Author Topic: Moze li neko ko je vec imao intervju za cabin steward da podeli svoja iskustva ?  (Read 9269 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline XYX

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Moze li neko ko je vec imao intervju za cabin steward da podeli svoja iskustva ?

Kakva pitanja postavljajju? Pretpostavljam da to mnoge interesuje, pa ako nije problem da pomognu svi koji znaju vise o tome.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile

Prvo moraš dobro pokriti iskustvo iz cv-ja,to znači nema laganja,dobro protresaju biografiju.
Pitanja su u vezi sa pospremanjem sobe ,šta i prvo čistiš kada uđeš u sobu,kakva su specijalna čišćenja,dobiješ primjer npr.kako očistiti shower head,da li si radio sa bleach-em,koje hemikalije si koristio u radu itd.
Ako si radio taj posao znaćeš odgovoriti a ako nisi bolje ne lagati.
:plovim: :pad:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: K
« Reply #2 on: 30/November/2013 »
 :ban: velika slova  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Markic

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: ???: K
« Reply #3 on: 30/November/2013 »
Vidim ja da cu morati da uplatim casove ciscenja ukoliko zelim na Viking :D :D
Gde da nadjem odgovore na sva ta pitanja??

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: K
« Reply #4 on: 30/November/2013 »
I ja cu morati na te casove, i ako sam radila kao sobarica :D Ok za sredjivanje, kako, sta prvo.. tu ima nekih pravila.. ali bas hemikalije.. nama ih objasnili po bojama u hotelu (plava-staklo, zelena-pod, crvena-kupatilo...) Kako ja njima to da objasnim? :D

Offline Markic

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: ???: Re: K
« Reply #5 on: 30/November/2013 »
I ja cu morati na te casove, i ako sam radila kao sobarica :D Ok za sredjivanje, kako, sta prvo.. tu ima nekih pravila.. ali bas hemikalije.. nama ih objasnili po bojama u hotelu (plava-staklo, zelena-pod, crvena-kupatilo...) Kako ja njima to da objasnim? :D

Ja ne mogu da ti pomognem jer nikad nisam bio sobarica :D ali probaj na YouTube-u. Trazi profesionalne sobarice, one objasnjavaju kako i sta pa ako razumes engleski odlicno - pomoci ce ti ;)
Ja sam gledao par klipova na kojima objasnjavaju redosled ciscenja sobe kad udjes u nju i kako prave krevete itd.;D

Offline tanjusns

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: K
« Reply #6 on: 30/November/2013 »
Ja sam se se prijavila za cabin stewardess iako u mom Cv stoji samo dva meseca (izmisljenog) iskustva u housekeepingu to nikada nisam radila, vec u drugim departmanima hotela. Skype intervju sam imala pre 3 meseca i pitali su me kako da sam se prijavila bas za tu poziciju, rekla sam jer mi nije problem da radim da vise volim da sam u stalnom pokretu...Pitali su me sta sam prvo radila kad udjem u sobu, rekla sam namestim krevet...posle? i onda sam rekla ono cega se secam da sam vidjala da sobarice rade, ocistim kupatilo, izbacim smece, usisam... Tako da  nemam pojma da li su me provalili ili ne, ali ja sam prosla ...ipak mislim da je dobar Engleski vise doprineo, jer na njihovom mestu ja sebe ne bih primila. Bar taj posao svuda rade bez skole i "talenata" i realno posao koji sam nedavno radila pa se ne secam tacno  procedura..Mislim da je bitnije da se pokazete kao zrela i odgovorna osoba a sve se nauci.  Srecno svima i prirodno samo!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Prvo moraš dobro pokriti iskustvo iz cv-ja,to znači nema laganja,dobro protresaju biografiju.Pitanja su u vezi sa pospremanjem sobe ,šta i prvo čistiš kada uđeš u sobu,kakva su specijalna čišćenja,dobiješ primjer npr.kako očistiti shower head,da li si radio sa bleach-em,koje hemikalije si koristio u radu itd.Ako si radio taj posao znaćeš odgovoriti a ako nisi bolje ne lagati.
Tebi nekakav gadan tip bio na interw.jer prvi puta cujem da nekog tko nikad nije radio na brodu (jer tamo su posebne regule i kemikalije)da ga je to pitao..ali ajde ako nekog bas nesto zanima u vezi ovih pitanja(koja mislim da je mala sansa biti na interw.) tu sam pa cu odgovoriti.
ali bolje se ne petljati s tim jer samo ce te biti jos zbunjeniji..
ovo sto putnik tu objasnjava da ce biti..iako slucajno bude,samo improvizirajte..kao npr.jelena..ako te pitaju kakve kemikalije si koristila..navedi im boje i lupis neko ime i to na nasem jeziku..plava a to smo koristili za staklo,proizvodac je  hemiko srbija a naziv kemikalije je plavko itd.(rijesena stvar)
Ionako ce te o HCCP slusati danima i satima i oni to znaju..
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: K
« Reply #8 on: 01/December/2013 »
Tebi nekakav gadan tip bio na interw.jer prvi puta cujem da nekog tko nikad nije radio na brodu (jer tamo su posebne regule i kemikalije)da ga je to pitao..ali ajde ako nekog bas nesto zanima u vezi ovih pitanja(koja mislim da je mala sansa biti na interw.) tu sam pa cu odgovoriti.
ali bolje se ne petljati s tim jer samo ce te biti jos zbunjeniji..
ovo sto putnik tu objasnjava da ce biti..iako slucajno bude,samo improvizirajte..kao npr.jelena..ako te pitaju kakve kemikalije si koristila..navedi im boje i lupis neko ime i to na nasem jeziku..plava a to smo koristili za staklo,proizvodac je  hemiko srbija a naziv kemikalije je plavko itd.(rijesena stvar)
Ionako ce te o HCCP slusati danima i satima i oni to znaju..
Pa neće oni nekoga ko nije radio u housekeepingu pitati ovakva pitanja,ali ako bude lagao u biografiji,hoce.Koliko mi je poznato 90% ljudi koji idu prvi put na brod malo lažiraju CV.
:plovim: :pad:

