Author Topic: Kartar- snack attendant  (Read 2489 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Kartar- snack attendant
« on: 12/December/2013 »
Pozdrav svima,

posto sam tek sad vidio da se ustvari nikad nisam zvanicno predstavio  :tuctuc:, rekoh da bih ispostovao pravilo da sad to ucinim s obzirom da mi je forum strasno pomogao.
Javljam se iz Sarajeva, prvi put za kruzere sam cuo od jednog prijatelja koji je radio na Princessu i bilo mu dobro.
Inace vec nekih 10 godina radim kao konobar i vise mi je pravo dojadilo stanje u drzavi (radi ko konj a plata ce da bude ako bog da nekad)...
Prije neke 3 godine se prijavim preko EP-a u Sarajevu, i kako to vec ide dogovorimo sve oko papirologije, predstavljanja kompanija pa sve do odlaska na glavni intervju u Zagreb (intervju sa RCCL), inace vec tada sam naletio na ovaj forum i strasno puno stvari sam naucio o svemu samo citajuci teme koje su me interesovale te nisam imao potrebe da smaram nikoga nekim glupim pitanjima kada su vec skoro sva postavljena i odgovorena (samo ih treba naci).
Taj intervju nisam prosao tj. nisam dobio posao jer niti sam znao sta me ocekuje na intervjuu niti kako da se ponasam.
S obzirom da sam u to vrijeme konstantno bio zaposlen nisam imao nekog vremena da ganjam dalje agencije i kompanije,napravio sam pauzu od neke 3 godine.
Prije nekih 2 mjeseca sam kontaktirao Kouzon iz Skoplja preko mail-a i oni su stvarno odgovorili u roku nekih sat-dva te me uputili na kancelariju u B. Luci.
Nakon razgovora sa Valentinom iz B. Luke nakon nekih 15-20 dana i normalno prikupljanja dokumentacije dobio sam obavijest i mailom i telefonski za prezentaciju kompanija koja se dogodila krajem novembra u B. Luci ukljucujuci i prescreening intervju.
Obavljena prezentacija i taj intervju sve trajalo 2 dana, nakon 10 ak dana uslijedio kontrolni intervju preko skype-a pa dva dana poslije jos jedan s Atanasom za odobravanje odlaska na intervju.
Moram da kazem na zvanicnoj prezentaciji u B. Luci smo stvarno dobili sve moguce informacije o kompanijama, o toku intervju, o mogucim pitanjima i imali smo   hajmo reci vrstu treninga jedan dan (jela, salate, kokteli, vina) normalno sve na engleskom jeziku sa Atanasom. Sve ono sto neko nije znao tada u B. Luci bio je duzan da nauci do ovih intervjua preko skype-a, i oni su sluzili da bi se provjerilo znanje kandidata.
Znaci nakon zavrsenih svih tih intervjua dan poslije smo dobili informaciju da se gl. intervju odrzava u Skoplju 5.12.13 za RCCL.
Otisli zavrsili intervju koji je bio strasno lagan, strasno opusten, i nakon 3 dana dobio sam mail od Kouzona sa Hotel approval letter-om, tj. potvrdom da sam usao u "gap pool" ( cekam na mjesto na nekom od brodova, tj. svoj red). u narednih par dana ocekujem LOE, pa se javim s ostatkom informacija. :run:

Sve sto vas interesuje slobodno pitajte, i citajte forum sve pise lijepo...... :rtfm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kartar- snack attendant
« Reply #1 on: 12/December/2013 »
Well done  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Kartar- snack attendant
« Reply #2 on: 12/December/2013 »
Well done  :clapping:
Hvala sefe, al stvarno je forum bio od velike pomoci...... ::yes::

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kartar- snack attendant
« Reply #3 on: 13/December/2013 »
Bez namere da ispadnem hater, ali kako to da sa 10 godina iskustva si dobio/pa i koliko vidim da si srecan sa snack attendantom. Jel engleski malo slabiji ili sta?

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Kartar- snack attendant
« Reply #4 on: 13/December/2013 »
Bez namere da ispadnem hater, ali kako to da sa 10 godina iskustva si dobio/pa i koliko vidim da si srecan sa snack attendantom. Jel engleski malo slabiji ili sta?

Engleski je ok ali s obzirom da je to ulazna pozicija, te da ja nemam prethodno iskustvo u radu na brodu ja mislim da je to ok, a i pored svega koliko god dobar da je engleski ja mislim da se nase "ugostiteljstvo" dosta razlikuje od njihovog... te da i to treba imati na umu..... :deda:

Offline MilanLO

  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Kartar- snack attendant
« Reply #5 on: 25/December/2013 »
Mozes li malo da opises glavni interview ? U februaru cu imati interview za Snack Attendant-a za Celebrity.  :uzdravlje: :pop:

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Kartar- snack attendant
« Reply #6 on: 25/December/2013 »
Mozes li malo da opises glavni interview ? U februaru cu imati interview za Snack Attendant-a za Celebrity.  :uzdravlje: :pop:

:waiting:, nakon toga dodjes na red, osmijeh od uha do uha normalno, pozdrav, predstavljanje, gdje si radio, sta si radio, kako si radio, itd. gdje se vidis za nekih 5-10 god, zasto bi izabrali bas tebe, imas li neko pitanje za njih, pozdrav.
Ukratko, to su bila moja pitanja na intervju-u, prije intervjua nervoza zbog dugog cekanja, nakon intervjua opusten, nasmijan jer je djevojka koja je radila intervju sa mnom stvarno super bila i cinila apsolutno sve da se ne bih osjecao neugodno...
rezultate intervjua saznao nakon 3-4 dana javili iz kouzona mail-om i telefonom.....
Sveukupno intervju trajao mozda nekih 10 min.

Eto nadam se da je opis ok.... sretno... :wave: