Author Topic: svi su kuvari morali da spreme nesto po naredbi nekog francuza...  (Read 2184 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dreamcatcherbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Dobio sam infomaciju da su svi kuvari morali da spreme nesto po naredbi nekog francuza...ali da je bilo opusteno :smack: znaci presvlacenje

Offline Bleya

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: KUVARI
« Reply #1 on: 10/December/2013 »
Jel se zna koliko je bilo ljudi prijavljeno?

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Juce sam bio na sa intervjuu za kuvara (Viking Cruises), koji se odrzao u Excelsioru, beogradskom hotelu.

Imao sam do sada najopusteniji intervju. Najprije je Tobias, Human Resource Manager odrzao prezentaciju o kompaniji i uslovima rada na njoj, Ispitivaci su vrlo mladi i oputeni.
Onda me je ispitivao Tobias, Human Resource Manager citave kompanije.
Pitao me je sta znam o USPH standardima, zasto napustam Princess Cruises, kako bih se ponasao kada bi se neko od gostiju zalio na hranu, a niko od pretpostavljenih nije tu, sta je laktoza, sta je uz laktozu najcesci uzrocnik alergija, zasto hocu da radim za Viking, sta sam tacno radio u Princess Cruises, ako se moja smjena zavrsava u 2:00PM i kolega koji treba da me zamjeni kasni kako bih se ponasao,  sta bih ja njega (Tobiasa) pitao i sl.
Nakon toga smo mi, kandidati za Commis de Cuisine, sisli u kuhinju. Dole su vec bili kandidati za Chef de Partie, jer oni nisu imali intervju sa Tobiasom, vec odmah intervju sa Executive Chefom.
Dodijeljen nam je jedan kandidat za Chef de Partie i receno nam je da napravimo nesto od hrane. Nismo imali skoro nikakav izbor namirnica, jer su predjasnji kandidati skoro sve potrosili.
Niko nas 99% vremena nije nadgledao sta i kako radimo. Samo je Executive Chef kompanije usao na 3 minuta.  Na kraju smo gotova jela iznijeli pred Executive Chefa.
Svako je svoj name tag (dobijen na poctku prezentacije) morao da stavi pokraj tanjura u kome se nalazilo jelo sto ga je pripremio. Na kraju je bio intervju sa Executive Chef.
Mene maltene nije nista ni pitao - samo me je pitao sta mislim o kandidatu za Chef de Partie sa kojim sam radio. Rekao mi je da cu iduce nedelje biti obavjesten da li sam primljen, ali da ne vidi zasto ne bih bio.

Feronu cestitam na nacinu na koji je sve organizirao.
Sefe, kada su me iz Ferona pitali kako sam cuo za njih, rekao sam da je tvoj forum krivac za to, kazao da ima veoma jaku reputacionu moc medju pomorcima i preporucio da se pocnu oglasavati na njemu.
Ne je*e lijep nego uporan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hvala ti konan2510, svaka preporuka pomaže  :clapping:

Sretno ti u dobivanju posla  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Mozeš li reći šta ste spremali, koja jela? Usput Konane ja sam bio na Ruby dva ugovora 2011/2012. Martin Crew Galley, možda se znamo.