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: K
« Reply #9 on: 01/December/2013 »
Sve zavisi ko ti padne na intervju.Mene za Viking ispitivala detaljno o poslovima koje sam radio a koje nemaju nikakve veze sa utility pozicijom za koju sam aplicirao.I mene je to poprilicno iznenadio.Proveravaju cv,da li je laziran.Kod njih je ipak iskustvo poprilicno vazno.Ipak su najtrazenija kompanija.
Za Uniworld je intervju bio dosta opusteniji,u fazonu bitno je da znas da se radi puno,a sve ostalo se da nauciti.Realno nije to atomska fizika.
Inace devojka koja je godinama radila u HK-u na  prekookeanskim mi je rekla da su oni te hemikalije zvali blue stuff,pink stuff,yellow stuff i da slobodno tako kazem i na intervju.

Ali eto ko zna moze da nam objasni koja se hemikalija koristi za sta,cisto da ne lupamo na intervju ako do toga dodje.

Offline MrJelena

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: K
« Reply #10 on: 01/December/2013 »
Pa to i kazem, ja mogu da se nalupetam na srpskom nazive hemikalija koje njima nista ne znace, i bas zbog toga, ne verujem da njima to pomaze da vide da li je moj CV laziran ili ne.. Sredjivanje sobe ok, tu ima pravila, i tu mogu da provale da li si radio to ili ne.. A boje.. pa kod nas su bile: plava-staklo, zelena-pod, crvena-kupatilo, zuta-osvezivac prostorija.. bile jos neke, ali se ne secam..

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: K
« Reply #11 on: 01/December/2013 »
E ovako narode, veci hoteli u Srbiji koriste ove hemikalije, u pitanju su vece kolicine pa se narucuju u vecim kanistrima.
Dajem Vam par sajtova, pogledajte i naucite to:
http://www.bidena.rs/
http://www.geachem.com/test/mesto-primene/hoteli
Uglavnom to su sredstva koja se koriste i u inostranstvu.

Za za housekeeping video sa youtube kako spremiti sobu i krevet.
http://www.youtube.com/watch?v=f3VVFUJmmWs   http://www.youtube.com/watch?v=U3tc2erTnRk

Sto se tezine posla tice, posao cabin steward-a je dosta tezak na recnim brdovima, dosta ljudi odustane.
Treba cistiti 18 soba dnevno, pranje vesa, ciscenje celog broda.



Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline HaliGali

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pozdrav,

u februaru sam imala intervju u Zagrebu nakon prijave u agenciju Feron,i prosla..trebalo bi 23eg da se ukrcam.

Na razgovoru sam provela bukvalno 3 minuta...Imala sam tremu (ne znam zasto,radila sam dosta poslova pre ovoga) pa je mozda covek i primetio i nije hteo da me maltretira,ne znam,u svakom slucaju imala sam srece u smislu da me nisu mnogo detaljno ispitivali,pitao me je sta prvo cistim kada udjem u kupatilo...naravno ogledalo,policu,tus kabinu...Pitao me je sta smo koristili od hemikalija na proslom brodu(pre toga sam 4 meseca radila za seachefs) i navela sam da su to bile ecolab hemikalije,da smo imali plavu za staklo i prozore,pink za plocice,plavu za drvene povrsine...cilit bang ,desinfection za dezifenkciju itd... eto ukratko ,nadam se da ce nekm malo znaciti.