Author Topic: Isplati se biti ono što jesi!  (Read 2986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oli

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Isplati se biti ono što jesi!
« on: 14/December/2013 »
Pozdrav svima,

Evo da napišem malo svoje iskustvo kod apliciranja za poziciju konobara za VRC. Bio sam na intervjuu u ZG prošle godine u 12. mjesecu.
Iskreno išao sam na buf jer iskustva u konobarenju nemam previše, tj. jednu sezonu sam odradio na moru.
Nadalje, manje više svi kandidati oko mene imali su puno više iskustva od mene ali nisam se dao obeshrabriti. Praktični dio sam odradio većinom stojeći u kutu i gledajući druge kako to "znaju".
Nisam se htio forsirati da se ne izblamiram bezveze. Ako ne znam, ne znam ali mogu naučiti, moja je filozofija.
Poslije toga je išao intervju sa ugodnom godpođicom. E tu sam se skroz opustio i bio sam skroz svoj. Rekao sam kud pukne da pukne. To je prošlo vrlo dobro.
Osjećao sam se zadovoljno ali iskreno sam mislio da me neće pozvati da radim.
Nadodao bih još i to da sam na putu od Zg do doma uspio razbit auto, sletio sam na poledici sa ceste i napravio štetu od 6000kn.
Mislio sam si a možda me pozovu da radim pa brzo to otplatim. Taman posla. Nitko me nije zvao. I tako je prošlo godinu dana.
U međuvremenu su mi poslali par mejlova tipa da li sam još uvijek zainteresiran radi updejtanja njihove baze. Na svaki mejl sam odgovorio da jesam, makar sam znao da ništa od toga.
I kad eto vraga prije 3 tjedna stiže mejl iz VCR a u atačmentu stoji pre-conract za 2014 u kojem piše da sam ih jako zadivio na intervjuu i da mi nude posao za ovu sezonu. Nisam mogao vjerovati.

Želim samo reći da iskustvo kod njih očito nije najbitnije. Bitnije je to da ste opušteni i da ste svoji.
I možda je bolje da nemate previše iskustva jer uvijek je lakše naučiti nekog ko ne zna nego nekog ko misli da sve zna.

Bilo bi dobro da svi oni koji su isto pozvani za ovu sezonu da budemo u kontaktu,pa ako idemo na isti brod možemo zajedno otputovati tamo.

Znači, smo hrabro, budite svoji i to je to... :yeah:
A lot of things I don't know anything about,
but I know in the moment what I need to know.
And the things I don't need to know, I am not concerned about.

This is my good fortune.

Offline genre994

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
  • Hope is a good thing!!!
    • View Profile
Re: Isplati se biti ono što jesi!
« Reply #1 on: 14/December/2013 »
Pozdrav druzee
Hvala sto si to podijelio sa nama, i bas mi je drago sto su te zvali. Puno srece na brodu!! :D

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Isplati se biti ono što jesi!
« Reply #2 on: 14/December/2013 »
 :uzdravlje: :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Isplati se biti ono što jesi!
« Reply #3 on: 14/December/2013 »
wow, godinu dana čekanja te nije obeshrabrilo  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Isplati se biti ono što jesi!
« Reply #4 on: 22/January/2014 »

I kad eto vraga prije 3 tjedna stiže mejl iz VCR a u atačmentu stoji pre-conract za 2014 u kojem piše da sam ih jako zadivio na intervjuu i da mi nude posao za ovu sezonu. Nisam mogao vjerovati.

Želim samo reći da iskustvo kod njih očito nije najbitnije. Bitnije je to da ste opušteni i da ste svoji.
I možda je bolje da nemate previše iskustva jer uvijek je lakše naučiti nekog ko ne zna nego nekog ko misli da sve zna.

Bilo bi dobro da svi oni koji su isto pozvani za ovu sezonu da budemo u kontaktu,pa ako idemo na isti brod možemo zajedno otputovati tamo.

Znači, smo hrabro, budite svoji i to je to... :yeah:

Čestitam oli  :yeah:
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Isplati se biti ono što jesi!
« Reply #5 on: 23/January/2014 »


 :uzdravlje: Oli,čestitam.Naravno da ćemo biti u kontaktu,ekipa što se sprema za ovu 2014.sezonu,već smo mjesecima (neki ,poput mene) ovde na forumu postujemo i dosađujemo ,nadam se ne još dugo :clapping: Uskoro će office početi slati mail-ove :run: pa će forum izgledati kao vruća linija.Da vidimo ko će dobiti prvi mail   :wave:
:plovim: :pad: