitaj .

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #3 on: 21/November/2013 »
Druga stvar, ne prihvatajte prvu poziciju koju vam ponude. To je bila moja greska i zato sam zavrsila na Legendu kao hotel stewardess a prvobitno sam aplicirala kao ass.stewardess ( 3x veca plata, a u sustini isti posao !)
Ne znam kako ostalima, ali meni se cini da se u agencijama potencira na tome da ste,pa, glupi, i da ne mozete da radite bilo sta osim housekeeping ili eventualno ass.waiter ( a ne znam ko su veci robovi za manje para ! )
Recimo ja tek sada vidim da sam ladno mogla da apliciram za crew pursera, i uz malo srece i strpljenja bih prosla 100% jer mi je eng.fluent i zasigurno nisam odvratna kao one kobile u MSA na Legendu!

Zasto mislis da ti u agenciji nisu ponudili poziciju pursera? Da li si ih pitala za tu poziciju? Da li imas iskustva u tome?

Preko iste agencije sam sve obavila za Carnival i moram da kazem da su prema meni bili do sad odlicni. Sinisa je cak pokusavao da probam sa nekim boljim pozicijama od one koju sam htela i na koju na kraju i idem (youth staff)
Dugo su se cimali sa mnom i pokazali JEDINI  da stvarno hoce da pomognu ( ne mislim da ima mnogo filantropije u agencijama , oni tu zaradjuju ali jedan ljudski odnos sa postovanjem)
Ovi iz Kouzona su se ponasali upravo tako kao sto pises, da sam glupa i kao da ne zele uopste da se cimaju sa mnom nesto preterano. Safe Cruise isto. Vrrrrlo neprijatna iskustva. Neodgovaranje na mejlove i onako malo ponasanje bez postovanja.
Tako moram da branim EP . Ne mislim da ne vredim i da ih dizem u nebesa ali danas nisu svi fini posebno kad vide da nesto silno zelis pa ocekuju da pristanes na sve.
Naprotiv, ovi su bili krajnje profesionalni.

Offline Morticia

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #4 on: 22/November/2013 »
Sredi CV apliciraj za shop,glavu gore ili mjenjaj department kad se vratis na CCL . Photo naprimjer lova ti je 1200 plus bonusi .Ako trebas info slobodno pitaj .

Hej, pa nesto sam razmisljala i o shopu, sada mi je svaki posao gdje nemam nikakvog dodira sa kemikalijama bilo koje vrste dobar!  :nokti:
Dobila sam mail od jednog menadzera u shopu sa Carnivala, Helenin, vidim ima i ovdje negdje, pa planiram da se javim sad koji dan pa mi je svaka info dobrodosla!
Koje pozicije postoje u shopu? Koliko da uredim CV ? Kazem, svaka info je dobrodosla!  :clapping:

Zasto mislis da ti u agenciji nisu ponudili poziciju pursera? Da li si ih pitala za tu poziciju? Da li imas iskustva u tome?

Sa mnom se niko nije cimao ni sekunde, i niko me nije pripremio na ono sto me ceka na brodu. A opet, i ja sam kriva jer se nisam raspitala dovoljno.
Vidis izgleda da nije svakom isto, neko prodje bolje, neko se bolje pripremi, neko ima vise srece...

Samo kazem da se covjek treba dobro pripremiti i boriti za poziciju koju zeli!
Postoje dva nacina da budes bogat: da stvaras vise ili da zelis manje!

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #5 on: 22/November/2013 »
Treba se boriti ali treba biti realan i traziti poziciju za koju je kvalifikovan.
ja sam ljuta na Kouzon i safe cruise jer nisam trazila nesto za sta nemam iskustvo i kvalifikacije a bili su nekulturni.
Zato kazem ne treba biti ljut na agenciju ako nemas iskustvo, na kraju ni ne odlucuju oni.
Informacije koje su mi davali sama sam trazila, na dve su imali odgovor i to ekspresan.
Ne mogu oni da citaju nase misli i zelje, pitas, predlozis
A na kraju ovaj forum je najbolji izvor informacija :D

Srecno dalje, nikad ne znas  zasto je nesto ustvari dobro

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #6 on: 22/November/2013 »
ja sam ljuta na Kouzon i safe cruise jer nisam trazila nesto za sta nemam iskustvo i kvalifikacije a bili su nekulturni.

Ne vidim zašto bi bili nekulturni, osim ako si tražila posao za koji nemaš potrebne kvalifikacije.
Da mogu zaraditi na tebi, sigurno bi bili kulturni. I think.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #7 on: 22/November/2013 »
Pa je l citas ti sta ja pisem, kazem nisam trazila nesto preko svojih mogucnosti, zato mi je i bilo cudno
Mada bez obzira na to da li mogu da radim ista , treba ispostovati svakog, ako vec hoces da radis s ljudima

Nekulturni su jer im se moze,
Ni ja ne vidim smisao u tome


Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #8 on: 21/December/2013 »
Moram da uskocim ovdje. Prva agencija koju sam kontaktirala je EP ,i lik me skinuo s .. posle 2 minuta razgovora. Imam zavrsen fakultet hotelskog menadzmenta ,iskustvo 2 god u hotelu i 5 god u sektoru za "ljudstvo" iliti HR dept. On mi je samo rekao za vas ne postoji pozicija ??? Ne razumijem kako ne postoji al ajde. Kouzon Podgorica - sve pohvale ,dobila sam sve informacije i ljubazzni su i nisu me cerali u konobare bartendere i cistace.
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #9 on: 21/December/2013 »
Moram da uskocim ovdje. Prva agencija koju sam kontaktirala je EP ,i lik me skinuo s .. posle 2 minuta razgovora.

 :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #10 on: 21/December/2013 »
sefe, neka si se ismijao  ;D
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #11 on: 21/December/2013 »
Moram da uskocim ovdje. Prva agencija koju sam kontaktirala je EP ,i lik me skinuo s .. posle 2 minuta razgovora. Imam zavrsen fakultet hotelskog menadzmenta ,iskustvo 2 god u hotelu i 5 god u sektoru za "ljudstvo" iliti HR dept. On mi je samo rekao za vas ne postoji pozicija ??? Ne razumijem kako ne postoji al ajde. Kouzon Podgorica - sve pohvale ,dobila sam sve informacije i ljubazzni su i nisu me cerali u konobare bartendere i cistace.

Prijavi se u HR department na dcljobs.com.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: E Bosno daleko si stigla ...
« Reply #12 on: 21/December/2013 »
Hvala, nego vec sam prosla prvi intervju sa kouzonom,i idem 25. dec na obuku za pursera
Mada poslacu i tu , ne jede mi lje*a   :)
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni