Author Topic: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?  (Read 23117 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« on: 03/December/2013 »
Vidim da niko dugo nije pisao o ovoj temi,pa me zanima nesto.Jel su se promenili uslovi?(kolike su plate,ugovori,dal jos uzimaju pasos na 1 godinu).i tako neke informacije ako ima neko.Agencija znam da ce nahvaliti to mesto ali mene zanima ako neko ima neka iskustva sa ovom zemljom neka pise :)

Offline markos

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #1 on: 30/January/2014 »
Takodje,i mene zanima da li ima neke sveze informacije...jel sam konkurisao za Dubai preko angecije agavar.rs iz Novog Sada.Tako da ako neko ima info neka pise sto pre.Hvala vi

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 09/February/2016 »
Meni nisu uzeli pasos... vratili mi ga nakon 10ak dana tamo kad je bila gotova viza.. dok drugarici na primjer su uzeli i bio u hr officu. Zavisi od kompanije do kompanije

Sent from my SM-A300F using Tapatalk


Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #3 on: 09/February/2016 »
Bio sam u UAE,Dubai.....Ako nekom bas gori pod nogama,i ako je bas bas zagustilo,onda ok,treba otici u UAE,plata je ipak veca nego ovde......Ali,u poredjenju sa kruzerima i recnim brodovima,plata je krs.......

Ukoliko nemate nikakvog drugog izbora,onda su Emirati i Dubai konkretno,ok stvar,za neku prvu ruku,da se stekne iskustvo,da se stane na noge,finansijski,koliko toliko..........Ali moj savet je da bez preke potrebe ne idete tamo.........Retko ko je od nasih ljudi zadovoljan......

Ja sam tamo otisao,jer su tada okolnosti bile takve,uradio sam sta sam zacrtao i to je to...End of story.....

Ako izadjes iz zemlje,tj napustis kompaniju pre isteka godinu dana,placaju se veliki penali...Pasos stoji u HR-u,ali ga mozes uzimati po potrebi(kupovina kartice za mob,otvaranje licnog racuna u banci...)

Agencija Agava uzima veliku proviziju uzevsi u obzir plate koje su u Dubaiu(provizija agenciji je 400e..t.j bila je kada sam ja odlazio)......

Dakle...

Provizija agencije Agava(Feron radi bliski istok,Kouzon takodje,ali ne znam provizije-znam za Agavu)je vrlo visoka u poredjenju sa provizijama koju uzimaju agencije koje posreduju za kruzere..........Uzimajuci u obzir plate na kruzerima i plate u Dubaiu....

To je totalno drugacija zemlja,drugacija kultura.gde su neke stvari koje su nama normalne tamo apsolutno zabranjene.......

Plate su dosta niske,osim ukoliko nisi medicinski radnik ili arhitekta.....

Ja licno nicim nisam impresioniran,vezano za Dubai,i moje misljenje je da je zivot i rad na kruzerima,prednosti i mane i sve ono sto ide sa kruzerima svakako daleko bolji nego zivot i rad u Dubaiu......

Ponavljam,i to je jedno veliko iskustvo,lepo je imati stavku cv-ju da ste radili u Dubaiu,ali,ako bas bas nemate izbora,ako je dogorelo do nokata i iz nekog razloga ne mozete na kruzer ili recni,onda ok,Dubai moze biti solidno iskustvo,ali para tamo zaraditi necete.....

Ako treba da birate da li da ostanete ovde ili da idete u Dubai,idite u Dubai naravno,ali ako se u tu pricu ukljuce kruzeri i recni brodovi,obe ruke dizem za brodove.....

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #4 on: 09/February/2016 »
Druze izlupetao si sve osim ovih niskih plata. Kakvi crni penali, sto se tice zivota nista dubai a ni abu dhabi nisu losi, cak i zakoni. Nema prasjacenja, nema kriminala, nema deranja po ulicama, ama ni zvaku niko ne smije da ukrade. Istina je da ne mozes kupiti obicnu limenku piva u prodavnici ali imaju liquer shopovi gdje ima svega i svacega. Zakon je mama, da je bar i kod nas serijat. Sta je to kod nas normalno a kod njih nenormalno... ljudi su 4500godina ispred nas sto se tice i kulture i tehnologije i nivoa zivota. Plate jesu niske ali ti kompanija placa apsolutno sve od stana, hrane na poslu, prevoza znaci svaku dirhu mozete da ustede ako to stvarno zelite.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #5 on: 09/February/2016 »
Pre mesec dana stigoh iz Dubaia,a kum mi tamo radi 10 godina,a otac mog cimera(bio mi cimer u Dubaiu)je tamo jos pre nego sto se Burdz Kalifa i pocela graditi.....

Ako ti je tamo super,onda ja ne znam sta da ti kazem...Ili nisi bio u zapadnoj evpori ili Usa,ili nisi bio po brodovima......Veruj mi,ti si prvi koji pohvalno govori o Dubaiu...........

Prvo.......Ne da ne smes kupiti limenku piva,nego te ne smeju ni videti da je pijes.......Rodi ti se dete,dok si tamo,a ti krisom moras da proslavljas...

Drugo,prodavnice pica postoje,ali da bi kupio pice,moras da imas liquer licence,,A taj liquer licence mozes dobiti ako ispunjavas rigorozne uslove..Da radis tamoodredjeni period,da ti je plata dovoljno visoka,plus,za sletanje na mesec treba manje papirologije nego za to....

Trece,penali se placaju ako das otkaz pre isteka godinu dana,milion posto provereno(govorim za Jumeira i EMAAR kompanije)......Garantujem........Ili slazi da ti je neko kuci umro,ili slazi da imas emergency,pustice te,ali platu neces videti ko se ne vratis......A ako das otkaz,onda brale moj deru kozu sa ledja....Moguce je izmuvati da izadjes iz zemlje pre isteka godinu dana,ali da ne prica sad o tome.......

cetrvto,ni u Luksemburgu nema kriminala,prosjacenja,U Finskoj imaju najbolji socijalni program na svetu,tako da sam ti odgvorio i na to.......

A cinjenica da su 4500 godina ispred nas..Svasta.....Da li znas koliko univerziteta ima u Dubaiu?Da li znas koliko arapskih profesora ima po skolama?Koliko lokalnih doktora i kakvo im je znanje?PA zasto ima nasih medicinara i arhitekata tamo.....

RAdna diskriminacija izmedju arapa i svih ostalih je neverovatna,ako si tamo,i ako ne zabijas glavu u pesak videces......

Oni su ispred nas jedino po parama koje imaju....Arapi,kojih je 15 posto(dakle85 posto su stranci)su bogati i zive odlicno,a sto se stranaca tice,vidis i sam,ako si bio,ili si tamo da  od tih 85% stranaca,ogromna vecina dolazi iz Jugoistocne Azije i Indijskog potkontinenta(Indija,Nepal,Banglades,Pakistan,Sri Lanka) kojima je sve to super,jer i nemaju sansu za bolje,Dubai im je vrh.......

A da ti ne pricam da su poprilicno sputani tvrdokornim shvatanjem religije.......

Cast svima,i postovanje za svaciju religiju,da ne bude zabune.........

Dubai i zapadna evropa,Usa,nebo i zemlja..........

Ziveo sam u Americi,bio dosta po kruzerima,bejah i u Dubaiu,pa znam sta pricam.........

U najboljem slucaju,uz dobru kompaniju i dobar hotel,sobar ne moze da zaradi vise od 2500-3000 dirhama.......Sto je od 600-800 evra u najboljem slucaju,pod uslovom da nije Ramazan pa su hotel prazni......

Konobari ako rade u klubu ili baru,bartenderi mogu da zarade vise naravno,ali je u poredjenju sa kruzerima to krs........

Hrana je placena,ali je i na kruzerima....Prevoz je placen,ali od smestaja do hotela,ako hoces u obilazak,plati druze taksi,ili metro,a isto to placas i na kruzerima kad izadjes u luku.......

JA iskreno pisem kako je,da se ljudi ne kaju kad odu....

Ja sam bio,i zahvalan sam na tome,ali se ni ne kajem s druge strane........Jedno sikustvo vise,ali u poredjenju sa kruzerima-krs i cvrsto stojim iza toga.....I sreo sam jedno 20ak nasih tamo,i niko,jos jednom-niko,nije zadovoljan pre svega platom....

Offline digitallyours

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #6 on: 09/February/2016 »
Potpisujem sve što je Dropkick napisao.
Ko dobije posao u Emiratima kao inženjer, arhitekta, pilot i slično, u Dubaiju može odlično zaraditi i super iskustvo steći.
Ovi sitni poslovi, pogotovu po lux hotelima, piši propalo!

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #7 on: 10/February/2016 »
I ja ga potpisujem...

Dubai je dobar za posjetit i za lokalce ( koje jedva i vidis ), zato je pun filipinaca i indijaca iako ni oni nisu happy s lovom...

Kruzer je ipak bolje rjesenje..Imo...

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #8 on: 10/February/2016 »
ljudi su 4500godina ispred nas sto se tice i kulture

Ja bi tebe na 5 godina zatvora radi ove izjave ! Odakle ti dolazis iz kakve pripi***ne kada su sporki Arapi 4500 godina ispred tebe u kulturi ??? Samo da te upoznam da je ove godine 600ta godisnjica da je Dubrovacka republika ukinula robstvo, dok su taj smrdljivi Dubai robovi ( i tisuce maloljetne djece ) izgradili. Srzm te bilo na ovakvim izjavama

Inace dobro poznam dvoje ljudi sto su radili u Dubaiu, placa im je bila jadna, jednoj 200 eura mjesecno a radila je u agenciji za iznajmljivanje nekretnina ( placeni troskovi doduse ) , a drugi je radio kao konobar i uzimao 500 eura mjesecno. Jednom rijecju jadno ! Ja na kruzeru uzimam min $4500 mjesecno kao konobar, placen smjestaj,hrana i ostalo, pametnome dosta !

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #9 on: 13/February/2016 »
Zakon je mama, da je bar i kod nas serijat.

Sta je s mozgom? Koj problem imas????? Razumela bih nekog brdjanina koji nije video dalje od svoje kapije da ovako nesto izjavi, ali osoba koja je putovala i zivi u civilizovanom svetu ovako nesto da izjavi mora da je ili mentalno zaostala ili verski indoktrinirana do srzi ( sto je po mom misljenju opet odlika mentalne zaostalosti ). Ako ti se ne svidja ovde, pasos u ruke i dovidjenja prijatelju. Idi tamo gde zene nemaju pravo da postoje, ukoliko im to muskarac ne dozvoli i gde se seku glave na trgu.

Jos uvek ne mogu da procesuiram sta je izjavio, odbija mozak da obradi informaciju.... :moli:

Offline shinzo27

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #10 on: 13/February/2016 »
Evo citam  ovo sve i potpisujem od 3 osobe koje su bile, zivjele i vidjele Dubai te nista tamo nema lijepog i dobrog,,,o parama, zakonima iopcenito zivotu da ne pricam.

Radio i zivio 1.5 godinu tamo pa znam vrlo dobro pricu...Eto vracam se na kruzer ponovo, izgubio sam  novce i vrijeme tamo jer nisam isao zbog iskustva koje imam podosta u luxury tirizmu...etc...

Samo kad procitam da netko pise a ocito nema pojma o UAE nista! Da je Dubai i civilizacija, tehnologija i stavec sve 4500 ispred nas....  :neee: oT :nono: (tko god bio ti, nemoj se vise sramotit tako s tim izjavama)... Odi tamo fino budi godinu dana barem pa se javi!!!

Eh Dubai famozni i sav krivi marketing koji sire po svim medijima....uzas

p.s za ove ne informirane  = Radnici (robovi) na gradilistima pakistanci 99% rade 12h i vise sati ama bas svaki dan za mjesecnu placu od 500-750 dirhama sto je oko 100-150eura, spavaju, jedu, zive u kampovima daleko i po 30km izvan dubaija njih 15 i vise u jednoj sobi (ne velikoj) ... i skoro sve salju doma svojima... To su ljudi koju su izgradili dubai i cijeli uae, njih niti jedan novinar nece intervjuirat i pitat kako imje i sta im se moze pomoc da se promjeni situacija...jel nitkog nije briga! (koga je, moze u zatvor odma ili black list i van iz uae  ::bin-laden::)...evo 4500god naprednog feudalno-srednjovjekovnog-pustinjskog- šejkovanja...

Zivio UAE  :rofl:

Ah da, ja se vratio prije 2mj iz dxb

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #11 on: 13/February/2016 »
Vi imate problem sa glavom. Evo iz pocetka da krenemo. Znaci dao sam otkaz nisam platio nista, sta vise dobio sam 2200 dirhama za 17 dana koliko sam cekao dok su mi otkazali vizu, besplatnu kartu u jednom pravcu i to direktnim letom sa etihadom. Drugo za taj glupavi alkohol, ja sam pio svaku vece, nosio sam po tri litre viskija i pakete i pakete korone bez te glupe dozvole, jeste da ne smijes bas da ides ulicom i cugas iz flase ali dokle god si u stanu to je ok, kome to ne odgovara imaju klubovi, restorani i u 95% mjesta se sluzi alkohol. Jeste da mi se ne svidjaju bas sve tacke tog serijatskog zakona, ali mi se svidja zbog kradje narocito, ostavis telefon na ulici odes u market kupis cokoladicu i cigare, ljudi nece ni da pogledaju. Ako si bijelac cak i da te uhvate sa alkoholom bez te licence ili ti dozvole neces imati nikakve problem jer su mene zaustavili i samo me odvezli do stana.  E sad sto se tice posla, radis osam sati, ustvari ne radis ni toliko radis efektivno mozda 3-4 sata ono ostalo su razni brifingzi sa nadredjenim, i jos pauza od sat vremena. Godisnji odmor placen. Kada si bolestan uzmes sick leave u bolnici za 20 dirhama i ladno ostanes u stanu gledas tv. Pusti ti te price o tim fizickim radnicima kompovima to jeste sve istina i ne sporim, ali nama kao bjelcima nije tako i nemoj da kenjate.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #12 on: 13/February/2016 »
Puno netacnih informacija od strane forumasa murgavi92............

Nas troje cetvoro tvrdimo jedno,on sam tvrdi drugo.......Ajde da se jos neko pojavi,ko je ziveo i radio tamo,pa da vidimo.....

Opet pisem,bio sam tamo,nisam otpusten,nisam dao otkaz,i bio sam sasvim dovoljno dugo(2 god) da mogu da dam punu istinu o Dubaiu,pogotovo sto sam cruise ship veteran,i opet idem na brod,i plus sto sam radio po hotelima na kopnu i po Evropi i po USA,tako da imam punu sliku sto se tice prednosti i mana izmedju zivota i rada u Dubaiu s jedne strane i zivota i rada u ostatku ZApadne Evrope i Severne Amerike i kruzera,s druge strane......

Ne bih da detaljnije pisem,i da po stavkama nekoga demantujem,a eventualne kandidate za posao u Dubaiu demoralisem,izvinjavam se svim zainteresovanim forumasima na cinjenici da ne bih preterano detaljisao o Dubaiu,jer to nicemu ne vodi.....

Svi smo mi razliciti,ono sto je tebi dobro,meni nije i obrnuto.......Neko ne moze da izdrzi cak ni jedan ugovor na kruzeru,dosta nas smo veterani......Nekom je kopno u svakom smislu prednost,neko potencira na recnim brodovima i kruzerima.....

Necu nikog da odvracam,niti da na nekog uticem,a ponajmanje da sirim negativnosti o poslovima,i sansama za zaposlenje i zaradu......

Svako od nas ima neke svoje ciljeve,i nacine da dodje do istih,svako od nas ima odredjena znanja i shvatanja o zivotu,sposobnosti,vestine,mane itd itd.

Ja citav svoj zivot,od 16-te sam zaradjujem ,i nikada nisam bio an teretu nikome.....Imao sam para,gubio ih,opet zaradjivao,sticao iskustva na svakojakim poslovima,bio u kontaktu sa svakakvim ljudima...Video ono najgore i najbolje od ljudi,radio sa svakakvima,druzio se sa raznima...

Svakom podrska ko skupi m.uda i ode preko,bilo gde.......

Ukratko,u par recenica,kao neki rezime,a i rekoh vec....

Ako iz nekog razloga ne mozete da odete na kruzer ili recni,idite u Dubai,bolje je nego ovde,ipak cete zaraditi neke pare,koje su vece,ali nisu puno,od plata koje su ovde,a i rad u UAE ce biti sjajno iskustvo u CV-ju.....Ali,kao sto gomila nas ovde daje savete da pazite sa izborom pocetne pozicije na brodovima,tako i ja dajem savet...

Pazite da ne odete u Dubai,po cenu odlaska na kruzere...
Kopajte i rukama i nogama da odete na kruzer,ili recni,po svaku cenu,a ne u Dubai........Ja sam otisao,bio,radio,vratio se ziv i zdrav,i zaradio sam nesto,i nista mi ne fali,ali da sam taj period proveo na kruzerima,bolje bi bilo,ali se ne kajem,pogotovo sto ponovo idem na "vodu"...

U poredjenju sa kruzerima,plata i zivot u Emiratima je KRS........ Obe ruke za brodove, i dobro razmislite i izvagajte ako idete za Dubai.....Niko od nasih nije zadovoljan tama,za razliku od kruzera.......Toliko.......

Offline shinzo27

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #13 on: 13/February/2016 »
ali se ne kajem,pogotovo sto ponovo idem na "vodu"...

Tako bas i ja! sve potpisujem i isto mislim  :clapping: :D

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Jel ima neko iskustva sa radom u Emiratima?
« Reply #14 on: 14/February/2016 »
Svaka tebi cast na tvom misljenju. Ja znam da na kruzerima na cvjetaju ruze a ko kaze drugacije onda je vjerovatno prsao od istog. Easylife i sloboda kretanja te konfornost stana u kojem sam zivio od 200 kvadrata sa kabinicom od dva kvadrata, da ne spominjem day off kada se totalno iskljucite i posvetite dan sebi, cujete se sa porodicom, prijateljima, odete na plazu, u mall, kafic itd,itd, jutarnja kafa u dnevnom boravku i cigara prije smjene. Svaka tebi cast na misljenju opet, a da su ljudi nezadovolji ne bi tamo ostajali, a nasih ima koliko oces. Niko tebi nije kriv sto za dvije godine nisi promjenio nasao bolji posao ili dobio promociju. Neki ljudi radije biraju zdravlje i zivce nego nekih 400-500 dollara vise u dzepu, i to pod znakom upitnika jer je mozda ostao neizivljen u mladosti pa se vrate kuci bez dinara. Znam i takve. Prijatno  :wave: