Author Topic: Aplicirao za poziciju IT Assistant na MSC kruzerima, prosao intervju, ...  (Read 8672 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Samo da javim, da sam upravo dobio email, da se ukrcavam 8 Oktobra u Kotoru MSC Musica, ako zadovoljim ostajem na brodu i plovimo za Brazil do Aprila 2018.
Agent mi je navede Gdja. Zivana, i valjda ce mi ona obezbijediti uniformu.

Pozeli te mi srecu da prodjem sto bolje... Nesto mi je frka sad :D

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Posto nema edit opcije, ipak su mi pomijenili brod, valjda ce biti Orchestra 8 Okt u Genovi, on plovi samo po Mediteranu. Nije lose za pocetak :)Za uniformu ne znaju ni ovi iz Beograda sto su agenti, javice mi ako sto saznaju. Odoh bez uniforme


Offline Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Javi kakvi su utisci kad se ukrcaš i malo bolje smestiš. Ako nije tajne, podeli sa kolegama kolika je plata za tu poziciju?

Pozdrav i srećno!

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Evo da se javim. 20 dana od ukrcaja. Vec evo nedelju dana radim sam. Kada sam dosao na ulazu me je sacekao asistent kojeg cu da zamijenim. Otisli do crew pursera da predam papire i da mi dodijele kabinu. Tadasnji asistent ostaje svega 13 dana i ja za to vrijeme moram da pohvatam vecinu.
Prva nedelja mi je bila kao iz pakla. Osim sto sam poceo biti bombardovan sa milion informacija, procedura i pravila drugog dana me je uhvatio neki stomacni virus i temperatura da sam svakih 20 minuta trcao u wc da sam bukvalno nisam mogao skoncentrisati sto mi pricaju menadzer i ovaj asistent. To je trajalo 4 dana, zavrsio na infuziju uz objasnjenje da je to normalno kad se dodje prvi put.  -()-

Vec posle toga sam poceo da hvatam posao.
Ukratko, najvise obaveza imam kada su ukrcaji putnika. Moja obaveza je da cim brod pristane spojim brod sa terminalom na mrezu, na terminalu postavim dva lap topa i stampac i povezem na mrezu, kako bi i tamo mogle da se stampaju karte. Zatim dva lap topa u jednom od barova koje je odredio deputy purser gdje se prodaju razni paketi putnicima i da obezbijedim uredjaje za cekiranje putnika prilikom ukrcaja i da nadgledam osoblje koje to radi. A zatim da sve putnike koji su se ukrcali ja skeniram sa bar kod skenerom i potvrdim njihovo prisustvo na brodu. To oduzima dosta vremena, nakon svega raskacim brod sa terminala i pokupim svu opremu. U medjuvremenu imam svoj dekt na koji me zovu razni departmenti ukoliko imaju problema a onda je tu i charle alpha pax drill na koji moram da prisustvujem jer sam lider jednog assembly station gdje izgubim sat vremena. U najvecuj guzvi. I u tim danima radim nekih lijepih 12 sati sa pauzom za rucak.
Jos su moje obaveze mreza na brodu, odrzavanje Micros sistema na brodu, svih racunara i stampaca. Od svih najvise me zovu sa recepcije jer njima blokira stampac kartica.
Racunari su na ovom brodu uzasno stari, cak imam racunar sa win2000 OS.  :yeah: ostalo su xp, i win 7. Serveri su 2003. Sada za par dana mi ide dry dock, receno je da ce promijeniti svega 10 racunara i neke servere.
Plata ni ja nisam siguran,  prvo su mi rekli iz agencije iz beograda oko 2400, zatim rekli ipak ne vec oko 1900, Ovdje na brodu mi kazu vidjeces kad primis... Evo cekam jos 10 dana pa cu znati tacno  :)
Ovdje a MSC je lose sto IT department spada pod hotelom, pa nas hotel jeb... Radimo neke stvari koje nemaju veze sa nama. Ali eto se suska da ce od nove godine da izadjemo iz hotela.  :moli:
Sve u svemu nije lose, ima tu jos obaveza , moras da skapiras te server sobe, razne neke programe, od kojih je najvazbiji Fidelio, pa Micros. U Fideliju imas nesto slicno active directory, da dodjeljujes prava departmentima zavisno od toga sto rade. Kompleksan je program ima dosta opcija posebni mi koji kontrolisemo sve.
Vjerovatno sam ispreskakao nesto, ali uhvatih nesto slobodnog vremena i evo da napisem par rijeci.

Ako nekoga jos nesto interesuje neka pise pa cu odgovoriti kad budem mogao.

 :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
'Ajde oko IT-a da ne komentarišem, deluje mi prilično zapostavljeno, ali kako ćeš za platu tek da saznaš kad "vidiš kad primiš", zar nije jasno i nedvosmisleno definisana ugovorom?! :pad:

Offline Sh0ne

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
IT je zapostavljen da ne moze vise.
Plata mi je definisana ugovorom 1400e na racun u banci, ostalo dobijam na ruke. I to je maksimum koji mogu da mi za sad uplacuju na banci.

Ono sto mi je najbitnije da naucim dobro posao ovaj prvi ugovor, a za dalje cemo da vidimo.

Ovo je srednja klasa broda. Oko 3200 putnika, 1000 posade.

Cak mi menadzer koji je stariji covjek, italijan, ali super lik, kaze kako ga ubija to sto su ovi iz kompanije jako neorganizovani i sve im je, "kako cemo, lako cemo" sad 22.10 do 14.11 je dry dock, i nema nikakvog plana kako.cemo da radimo, sta cemo da radimo. Dobili smo 4 servera kojice valjda da zamijene starudiju ovu a ostalo ce da budu virtuelni. 10 novih racunara za recepciju a sadasnje racunare sa recepcije cemo da drzimo kao back up.
Prdnjavina teska. Ali dobro je sto nije sve savrseno, prije i bolje cu nauciti :)  :pop1:

Offline ld3d

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav,

Najprije zelim da ti cestitam sto si se odlucio da zaplovis te da ti zazelim da se brzo rijesis kompanije u kojoj trenutno radis.

Naime, citajuci tvoje postove od kako su krenuli pa do zadnjeg gdje si opisao kako sve izgleda, moram da "opalim" po aagencijama kojih nikada nisam bio pristalica, barem kada je u pitanju moje (Electro Engineering/IT) zanimanje.
Stvarno su nepravedni kada ljude navlace na pricu da se isprva zaradjuje 2400, pa kako se ukrcaj (i mogucnost da sve otkazes smanjuje) priblizava, onda ti kazu 1900 a na brodu, u realnosti 1400 dolara.
Obzirom da posao IT nema nista sa tipping pozicijama, gotovo sam siguran da ces na racun dobiti 1400 a na ruke....nista. Kompanija ce ispostovati ugovor a na ruke....tesko. Jedino ako na tom MSC nije nekako drugacije definisano a ako i jeste, i to treba da stoji ugovoru. Tipa, mjesecno na banku ces dobijati XY iznos za platu a po kruzu ili po department plusu ces dobijati XY opet na banku (to se mozda moze nazvati pare na ruke). Ali opet ostavljam mogucnost da nisam upoznat sa pravilima koje MSC primjenjuje. Ako grijesim, unaprijed se izvinjavam.

U svakom slucaju, zelim ti da izdrzis, da ugrabis sto vise iskustva i da se sto prije rijesis te kompanije i svoj sea way nastavis na kompaniji gdje se na dry docku mijenja 99% infrastrukture a ne "receno je da ce promijeniti svega 10 racunara i neke servere", gdje je plata striktno zagarantovana i jasno definisana ugovorom, gdje uniformu i sve ostalo dobijas od kompanije jer to je njihova obaveza a ne da kupujes svoje itd.

Hotel ili ne, to mora biti bolje, vjeruj mi.

Ja sam radio u IT pod Hotelom pa sam onda otisao u Engine/Electrical/IT department. Tu su razlike ogromne ali neke osnove moraju biti standardne za inzinjere!

Bilo kako bilo, gutaj iskustvo i naculi uho za transfer....

Sve najbolje!

Offline Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Šta bi na kraju? Koliko su ti dali na račun i koliko na ruke? Kako si zadovoljan sa tom kompanijom sada?